کد خبر: ۱۶۰۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۸
یکی از نشانه های حکمرانی خوب حاکمیت قانون و اداره کشور بر طبق مباحث عقلانیت است اما وقتی وزیر ارتباطات یک کشور می آید و می گوید نمی داند دلیل قطع و یا فیلتر کردن تلگرام چیست؟ نشان دهنده دو چیز است یک ناتوانی وزیر و دولت و دوم اینکه مردم کلا سرکار هستند و لزومی ندارد مبانی جمهوریت خیلی تبیین شود.
 وزیر ارتباطات در ادامه پیروی از رئیس خود، از دلایل فیلترینگ تلگرام اظهار بی اطلاعی کرد. احتمالا اگر وزیر خبر ندارد باید ننه جون برخی مقامات دست اندرکار فیلترینگ باشند. یعنی آقای وزیر نمی داند چه کسی  و چه نهادی دستور فیلترینگ تلگرام را صادر نموده است؟ ایشان مملکت گل و بلبل و وزیر ارتباطاتی که نمی داند تلگرام چرا قطع استکه سالها از خواص و جزء مدیران ارشد وزارت اطلاعات بوده است چرا در موقع پاسخگویی خود را به نادانی می زند؟ ایشان فکر نمی کند گناه ندانستن وزیر کمتر از گناه انجام یک کار خطا نیست؟


وزیر جوان ارتباطات در پاسخ قول داده است که این موضوع را پیگیری خواهد کرد . فقط لازم است مشاوران به ایشان یادآوری کنند که تنها چندماه تا پایان وزارت و دولت دوازدهم باقی نیست!

به گزارش «اعتدال» محمد آذری جهرمی در ادامه مدعی شده است، نمی‌دانم چرا تلگرام باید هنوز در کشور فیلتر باشد، اظهارنظر من درباره رفع فیلتر آن از ابتدا شفاف بود و البته هزینه‌های زیادی برای من داشت. ولی واقعیت این است که یکجاهایی وقتی وزیری را مسئول می‌دانیم باید در نظر گرفت که آن وزیر حیطه عملکردش قانون است.


 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بابیان اینکه نمی‌دانم چرا تلگرام در کشور هنوز فیلتر است گفت: من آنچه باید بگویم را گفته‌ام. گفته‌ام که این فرآیند از دید من منطقی نیست. وظیفه دارم پیگیری کنم و پیگیری هم خواهم کرد. ولی وقتی سیکل تصمیم‌گیری جای دیگری است و به من و هر وزیر دیگر ارتباطی ندارد چه بگویم. بارها گفته‌ام مسئول فیلترینگ در کشور کمیته تعیین مصادیق و دستگاه قضایی است.اگر این اقدام قوه قضاییه قانون بوده است چرا وزیر ارتباطات نعل وارونه به این قضیه می زند و دنبال رد کنی است و صریح بگوید که طبق قانون قوه قضاییه حق داشته است دستور فیلترینگ تلگرام را صادر کند و وزارت مطبوع وی نیز تمکین کرده است. اما اگر این اقدام دادگاه مذکور و قوه قضاییه قانونی نبوده است دولت و شخص رئیس جمهور به عنوان مجری قانون اساسی چرا جلوی آن را نگرفته است خاصه در آن زمان که یکی از براردان لاریجانی رئیس دستگاه قضایی بود و دولت می توانست با بهره گیری از روابط خوب خود با ایشان به وظایف خود جامه عمل بپوشاند!!


اما سخن آخر با وزیر جوان این است که همه مردم ایران به لطف شبکه های اجتماعی و وسایل ارتباط جمعی از پشت پرده سخنان و رفتارهیا متناقض شما و رئیس جمهور خبر دارند. مردم هنوز یادشان هست که حسن روحانی گفت :«وزیر جوان ارتباطات هم قول می دهد دستش روی دکمه فیلترینگ نرود.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری