کد خبر: ۱۵۵۹۵۳
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۷
در آغازین روزهای پاییز و فرصت کوتاه باقی مانده تا بهار 96 ، هنوز صحنه و آرایش جریانات سیاسی برای انتخاب سیزدهمین رئیس جمهوری ایران شفاف نیست.
سایت جمهوریت نوشت:

 شاید کمتر شخصیتی در سپهر سیاسی امروز ایران همچون محمود احمدی نژاد ، مخالفینی به شدت سرسخت و در عین حال موافقینی تمام قد و یارانی استوار داشته باشد.

پس از گذشت کمتر از 4 سال از روزهایی که محمود ، ساختمان پاستور را ترک کرد و کلید را به حسن روحانی تحویل داد ، دوباره آوازه نامش و زمزمه ها و نشانه های آمدنش همه جا شنیده می شود.

ماه هاست که سفرهای استانی را شروع کرده و رسما کلید شرکت در انتخابات را زده است ، تا جایی که حتی صدای وزارت کشور را برای تبلیغات زودرس انتخاباتی در آورده است.

کانال ها و سایت های حامی دولت دهم و یازدهم مژده و نوید بازگشت « مرد بهاری » ! را می دهند و تیغ انتقادات و حملاتشان به دولت روحانی را تیزتر کرده اند.

البته احمدی نژاد غیر از اصلاح طلبان که یک پارچه مقابلش می ایستند ، با سخت ترین مخالفت ها در میان اصولگرایان نیز مواجه است.


شاید در میان احزاب و گروه های شناخته شده و شناسنامه دار اصولگرا ، جز بخشی از جبهه موسوم به پایداری ، هیچ کس حاضر نیست برای بازگشت محمود فرش قرمز پهن کند.


اما در شرایطی که بی شک تاثیرگذارترین مولفه موثر در انتخابات آتی ریاست جمهوری ، حضور یا غیبت رئیس جمهور سابق است ، اخبار و شایعات غیررسمی از منع احمدی نژاد توسط رهبر انقلاب برای کاندیداتوری در انتخابات بهار 96 و حتی دستور توقف سفرهای تبلیغاتی استانی ، کم کم صورت رسمی به خود می گیرد.

نخست عباس امیری فر ، روحانی نزدیک به احمدی نژاد و رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری ، در پیامی تلگرامی ، صحت این خبر را تایید و تاکید کرد: سفر گرگان آخرین سفر خواهد بود . وی حتی بعد از این ، پا را فراتر نهاد و گفت در جلسه استمزاج غیر رسمی، 10 نفر از 12 عضو شورای نگهبان، در مورد صلاحیت احمدی نژاد، نظر منفی داده اند.

همچنین برخی دیگر از چهره های برجسته اصولگرا ، در گفتگوهایی رسما بر صحت خبر منع صریح رهبری از ورود احمدی نژاد به عرصه انتخابات صحه گذاشتند.

اما حمید رسایی نماینده سابق مجلس و از حامیان محمود احمدی نژاد در نشریه 9 دی با تیتر « حرف درِگوشی نداریم! » به تحلیل خبر منع احمدی‌نژاد برای ورود به انتخابات 96 با نهی صریح رهبری پرداخت و تاکید کرد: « رویه‌ ثابت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ، آن است که پس از شنیدن سخنان نامزدها به بیان نکاتی درباره‌ مسائل کلان کشور در افق آینده می‌پردازند و با تأکید بر اینکه نفیاً یا اثباتاً نظری درباره‌ کاندیداتوری افراد ندارند، جمله‌ای را  با مضمون زیر خطاب به همه این افراد می‌فرمایند: "نه می‌گویم بیایید، نه می‌گویم نیایید و تکلیفی نمی‌کنم."
رسایی نوشت: برای بسیاری از خواصی که این نقل قول های درِگوشی منتسب به رهبری انقلاب را شنیده اند این سئوال پیش آمده که آیا این اخبار درست است؟ خصوصا که برخی افراد موجه با بیان مقدماتی ضمن نقل این خبر، تأکید می کنند که این موضوع باید سینه به سینه به سرخط های حزب اللهی منتقل شود! یعنی هیچ کس حاضر نیست این خبر را علنی اعلام کند؟
رسایی همچنین مدعی شد:  با توجه به سیره عملی و نظرات علنی رهبر معظم انقلاب، چنین روایتی از ایشان را هم از جهت سند و هم از جهت دلالت، مخدوش و بر خلاف تصریحات بیان شده از سوی معظم له می داند و معتقد است که چنین روشی برای بیان نقل قولی، از جمله متشابهاتی است که برای نتیجه گیری درباره آن، باید به محکمات بیانات رهبری انقلاب مراجعه کرد.»

 

با همه این اوصاف و با توجه به آنچه این روزها در محافل رسانه ای و فضای مجازی ، ما بین حامیان سرسخت و منتقدین جدی محمود احمدی نژاد در جریان است ، بایستی اندکی صبر کرد تا مشخص شود ؛ معجزه هزاره سوم ، که ماجرای معروف و جنجالی 11 روز خانه نشینی و موارد متعدد مشابه دیگرش هنوز در اذهان زنده است ، این بار از این آزمون چگونه بیرون می آید .

در هر حال ؛ در آغازین روزهای پاییز و فرصت کوتاه باقی مانده تا بهار 96 ، هنوز صحنه و آرایش جریانات سیاسی برای انتخاب سیزدهمین رئیس جمهوری ایران شفاف نیست.

انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Denmark
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
4
1
اگراز طرف رهبری هم منع شده باشد ،که بعید است ،احمدنژاد راه خودش می رود
چنان تشنهقدر ت است که هیچ چیزی جلوگیرش نیست
ققنوس
|
United States
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
2
1
مگر قرار نبود آقای رسائی بعنوان مدافع حرم به سوریه رفته و دیگر برنگردد مثل اینکه قدرت زیر دهن ایشان مزه کرده و شهادت را برای خود حرام میداند
نخود همه آش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
2
2
ورود احمدی نژاد به انتخابات 96 یک حسن بزرگ دارد: ملت ایران که از این موجود متنفر است با تمام قوا در انتخابات شرکت می کند تا جلوی رسیدن دوباره خائنین را به قدرت بگیرد و می توانیم بزرگترین انتخابات پس از انقلاب را داشته باشیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
2
1
احمدی نژاد از کجا ساندویچ می خرد؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری