کد خبر: ۱۵۵۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۷
هاشمی به ناداوری‌های در رقابت‌های المپیک اشاره کرد و تاکید داشت که اگر این ناداوری‌ها صورت نمی‌گرفت، ورزشکاران ایرانی می‌توانستند موفق‌تر ظاهر شوند.
قهرمانان دانشجوی دانشگاه آزاد المپیک 2016 ریو در دیداری صمیمی با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به بیان دیدگاه و نقطه نظرات خود پرداختند.

به گزارش اعتدال، جمعی از قهرمانان المپیک 2016 ریو که در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می‌کنند در دیداری که از سوی معاون تربیت بدنی دانشگاه هماهنگ شده بود، مورد تجلیل قرار گرفته و در حضور رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

در این دیدار هدایای نفیسی به مدال‌آوران و قهرمانان المپیک اهدا شد. 100 میلیون ریال جایزه نقدی، حکم تحصیل رایگان تا مقطع دکتری و لوح تقدیر از جمله جوایز دانشگاه آزاد به این قهرمانان بود که از سوی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به مدال‌آوران و قهرمانان و داوران ایرانی المپیک اهدا شد.

این دیدار با حاشیه‌های جالبی همراه بود. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سخنانی که در فضای صمیمی ایراد می‌شد، بارها تاکید کرد که ورزشکاران را دوست دارد و برای ورزش اهمیت فوق‌العاده‌ای قائل است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در بخشی از سخنانش با ذکر خاطراتی از دوران نوجوانی و طلبگی‌اش گفت که همواره به ورزش علاقه داشته است. او گفت که رشته‌های ورزشی را دنبال می‌کرده و به کشتی نیز علاقه‌مند بوده است. او با ذکر خاطره‌ای گفت که "به یاد دارم که در دوران جوانی به همراه آیت‌الله خامنه‌ای در اطراف مشهد در جایی نشسته بودیم و در مورد بحث‌های ورزشی و مسائل پیرامون آن صحبت می‌کردیم که یکی از کشتی‌گیران مطرح منطقه به جمع ما پیوست. بعد از این اتفاق بنده اعلام آمادگی کردم که با این کشتی‌گیر، کشتی بگیرم و در نهایت کشتی گرفتیم و من بلافاصله این کشتی‌گیر را بر زمین زدم". این خاطره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با واکنش مثبت حضار مواجه شد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه ورزش نیاز واقعی بشریت است، گفت: اکنون که 82 سال سن دارم اگر توانی باقی مانده از همان روزها و سال‌هایی است که ورزش کرده‌ام.

او همچنین با اشاره به المپیک ریو و افتخارات کسب شده گفت که برای دانشگاه آزاد این افتخار بزرگی است که 5 مدال از مدال‌های المپیک متعلق به دانشجویان این دانشگاه است. او همچنین به ناداوری‌های این رقابت‌ها اشاره کرد و تاکید داشت که اگر این ناداوری‌ها صورت نمی‌گرفت، ورزشکاران ایرانی می‌توانستند موفق‌تر ظاهر شوند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخشی از صحبت‌هایش با بیان اینکه ورزش و ترویج آن در جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است، بر ضرورت ترویج و توسعه ورزش در میان بانوان تاکید کرد و از "کیمیا علیزاده" بانوی مدال آور ایرانی در المپیک یاد کرد و گفت که جای او امروز در این جمع خالی است. او از مسئولان دانشگاه آزاد خواست که تجلیل جداگانه‌ای از علیزاده انجام دهند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هم‌چنین با اشاره به برنامه‌های ورزشی دانشگاه آزاد در طول سال‌های اخیر، با یاد از محمد دادگان به عنوان معاون ورزشی دانشگاه آزاد گفت که طرحی در دانشگاه آزاد مطرح است که این طرح، پیشنهاد آقای دادگان بوده است.

او گفت که ما تنها یک استادیوم مطرح و شایسته در کشور داریم، پیشنهاد این بود که استادیومی مدرن، هم وزن استادیوم آزادی ساخته شود. مقدمات این کار هم در سال‌های گذشته با پیگیری زمین در اطراف حرم مطهر در تهران آغاز شد تا دانشگاه آزاد بتواند چنین استادیومی را بسازد. امیدواریم با همکاری همه بخش‌ها این مهم به نتیجه برسد.

هم‌چنین در ابتدای این نشست نیز برخی از قهرمانان به بیان نظرات خود پرداختند. بهداد سلیمی به امکان تحصیل در دانشگاه آزاد بدون شرکت در کنکور سراسری اشاره کرد و خواستار فراهم شدن شرایطی برای تحصیل بدون کنکور در دانشگاه آزاد شد.

قاسم رضایی نیز با گلایه از عدم توجه مسئولان، اعطای نشان به ورزشکاران مدال‌آور المپیکی را خواستار شد.

علی مرادی و باقرزاده نیز با تاکید بر نقش و جایگاه المپیک، خواستار حمایت بیشتر مسئولان از ورزشکاران المپیکی شدند.

در پایان مراسم جوایز قهرمانان المپیکی از سوی هاشمی رفسنجانی به آن‌ها اعطا شد و ورزشکاران این فرصت را یافته بودند که چند کلمه‌ای را نیز با رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام به صورت اختصاصی صحبت کنند.

هنگام اعطای لوح و پاداش علیرضا فغانی، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه داوری برای ما خیلی مهم است از داور بین‌المللی فوتبال کشورمان خواست که همواره به عدالت سوت بزند.

او هم‌چنین با خوش و بش صمیمی خود با بهداد سلیمی و کیانوش رستمی، از ناداوری‌هایی که در المپیک درباره بهداد سلیمی رخ داده ابراز ناراحتی کرد.

پدر حسن یزدانی نیز که در این مراسم حضور داشت برای دقایقی با آیت الله هاشمی رفسنجانی سخن گفت.

در این مراسم کیانوش رستمی، حسن یزدانی، حسن رحیمی، کمیل قاسمی، قاسم رضایی، بهداد سلیمی، مجتبی عابدینی، علیرضا فغانی، علیرضا سخندان، محمدرضا منصوری، علی مرادی و فضل‌الله باقرزاده حضور داشتند که همه مورد تجلیل یکسان قرار گرفتند.

اعلام شد که از رسول خادم نیز به عنوان دانشجوی دانشگاه آزاد برای حضور در این مراسم دعوت شده اما به دلیل مشغله کاری فرصت حضور نیافته است.

در ابتدای این دیدار محمد دادگان معاون ورزشی دانشگاه آزاد و همچنین میرزاده ریاست دانشگاه نیز طی سخنانی به جایگاه و نقش ورزش در این دانشگاه اشاره و درباره توجه مسئولان دانشگاه آزاد به قهرمانان ملی و بین‌المللی ایران سخن گفتند.

از میان ورزشکاران دانشجوی دانشگاه آزاد کیانوش رستمی، بهداد سلیمی، قاسم رضایی و کمیل قاسمی و همچنین علی مرادی رییس فدراسیون وزنه‌برداری، باقرزاده رییس فدراسیون شمشیربازی و فغانی داور بین‌المللی فوتبال در سخنانی کوتاه به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

به گزارش ایسنا، مراسم با گرفتن عکس یادگاری و اهدای کتاب به قهرمانان پایان یافت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری