کد خبر: ۱۵۰۲۴۲
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۴
سید رضا صالحی امیری با بیان اینکه بدون اصلاح فرهنگ زیستی، اقتصاد مقاومتی تنها در حد شعار باقی می‌ماند، گفت: اقتصاد مقاومتی یک گفتمان بلندمدت و چندساله است که فرهنگ‌سازی در آن بسیار مهم به نظر می‌رسد.
رضا صالحی امیری در همایش مازندران، اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه در بابلسر اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی با سبک زندگی در ارتباط و مقدمه حرکت به سوی این مهم اصلاح این شیوه زندگی است.

به گزارش خبرنگار اعتدال؛وی با بیان این‌که بدون اصلاح فرهنگ زیستی، اقتصاد مقاومتی تنها در حد شعار باقی می‌ماند، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی یک گفتمان بلندمدت و چندساله است که فرهنگ‌سازی در آن بسیار مهم به نظر می‌رسد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور با اشاره به این‌که سرمایه‌های اجتماعی پیشتاز ورود به اقتصاد مقاومتی هستند، خاطرنشان کرد: هیچ گفتمانی بدون رضایت، اعتماد و عقلانی بودن، شکل نمی‌گیرد.

صالحی با تاکید بر اجماع ملی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: در فضای تخریب و محکوم کردن نیز گفتمانی شکل نمی‌گیرد.

وی با اشاره به این‌که اقتصاد مقاومتی باید با عدالت رابطه داشته باشد، گفت: اقتصاد مقاومتی بر اساس ریاضت نیست، بلکه گفتمانی مقاومتی دارد و باید عقلانی بودن آن را برای مردم تشریح کرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور با بیان این‌که همه‌جانبه‌نگری و امکان‌پذیر بودن از دیگر الزامات اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: مدرسه، دانشگاه، رسانه و نخبگان 4 کانون تاثیرگذار در شکل‌گیری اقتصاد مقاومتی است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری