کد خبر: ۱۳۶۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
در این خبر برای شما کاربران تصاویری از زیباترین قصرهای قدیمی را گردآوری کرده ایم.
در این خبر برای شما کاربران تصاویری از زیباترین قصرهای قدیمی را گردآوری کرده ایم.

به گزارش اعتدال،  در سراسر جهان قصر های شگفت انگیز زیادی وجود دارد و لیست کردن زیباترین قصرهای جهان کاری بس دشوار است. وب سایت تنماست تودی، 10 تا از زیباترین قصرهای جهان را انتخاب کرده که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 

1. مونت سنت میشل ( Mont Saint-Michel )  یک جزیره جزر و مدی صخره ای در منطقه نرماندی ( Normandy ) کشور فرانسه است. این جزیره در سواحل شمال غربی فرانسه و در دهانه رودخانه Couesnon قرار دارد.

 
جزیره مونت سنت میشل حدود 92 متر بالاتر از سطح دریا است. در سال 2009 جزیره مونت سنت میشل 44 نفر جمعیت داشته است که این جمعیت در سال 1854 حدود 182 نفر بوده است. این جزیره که یکی از زیباترین اماکن توریستی فرانسه محسوب می شود هر ساله حدود سه میلیون نفر بیننده دارد. جزیره مونت سنت میشل در سال 1979 به فهرست میراث جهانی یونسکو پیوست.
 

زیباترین قصرهای جهان / عکس
 
2. قصر نئوشوانشتاین در آلمان، یکی از کاخ های قرن 19 محسوب می شود  که بر روی تپه های ناهموار بایران قرار گرفته است.  این قصر پس از مرگ لودویگ دوم بایران در سال 1886 برای باردید عموم مردم آزاد شد. سالانه بیش از 1.3 میلیون نفر از این قصر تاریخی دیدن می کنند.

 
 زیباترین قصرهای جهان / عکس

 
3. قصر  Hohensalzburg، نام کاخی بسیار قدیمی و زیبا در اتریش است. این قصر از قدیمی ترین کاخ های اروپا محسوب می شود. این قصر در قرن 11 ساخته شد و در قرن 14 توسعه یافت. قصر Hohensalzburg بر روی کوه سالزبورگ قرار گرفته است. این قصر در طول و عرضی به ترتیب 250 و 150 متر ساخته شده است. این کاخ یکی از بزرگترین کاخ های قرون وسطی محسوب می شود.

 
 زیباترین قصرهای جهان / عکس

 

4. قلعه کانوی ( Conwy Castle ) در انگلستان قرار دارد و یکی از مستحکم ترین قلعه های قرون وسطایی در ساحل شمال ولز ( Wales ) است که توسط ادوارد اول در زمان پیروزی وی بر ولز بین سالهای 1283 تا 1289 (قرن 13) بنا شد.

 
این قعله بخشی از یک پروژه گسترده برای ایجاد استحکامات دفاعی شهر کانوی ( Conwy ) ساخته شد، تخمین زده می شود که در آن زمان 15.000 پوند برای ساخت قلعه هزینه شده بود. قلعه کانوی در جنگ هایی که در چند قرن بعد رخ داد نقش مهمی داشت و در زمانهای مختلف در جنگها به عنوان پناهگاه از آن استفاده شده است.

 
 زیباترین قصرهای جهان / عکس

 
5. قلعه کیلکنی در ایرلند در سال 1195 توسط ویلیام مارشال بنا شد. با آنکه بعضی از سنگ های جایگزین سنگ های اصلی توسط ویلیام مارشال ساخته شده اند، اولین ارل پمبروک کنترل آن را با گذشتن از رود نور به عهده گرفت. این قلعه امروزه تحت نظر اداره امور همگانی ایرلند قرار دارد و در وسط پارکی زیبا واقع شده است.

 
 زیباترین قصرهای جهان / عکس

 
6. قلعه پراگ در جمهوری چک، یکی از بزرگترین و قدیمی ترین کاخ های جهان است. ساخت این قصر به قرن 19 بر می گردد و در طول و عرض به انداره 570 و 130 متر بنا شده است.

 
 زیباترین قصرهای جهان / عکس

 
7. قدمت قلعه بادیوم در انگلستانبه قرن 14 بر باز می گردد. این قصر در شرق ساسکس انگلستان و در سال 1385 میلادی توسط  آقای Edward Dalyngrigge ساخته شده است.

 
 
زیباترین قصرهای جهان / عکس
 
8. قلعه ویندسور در شهر ویندسور، شهرستان برکشر انگلستان قرار دارد. تاریخ قلعه به زمان ویلیام اول بر می‌گردد. مساحت قلعه ۴۵٬۰۰۰ متر مربع است. قلعه ویندسور بزرگترین قلعه دنیا محسوب می‌شود. معماری بی نظیر این قلعه و زندگی خانواده های سلطنتی انگلستان در این قصر، این قلعه را به یکی زبان زد ترین قلعه های جهان تبدیل کرده است. در حال حاضر بیش از 500 نفر در قلعه ویندسور کار و زندگی می کنند.

 زیباترین قصرهای جهان / عکس
 

 

9. قلعه میراندا ( Miranda Castle ) که به قلعه پر سر و صدا ( Noisy Castle ) نیر معروف است در قرن نوزدهم در دهکده سلس ( Celles ) در استان نامور ( Namur ) بلژیک در منطقه ایی به نام آردنس ( Ardennes ) بنا شد.

 
قلعه میراندا در سال 1866 توسط معمار انگلیسی ادوارد میلنر ( Edward Milner ) تحت فرمان خانواده لیودوکرک بیوفورت ( Liedekerke Beaufort ) که محل سکونت خود را در زمان انقلاب فرانسه ترک کرده بودند ساخته شد.

 
 
زیباترین قصرهای جهان / عکس
 

10. آلکازار سگوویا ( Alcazar of Segovia Castle ) بر روی صخره ای بالاتر از محل تلاقی دو رودخانه نزدیک به کوه گواداراما ( Guadarrama mountains ) در شهر قدیمی سگوویا ( Segovia ) در اسپانیا واقع شده است.

 
شکل ساختمان قلعه آلکازار سگوویا مانند یک کشتی در حال تعظیم است که این را در اسپانیا از دیگر بناها، قلعه ها و قصرها متمایز ساخته است. قلعه آلکازار سگوویا در اصل به عنوان یک قلعه نظامی ساخته شده بود اما بعدها به عنوان قصر پادشاهان، زندان ایالتی، توپخانه سلطنتی و دانشگاه نظامی بکار رفت و امروزه از آن بعنوان موزه و ساختمان آرشیو نظامی استفاده می شود.

 
 زیباترین قصرهای جهان / عکس

 
زیباترین قصرهای جهان / عکس
 
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری