کد خبر: ۱۳۰۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۸
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان به نگرانی‌های کادر درمان از دورهمی‌های شب یلدا اشاره کرد و گفت: توصیه می‌شود در شب یلدا از رفت و آمد و دورهمی جلوگیری و برای حفظ سلامتی این شب را به صورت مجازی برگزار کنیم چرا که هر دورهمی می‌تواند فاجعه آمیز باشد.
دکتر علیرضا آرمانی کیان روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد افزود: برگزاری دورهمی‌های حتی کوچک یکی از آسیب‌زاترین اقدامات، بر این اساس از هم استانی درخواست می شود امسال به هیچ عنوان به فکر برگزاری دورهمی نباشند چرا که با ابتلای یک فرد به کرونا تمامی افراد خانواده درگیر این بیماری شده و خطر مرگ در کمین آنان است.

وی اضافه کرد: هرچند باز بودن پنجره‌ها  و جریان ملایم هوا در منازل اقدام پیشگیرانه‌ای در کاهش ابتلا به کرونا به شمار می رود اما تاثیر این اقدام قاطع و صد درصد نیست و از سویی با توجه به سردی هوا مردم به پوشیدن لباس‌های گرم و جلوگیری از سرماخوردگی نیز باید توجه داشته باشند.

آرمانی کیان در خصوص وضعیت کرونایی استان نیز ادامه داد: خوشبختانه آمار مبتلایان به کرونا در استان شیب نزولی دارد در حال رسیدن به ثبات آماری هستیم.

به گفته وی به طور میانگین در طی ۲۴ ساعت ۵۰ تا ۵۵ مورد ورودی به بیمارستان‌ها در استان ثبت شده که از همین رو  این مراکز درمانی در حال فعال کردن دیگر سرویس‌ها و ارائه خدمات به  بیماران غیرکرونایی هستند.

وی اظهار داشت: با شیوع کرونا برخی از خدمات در مراکز درمانی تعطیل شده بود و امکان فعالیت وجود نداشت اما با وجود شیب نزولی مبتلایان به کرونا این بخش‌های بیمارستانی نیز فعال شدند و بیمار پذیرش می‌کنند به ویژه بیمارستان در بیمارستان ولی عصر(عج) که محدودیت تخت داشت، اکنون به حالت پذیرش بیماران غیرکرونایی بازگشته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با بیان اینکه با اجرای طرح‌های جدید هوشمندانه نظیر طرح شهید سلیمانی می توان وضعیت کنونی کرونا را کنترل و بیماریابی کرد، گفت: با شناسایی نقاط آلوده و افراد مبتلا به کرونا که امکان ایزوله در منازل خود را ندارند این افراد به مرکز قرنطینه هدایت خواهند شد تا در واقع  شرایط به مرحله‌ای برسد که دیگر با کمبود تخت در بیمارستان‌ها مواجه نشویم.

وی خاطرنشان کرد: در سناریوی پیش‌بینی شده برای زمستان با بهره‌گیری از تجربیات ۹ ماه گذشته در حوزه مدیریت کرونا تلاش می شود تا با همکاری رسانه‌ها در مسیر درست حرکت کنیم تا به جایی برسیم که با کمبود تخت و حجم بالای مبتلایان نیاز به بستری مواجه نشویم و تعداد مرگ و میرها به حداقل برسد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری