کد خبر: ۱۲۴۳۸۲
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۱
سید پرویز فتاح،رئیس کمیته امداد و اعضای هیات امنای این نهاد با حضرت آیت الله صافی گلپایگانی عصر دیروز در بیت این مرجع تقلید دیدار کردند.
به گزارش اعتدال،حضرت آیت الله  صافی گلپایگانی در این دیدار با ابراز خرسندی از تاثیر مثبت فعالیت های کمیته امداد گفت: الحمدلله برنامه های این نهاد بسیار عالی و مفید بوده و مردم از ابتدا تا کنون به این کارهای خیرخواهانه ایمان داشتند.

وی افزود: کسی شک ندارد که فعالیت های کمیته امداد خوب است، هرچه مسئولان بیشتر به این کار اهتمام داشته باشند ثواب و فضیلت بیشتری کسب خواهند کرد؛ تمام فعالیت های کمیته امداد مهم بوده و می تواند اسباب خیر باشد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه نخستین مسئله در انجام کارها جلب رضایت امام زمان(عج) است، اظهار کرد: حضرت از این کارهای خیر خوشحال می شوند، هرکس در این کارهای خیر مشارکت دارد باید بداند که نخستین کسی که خوشحال می شود امام زمان(عج) است.

وی ادامه داد: اگر کسی می خواهد که حضرت بیشتر از او راضی باشد باید زحمت و فعالیت های خود را افزایش دهد، فعالیت های کمیته امداد امام خمینی(ره) باید گسترش یابد؛ تمام کارهایی که کمیته امداد انجام می دهد لازم و واجب است و مردم باید به آن توجه باشند.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با بیان اینکه کسانی که تمکن دارند و علاقه مند به هویت اسلامی هستند باید به میدان بیایند و یاری برسانند، عنوان کرد: کار در این نهاد و یاری رسانی به فقرا افتخار است و رضای خداوند با همین فعالیت ها برای افراد دست اندرکار جلب می شود.

وی افزود: اگر آیات و روایات خوانده شود می بینیم که این مسائل در اول مطالب قرار دارند از این رو باید روی چنین مسائلی حساس باشیم، هر جامعه ای که در این موضوع ضعیف باشد بیچاره است؛ دین ما کمک به فقرا و ضعفا است.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: هر اندازه که این فعالیت های خیرخواهانه گسترش پیدا کند، دینداری انسان بیشتر می شود، خوشبختانه کمیته امداد امام از ابتدا فعال بوده اما باید حرکت بیشتر و گسترده تری داشته باشد؛ اگر مردم ببیند به فقرا توجه می شود بیشتر اقبال می کنند تا این نهاد را یاری کنند.

وی افزود: مسئولان کمیته امداد باید برای مشکلاتی که امروزه وجود دارد فکری کنند و فقرا و ضعفا را بیشتر یاری کنند؛ باید راهکارهای مبارزه با مشکلاتی همانند اعتیاد، کم کاری و بیکاری ایجاد و عملیاتی شود.

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با بیان اینکه با توجه به وضع اقتصادی کشور باید اشخاصی باشند که به مردم کمک کرده و رسیدگی به حال فقرا داشته باشند، گفت: اگر کسی می خواهد حیات اسلامی داشته باشد باید به این گونه مسائل اهتمام داشته باشد، علامت حیات در جامعه کمک و توجه به فقرا است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری