کد خبر: ۱۲۲۳۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در سفر به خراسان جنوبی با استاندار خراسان جنوبی دیدار و گفت وگو کرد.
به گزارش اعتدال، مهندس سید پرویز فتاح در این دیدار با تاکید بر مدیریت درست منابع و استفاده بهینه از اعتبارات و امکانات موجود،گفت: باید این امر سرلوحه کار امدادگران قرار گیرد تا بتوانیم بهتر از قبل به اهداف پیش بینی شده این نهاد دست یابیم.

وی اشتغالزایی را از مهمترین برنامه های کمیته امداد عنوان کرد و افزود: خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در راستای توسعه اشتغال و تحقق اهداف سازمانی این نهاد در این استان صورت گرفته است.

رئیس کمیته امدادامام خمینی(ره) کشور، ازدواج و ارائه تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان و خانواده های تحت پوشش را از دیگر اولویت های کاری این نهاد در کشور و استان خراسان جنوبی برشمرد.

فتاح به بهسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی مددجویان ساکن در روستاها اشاره کرد و گفت: در این زمینه، آمادگی لازم برای ارائه هرگونه کمک و مساعدت را داریم.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که خراسان جنوبی همیشه موجب فخر نظام بوده، خاطرنشان کرد: مردم این استان، لایق ارائه بهترین خدمات در زمینه های مختلف هستند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای مردمی ولایتمدار، انقلابی و همیشه در صحنه است که خدمات قابل توجهی را به نظام مقدس اسلامی داشته اند، اظهار کرد: در این سفر، توجه ویژه ای به اشتغال، خودکفایی و توانمندسازی افراد و خانواده های تحت پوشش این نهاد حمایتی خواهیم داشت.

رئیس کمیته امداد با اشاره به توجهات خاصی که طی چند سال اخیر به این استان شده،تصریح کرد: توسعه همه جانبه خراسان جنوبی، مستلزم نگاه ویژه دولت و سازمان های دولتی به این استان زرخیز است.

استاندارخراسان جنوبی نیز در این دیدار با بیان اینکه در حاضر بیش از 20 درصد جمعیت استان تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند، تاکید کرد: این آمار، وضعیت نامطلوب معیشت مردم استان را نشان می دهد.

وجه اله خدمتگزار با اشاره به موضوع توانمندسازی خانواده های تحت پوشش گفت: از مجموع 82 هزار نفر مددجوی تحت پوشش این نهاد بیش از 16 هزار نفر سرپرست خانوار هستند که باید برای ایجاد شغل پایدار و توانمندسازی آنها برنامه ای مدون تهیه و تنظیم شود.

وی ادامه داد: کمیته امداد برای توانمند سازی مددجویان خود، ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه اشتغال و کارآفرینی دارد و می توان از این ظرفیت ها به نحو مطلوب و مناسبی بهره برد.

استاندارخراسان جنوبی به خشکسالی های چند ساله اخیر در استان اشاره کرد و تصریح کرد: از آن جایی که کشاورزی و دامداری، از مشاغل اصلی مردم استان است و سهم قابل توجهی در اشتغال و ارزش افزوده خانوارها دارد، خشکسالی، زندگی اغلب مردم را با چالش مواجه ساخته است.

خدمتگزار حادثه خیز بودن استان را معضلی بزرگ برشمرد و گفت: با این وجود اکنون بسیاری از منازل مسکونی در استان، به ویژه در مناطق روستایی و عشایری، از استحکام و مقاومت لازم برخوردار نیستند و لازم است کمیته امداد برای بهسازی و مقاوم سازی این واحدها اقدامات جدی تری داشته باشد.

وی تثبیت جمعیت در روستاها و مناطق مرزی را از مهمترین برنامه های دولت تدبیر و امید عنوان کرده گفت: احیای صنعت فرش بافی و ایجاد اشتغال های خرد و خانگی به منظور درآمد پایدار، تاثیر بسزایی در ماندگاری جمعیت در مناطق مختلف و ایجاد امنیت بیشتر در مرزها می شود.

همچنین رئيس كميته امداد در سفر استاني خود به خراسان جنوبي در جمع مددکاران و امدادگران با بيان اينكه کارکنان كميته امداد در مسائل انتخاباتی مجلس در له يا عليه هيچ نماينده اي حق ندارد ورود پيدا كند،گفت: اجازه نمی دهیم که دُرّ گران بهای امداد خدشه دار شود و در صورت مشاهده خلاف این امر برخورد جدی صورت خواهد گرفت.

فتاح به حکمت و فلسفه وجودی تأسیس کمیته امداد به دستور حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و یادآور شد: امام بزرگوار ما با این اقدام ، به همگان فهماند که این انقلاب ، انقلاب محرومان است.

وی با یادآوری اینکه در قرآن کریم بررسیدگی به وضعیت ایتام و فقرا تأکید فراوان شده است،ادامه داد: کار کمیته امداد باید در متن انقلاب باشد و نه در حاشیه ی آن .

فتاح اظهار کرد: کسانی که کار فرهنگی برای مددجویان انجام می دهند ، خودشان باید فرهیخته، خودساخته و متقی باشند و برای اینکار باید از خودمان شروع کنیم.

رئیس کمیته امداد كار اصلي اين نهاد را رسيدگي به نيازمندان عنوان كرد و افزود: تشکیلات کمیته امداد انقلابی و وابسته به مردم است و نگاه کمیته امداد باید در چارچوب مسائل شرعی باشد .

وی با اشاره به اینکه کار کمیته امداد ، یک شغل اداری نیست، بر کار جهادی ،کاهش هزینه ها و خدمت صادقانه توأم با فداکاری برای حل مشکلات نیازمندان تأکید کرد و یادآور شد: عملکرد، نگاه و کلام ما در کمیته امداد باید در جهت اعتماد سازی باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری