کد خبر: ۱۲۱۷۷۳
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
اولین نشست قرارگاه ساماندهی آسیب های اجتماعی استان تهران با حضور رئیس کمیته امداد، استاندار تهران،رئیس سازمان بهزستی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ و معاون اجتماعی شهردار تهران برای ساماندهی آسیب‌های اجتماعی در سطح استان تهران برگزار شد.


به گزارش اعتدال، سید پرویز فتاح در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حدود 30 هزار خانواده با سرپرست معتاد اکنون تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند،گفت: بحث برخورد با اعتیاد و جمع آوری معتادین از وظایف کمیته امداد به شمار نمی رود؛ این وظیفه بر عهده ستاد مبارزه با موادمخدر، که در رأس آن وزیر کشور قرار دارد، گذاشته شده است؛ اما کمیته امداد خود را نسبت به وضعیت خانواده معتادین و آسیب هایی که با آن روبه رو هستند، مسئول می داند.

وی تصریح کرد: کمیته امداد در صورت اطلاع از وجود مشکلات مادی از قبیل فقر در خانواده هایی با سرپرست معتاد، پس از بررسی های لازم این خانواده ها را تحت پوشش قرار می دهد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به این نشست با حضور مسئولان مرتبط با حوزه آسیب های اجتماعی استان تهران ، اظهار کرد:کمیته امداد در بحث ساماندهی آسیب‌های اجتماعی خود را کنار نخواهد کشید تا با هماهنگی دستگاه های مرتبط، چهره شهر تهران که به دلیل حضور معتادین نامناسب شده بهبود یابد.

وی خاطرنشان کرد: در نشست قرارگاه ساماندهی آسیب های اجتماعی استان تهران به سایر دستگاه ها اطمینان دادیم که به عنوان بخشی از این معضل اجتماعی در کنار آنان خواهیم بود.

فتاح، وظیفه و رویکرد اصلی کمیته امداد را توانمند سازی خانواده های تحت پوشش این نهاد عنوان کرد و افزود: بسیاری از سرپرستان خانواده های تحت پوشش این نهاد به شرط کسب آموزش و کمک های کافی می توانند توانمند شوند.

وی تاکید کرد: در دوره جدید، بیشتر به بحث توانمندسازی خانواده ها توجه داریم و در تلاش هستیم با یک رویکرد فنی، بحث اشتغال زایی را نیز در خانواده کمیته امداد توسعه دهیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری