کد خبر: ۱۱۸۱۵۹
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
سازمان ملل: جمعیت ایران تا 35 سال آینده به 95 میلیون نفر می رسد / هند در آینده پرجمعیت ترین کشور جهان می شود/ جمعیت جهان تا سال 2100 به 11 میلیارد نفر می رسد.
سازمان ملل متحد پیش بینی کرد جمعیت ایران تا 35 سال آینده (سال 2050 میلادی - 1429 خورشیدی) به 95 میلیون نفر افزایش می یابد. جمعیت ایران هم اکنون نزدیک به 80 میلیون نفر است.

به گزارش اعتدال به نقل از خبرگزاری ها، بر اساس گزارش سازمان ملل، ایران در 35 سال آینده، در رتبه بندی پرجمعیت ترین کشورهای جهان از رده 17 فعلی به رده 21 تنزل می یابد.

سازمان ملل متحد همچنین اعلام کرد تا سال 2022 هند با عبور از چین به پرجمعیت ترین کشور جهان تبدیل خواهد شد.
 
سازمان ملل متحد روز چهارشنبه اعلام کرد هند در کمتر از 7 سال آینده به بزرگترین کشور جهان از نظر تعداد جمعیت تبدیل می شود و پس از هند، چین در جایگاه دوم قرار خواهد گرفت.

جمعیت چین و هند بیش از یک میلیارد نفر است و پیش بینی می شود تا سال 2022 جای خود را در رتبه بندی پرجمعیت ترین کشورهای جهان تعویض کنند.

سازمان ملل متحد: تا 7 سال دیگر هند پرجمعیت ترین کشور جهان می شود/ افزایش جمعیت زمین به 11 میلیارد نفر در سال 2100

براساس این برآورد سازمان ملل متحد، نیجریه هم با عبور از آمریکا در سال 2050 در رتبه سومین کشور پرجمعیت جهان قرار خواهد گرفت.

همچنین پیش بینی می شود تعداد ساکنان کره زمین از 7.3 میلیارد نفر فعلی (2015) به رقم 9.7 میلیارد نفر در سال 2050 و به رقم 11.2 میلیارد نفر در سال 2100 افزایش یابد.

در این گزارش آمده است: بیشترین افزایش جمعیت کره زمین مربوط به مناطق کم توسعه به ویژه در آفریقا خواهد بود.

گزارش های پیش بینی تعداد جمعیت برای تعیین و تحقق اهداف جدید توسعه جهانی اهمیت دارد. قرار است آمارهای جدید اهداف هزاره جدید تا پایان سال جاری میلادی اعلام شود.

"جان ویلموث" رئیس بخش "ساکنان" در سازمان ملل متحد گفت که تمرکز رشد جمعیت در کشورهای فقیر، نابودی فقر ، مقابله با گرسنگی و تقویت آموزش و بهداشت را سخت تر می کند .
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری