كد مطلب: 29175
تاريخ انتشار: 14 خرداد 1391 ساعت 07:31

حواشی سخنرانی احمدی‌نژاد در حرم مطهر: از پخش با تأخیر در سیما تا شعارها!+تصاویر

احمدی‌نژاد در بخشی از سخنانش با تاکید بر آزادی همراه با آگاهی، خاطرنشان کرد: انتخاب بهترین ارزش‌ها از روی اجبار و در مسیری غیر از آزادی فاقد ارزش است. حتی انتخاب عبودیت زمانی با ارزش و کمال آفرین است که همراه با آزادی و آگاهی باشد. اگر قرار بود ارزش‌های الهی تحمیلی باشد، پیامبران بهتر می‌توانستند این کار را بکنند. اما خداوند به پیامبر گفت که تو برای تذکر آمده ای و مردم خودشان باید انتخاب کنند. / او که در طول سخنرانی‌اش بارها اشاراتی با دستانش داشت، همچون سال گذشته خطاب به کسی که مشخص نبود کیست، گفت: مخلص شما هم هستم، دو سه دقیقه دیگر می‌رسم و بعد نوبت شماست. / جملات رئیس جمهور تمام نشده بود که بار دیگر فریادهای حاضران بلند شد که شعار می‌دادند «این همه لشگر آمده، به عشق رهبر آمده». شعارها آنقدر تکرار شد که صداوسیما صدای محیط را قطع کرد. به گونه‌ای که فقط صدای احمدی‌نژاد از رسانه ملی پخش می‌شد. رئیس جمهور در پایان برای مردم آرزو کرد که پیروز و سربلند باشند. در این مراسم، شعارهایی نیز علیه مشایی رییس دفتر محمود احمدی نژاد شنیده شد.

اعتدال: بخش‌هایی از سخنرانی امسال محمود احمدی‌نژاد در حرم مطهر امام راحل، بی‌شباهت به سال گذشته نبود.

امسال نیز اظهارات رئیس جمهور با بیش از دو ساعت تأخیر از سوی شبکه اول سیما پخش شد و به صورت زنده و مستقیم مخابره نگردید. مطابق برنامه ریزی ستاد ارتحال امام(ره)، محمود احمدی‌نژاد پس از اقامه نماز مغرب و عشا نوبت سخنرانی داشت، اما اظهارات وی، نیمه شب و در بامداد روز چهاردهم خرداد در رسانه ملی منتشر شد.

تصاویر دو نفرهای از احمدی‌نژاد با رهبر معظم انقلاب در دستان اغلب مردم نزدیک به تریبون دیده می‌شد. پلاکاردی با عنوان «خادم مردم، خدا قوت» در دستان یکی از حاضران در این مراسم بود که در تصویری که از صدا و سیما پخش شد، فرد دیگری مانع از به نمایش درآمدن آن می‌شد.

در نیمه پایانی سخنرانی احمدی‌نژاد، جمعی از حاضران نزدیک تریبون با فریاد شعار «احمدی دلاور پیرو خط رهبر» سر دادند که رئیس جمهور دقایقی سخنانش را قطع کرد و خطاب به ان‌ها گفت: خیلی ممنون، قبول است.

او که در طول سخنرانی‌اش بارها اشاراتی با دستانش داشت، همچون سال گذشته خطاب به کسی که مشخص نبود کیست، گفت: مخلص شما هم هستم، دو سه دقیقه دیگر می‌رسم و بعد نوبت شماست.

رئیس قوه مجریه پایان بخش سخنانش را به بیان عباراتی به نقل از مردم خطاب به امام راحل اختصاص داده و گفت: در بیست و سومین سالگرد ارتحالت، عشق تو سوزان تر در قلب ملت جاری است و پیام و راه تو فروزان‌تر از همیشه فراروی آزادی خواهان قرار دارد.

 

 

جملات رئیس جمهور تمام نشده بود که بار دیگر فریادهای حاضران بلند شد که شعار می‌دادند «این همه لشگر آمده، به عشق رهبر آمده». شعارها آنقدر تکرار شد که صداوسیما صدای محیط را قطع کرد. به گونه‌ای که فقط صدای احمدی‌نژاد از رسانه ملی پخش می‌شد. رئیس جمهور در پایان برای مردم آرزو کرد که پیروز و سربلند باشند.

یکی از خبرنگاران "انتخاب" که خود در محل سخنرانی حاضر بوده گزارش داد: در این مراسم، شعارهایی نیز علیه مشایی رییس دفتر محمود احمدی نژاد شنیده شد.

 

 

احمدی‌نژاد: اگر قرار بود ارزش‌های دینی تحمیلی باشد، پیامبران بهتر می‌توانستند این کار را بکنند
محمود احمدی‌نژاد با اشاره به همزمانی سالگرد رحلت امام (ره) با ولادت حضرت علی (ع) سخنان خود را با تبیین رویکردهای امیرالمؤمنین علی (ع) آغاز کرد و بنیان‌گذار انقلاب را شاگرد و میراث دار مکتب نخستین امام شیعیان خواند.

او که می‌گفت انسان دو مأموریت اصلی «بالا کشیدن خود تا خدا» و «تلاش و مجاهدت برای برپایی جامعه سعادتمند» را دارد، گفت که امام (ره) در ادامه راه انبیا و اولیا به دنبال برپایی چنین جامعه ای بوده اما هنوز این مأموریت انجام نشده است. چرا که انسان‌ها هنوز طعم واقعی انسان بودن را نچشیده‌اند و میلیاردها استعداد ناشکفته در خاک شده و کرامت انسانی بروز پیدا نکرده است.

 

 

رئیس جمهور از ویژگی «توحید و اخلاص» امام (ره) یاد کرد و افزود: امام به واسطه عبودیت و اخلاصش از هیچ قدرتی واهمه نداشت و با کسی هم رودربایستی نداشت و از کسی نمی‌ترسید. امام (ره) در حکومت برای کسی جز راه خدا و حقوق مردم، نقشی قائل نبود و حاکمیت مستکبران را بزرگ‌ترین ظلم به بشریت می‌دانست.

وی با تکیه بر اندیشه های امام(ره) ادامه داد: تا مبارزه هست، ما هستیم. برای همین امام(ره) تا آخر پای مبارزه با رژیم صهیونیستی ایستاد و از آرمان فلسطین صیانت کرد. امام تنها کسی بود که فرمود «اندیشه و حاکمیت صهیونیستی باید از جامعه بشری ریشه کن شود».

احمدی‌نژاد در بخشی از سخنانش با تاکید بر آزادی همراه با آگاهی، خاطرنشان کرد: انتخاب بهترین ارزش‌ها از روی اجبار و در مسیری غیر از آزادی فاقد ارزش است. حتی انتخاب عبودیت زمانی با ارزش و کمال آفرین است که همراه با آزادی و آگاهی باشد. اگر قرار بود ارزش‌های الهی تحمیلی باشد، پیامبران بهتر می‌توانستند این کار را بکنند. اما خداوند به پیامبر گفت که تو برای تذکر آمده ای و مردم خودشان باید انتخاب کنند.

وی افزود: بدون آگاهی، اراده و انتخاب مردم، ارزش‌ها مستقر نمی‌شوند و اگر هم شده، فاقد پشتوانه است و مستمر نمی‌شود. زمانی ارزش‌ها مستقر و مستمر می‌شوند که با انتخاب آزاد مردم همراه باشند.

به گزارش خبرآنلاین، او که می‌گفت امام خمینی (ره) بر همین اساس معتقد بود که «میزان رای ملت است»، گفت: امام (ره) تا آخر از آزادی انتخاب مردم صیانت کرد و اراده آزاد مردم را به عمق ارکان نظام تسری داد. امام تا آخر اجازه نداد که نظر وی در انتخابات مشخص شود تا رای مردم آزادانه باشد و نه تحت تأثیر نظر ایشان. امام (ره) به مسئولین امر کرد که در جلسات خصوصی خود به گونه‌ای تصمیم گیری کنید که افشای آن نزد مردم، شما را شرمنده نکند.


نظرات

جناب دولت حق! مردم آقای احمدی نؤاد را در صورتی که در کنار رهبری باشه عزیز می دارند.

6
12
شناسه: 13747 |  دوست دار احمدی نژاد

اعتدال عزیز همیشه دوست داشتم بدونم نظر مخالفین رسانه ای دولت در مورد اون دنیا چیه؟ یعنی می خواستم بدونم اون دنیا رو باور دارند و جدی نمی گیرند و یا اینکه اصلا باور ندارند؟ خیلی دوست دارم بدونم بالاخره در یک مورد "من" و شما! با هم به توافق می رسیم یا نه. در فکرم اعتدال عزیز بله یه چند روزی هست.راستی شما و سایر دوستان می خواستید عکس منتشر کنید که مردم شعار دادند بر ضد دولت حداقل یه عکسی منتشر می کردید که عکس احمدی نژاد دست ملت نباشه!!!

15
7
شناسه: 13746 |  دولت حق
ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی :
وب سایت:
* متن نظر: