کد خبر: ۹۹۰۱۴
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۰
پس از مرگ ملک عبدالله، دربار پادشاهی دست به یک سری عزل و نصب‌های جدید زد که بر اساس آن رئیس دفتر ملک عبدالله برکنار و محمد نایف نیز جانشین ولیعهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، منابع خبری گزارش دادند که محمد بن سلمان به عنوان وزیر دفاع و  رئیس دیوان پادشاهی جدید عربستان و مشاور ویژه پادشاه انتخاب شده است.

بر اساس این گزارش، مقرن بن عبدالعزیز ولیعهد عربستان سعودی به عنوان جانشین اول رئیس شورای وزیران انتخاب شد.

همچنین " خالد بن عبدالعزیز التویجری" از سمت ریاست دیوان پادشاهی برکنار و به جای وی "محمد بن سلمان" انتخاب شد.

بر اساس این گزارش التویجری از منصب ریاست گارد پادشاهی کنار گذاشته شده و به جای وی "حمد بن محمد العوهلی" به این مقام منصوب شد‎‎.

العربیه گزارش داد که "محمد بن نایف" جانشین ولیعهد و معاون دوم شورای وزیران عربستان انتخاب شده است

مجتهد فعال عربستانی با ارسال پیامی بر روی صفحه خود در پایگاه اجتماعی توئیتر خبر داده که خالد التویجری رئیس دربار ملک عبدالله گریخته و از محل او خبری در دست نیست.

بر اساس عزل و نصب های جدید، تمامی اعضای شورای وزیران در مناصب خود ابقا خواهند شد. در این بیانیه همچنین درخواست شده است که در کنار بیعت با پادشاه با جانشین ولیعهد نیز بیعت شود.

شاهزاده «محمد بن نایف بن عبدالعزیز آل‌سعود» ولیعهد جدید کیست؟

شاهزاده «محمد بن نایف بن عبدالعزیز آل‌سعود» در سی‌ام آگوست سال 1959 میلادی به دنیا آمد. وی یکی از پسران شاهزاده «نایف بن عبدالعزیز آل‌سعود»، ولی‌عهد پیشین این کشور از همسرش شاهزاده «جوهره بنت عبدالعزیز بن مساعد آل‌سعود» است.

شاهزاده «محمد بن نایف بن عبدالعزیز آل‌سعود» تحصیلات مقدماتی خود را در «ریاض» گذراند و در سال 1981 میلادی در رشته علوم سیاسی از یکی از دانشگاه‌های آمریکا فارغ التحصیل شد و پس از آن نیز چندین دوره نظامی پیشرفته در زمینه مبارزه با تروریسم را در داخل و خارج عربستان گذراند.

وی چندین سال در بخش خصوصی فعالیت می‌کرد تا اینکه «ملک فهد»، پادشاه پیشین در مه سال 1999 وی را به عنوان معاون وزیر کشور در امور امنیتی و با رتبه عالی منصوب کرد تا پس از آن با صدور حکمی «محمد بن نایف» را به عنوان معاون وزیر کشور در امور امنیتی و با رتبه وزیر منصوب کند که در سپتامبر 2008 بنا به دستور «ملک عبدالله» برای چهار سال دیگر در آن ابقا شد.

سرانجام اینکه نوامبر سال گذشته «ملک عبدالله» با صدور حکمی شاهزاده «محمد بن نایف» را به عنوان وزیر جدید کشور عربستان منصوب کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری