کد خبر: ۹۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۶
راستی اگر قرار بود این قدر مفت به این ذلت تن دهیم چرا آن را به عرب‌ها تقدیم نکردیم؟! باور کنید همین حالا هم خیلی بیشتر از این حرف‌ها حاضرند پول بپردازند برای اینکه نام خلیج‌فارس دیگر فارس نباشد
مبارک است ان‌شاءالله؛ نام لیگ را 2 میلیارد و 750 تومان فروختیم تا از این به بعد در تابلوهای تبلیغاتی دور زمین که چند وقتی است الکترونیکی هم شده شاهد یک گیومه به اندازه سه برابر کلمه اصلی لیگ برتر خلیج فارس باشیم.

بله به همین سادگی، از این به بعد باید خیلی بگردید تا در کنار نام بزرگ حامی مالی لیگ برتر، نام خلیج همیشه فارس را پیدا کنید. خب طبیعی هم هست؛ هرچه باشد طرف قرارداد 2 میلیارد و 750 میلیون تومان پول خرج کرده و باید اسمش بزرگ‌تر و بهتر از خلیج‌فارس دیده شود، پس فعلاً بی‌خیال عرق و تعصب و تمام جانفشانی‌هایی که برای اعتلای نام ایران و خلیج‌فارس شده می‌شویم چون هرچه باشد این روزها آنچه در درجه اول اهمیت قرار دارد، پول است. فعلاً بی‌خیال این می‌شویم که امارات متحده عربی هر روز یک جزیره به تعداد جزایر مصنوعی‌اش اضافه می‌کند تا بتواند با افزایش تعداد جمعیتش مجامع بین‌المللی را متقاعد کند که نام خلیج‌فارس را عوض کند و ما به راحتی تنها با دو میلیارد و 750 میلیون تومان این نام بزرگ را فروختیم.

راستی اگر قرار بود این قدر مفت به این ذلت تن دهیم چرا آن را به عرب‌ها تقدیم نکردیم؟! باور کنید همین حالا هم خیلی بیشتر از این حرف‌ها حاضرند پول بپردازند برای اینکه نام خلیج‌فارس دیگر فارس نباشد.

بله جناب سردار رفت و ایستاد کنار مدیر و عکس گرفت که لیگ 91-90 بشود جام مجموعه تحت امر آقای مدیر آن هم تنها با 2 میلیارد و 750 میلیون تومان. بهانه‌های قشنگی هم می‌آورند برای این شاهکار. دبیر ستاد منشور اخلاقی لیگ -که البته ما نتوانستیم ارتباطش را با این ماجرا پیدا کنیم- اظهار نظری جالبی دارد. جناب علیپور می‌گوید: در لیگ‌های معتبر دنیا چون کالچو این امر انجام شده، مثلاً شرکت بزرگ موبایل اسپانسر اصلی لیگ ایتالیاست و در کنار لوگوی آنها به نمایش گذاشته می‌شود، در همه جای دنیا یک برند معروف و شناخته شده با رقمی مشخص شده حامی لیگ یا باشگاه می‌شود.

هرچند که جناب علیپور در مقام پاسخگویی و توجیه این اشتباه غیرقابل بخشش نیستند اما لازم است خدمت او و تمام آنهایی که فعلاً در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ مهر سکوت بر لب زده‌اند، عنوان کنیم که بر فرض صحت اظهارات دبیر شورای منشور اخلاقی، لیگ‌هایی مثل کالچو، بوندس‌لیگا، لالیگا، لیگ برتر جزیره و... هیچ‌گاه نام حامی مالی و اسپانسر خود را بالاتر از لوگو مسابقات یا حتی همطراز با آن قرار نمی‌دهند.

توجه داشته باشید که این حامی مالی یا اسپانسر است که قرار است از کنار نام لیگ برای خود مقبولیت و شهرت و درآمد کسب کند نه برعکس! اما گویا در فوتبال بی‌در و پیکری که حتی توان رعایت سقف قرارداد بازیکنانش را هم ندارد این اتفاق روی می‌دهد و آقایان به راحتی آب خوردن نام لیگ را می‌فروشند.

آقایانی که امروز مدعی‌اند کاری که انجام داده‌اند مشابه اقدام لیگ‌های حرفه‌ای دنیاست حداقل این را هم پاسخگو باشند که چرا از تمام فوتبال حرفه‌ای دنیا تنها پول خرج کردن و کسب درآمدهای آنچنانی‌اش را یاد گرفته‌اند و بقیه امور را به امان خدا رها کرده‌اند؟

هفته اول لیگ برتر جام خلیج فارس «تأکید می‌کنم جام خلیج‌فارس نه نام دیگری» به پایان رسید اما آنچه بزرگ‌تر و بهتر از نام زیبای خلیج‌فارس دیده شد، نام حامی مالی آقایان فدراسیون‌نشین و سردار محترم سازمان لیگ بود! به‌طور حتم فوتبال شکست خورده ایران به هیچ عنوان ارزش این را ندارد که بخواهیم بر سر آن خاک و عنوان گوشه گوشه کشور عزیزمان را به فروش بگذاریم و کسب درآمد کنیم. پس چه بهتر که خیلی زود و از همین فردا که آغاز هفته دوم رقابت‌هاست با اصلاح این اشتباه نابخشودنی دوباره نام خلیج‌فارس را در ورزشگاه‌ها بالاتر از تمام نام‌ها قرار دهند و اگر قرار بر این است که خسارتی هم بپردازند از جیب مبارک خود بپردازند تا از این به بعد دچار چنین خطاهایی نشوند، چراکه قرار بر این نیست که ایران اسلامی و خلیج همیشه فارس تاوان دنیا دوستی و قراردادهای میلیاردی مورد پسند آقایان فدراسیون‌نشین را پس دهد.

در فوتبال حرفه‌ای دنیا، هزار و یک اتفاق و رویداد رخ می‌دهد و متأسفانه آقایان پشت میزنشین فوتبال ایران تنها آنهایی را خوب می‌بینند که به سود خودشان باشد، کجای فوتبال دنیا به بازیکنان درجه دو و سه میلیون میلیون پول می‌دهند. کجای دنیای حرفه‌ای در همان هفته اول فحش و ناسزا تمام لیگ را در برمی‌گیرد و کجای فوتبال دنیا این همه آدم منشوری و منحرف و محروم و... وجود دارد. ولی خب اینها مهم نیست، مهم این است که ما مثل بقیه دنیای حرفه‌ای فوتبال حامی مالی داشته باشیم برای لیگ‌مان و تازه دست پیش بگیریم از تمام آنها و نام اسپانسرمان را در گیومه و بسیار بزرگ‌تر و قابل دیدتر از نام اصلی لیگ مقابل دید مردم و علاقه‌مندان و تمام دنیا قرار دهیم چون هرچه باشد بنده‌های خدا 2 میلیارد و 750 میلیون تومان پول خرج کرده‌اند برای اینکه نامشان در کنار نام زیبای خلیج‌فارس و البته بزرگ‌تر و بهتر از آن قرار گیرد!

راستی که اگر تمام شیخ‌نشین‌های حاشیه خلیج‌فارس جمع می‌شدند و طی این سال‌ها که تلاش کردند تا این نام جاودانه را حذف کنند نمی‌توانستند اینچنین نام خلیج‌فارس را کوچک کنند، جناب سردار عزیزمحمدی دست مریزاد، جناب حجت‌الاسلام علیپور خسته نباشید، تمام آنهایی که در فدراسیون نشسته‌اید خدا قوت بابت این همه تلاش در جهت حفظ ارزش‌ها و پاسداری از نام و خاک مقدس ایران اسلامی!

2 میلیارد و 750 میلیون تومان پرداخت شد تا نام خلیج‌فارس کوچک‌تر از نام حامی مالی لیگ برتر فوتبال ایران نشان داده شود. هرچند که شنیده‌ها حاکی از آن است که مبلغ چیزی فراتر از این حرف‌هاست و آقایان متعصب! فدراسیون‌نشین بابت این تغییر نام رقمی بسیار بالاتر و امتیازی بسیار بیشتر از 2 میلیارد و 750 میلیون تومان از حامی مالی جدیدشان دریافت کرده‌اند.

مبارک است ان‌شاءالله. این همه سال خون دل خوردیم تا نام خلیج‌فارس را حفظ کنیم آن وقت یکی پیدا شد و چنانکه می‌گویند 2 میلیارد و 750 میلیون تومان پول داد و نامش را بزرگ‌تر از نام خلیج‌فارس نشانمان داد، هرچند که می‌گویند مبلغ بسیار بیشتر و امتیازات جانبی‌اش چشمگیرتر از این حرف‌هاست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری