کد خبر: ۹۸۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۹
سایت خبری فرارو می نویسد :رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه دوشنبه با محمود عباس، رئیس تشکیلات فلسطینی در آنکارا دیدار کرد.
حواشی مراسم استقبال از محمود عباس در شبکه های اجتماعی به اندازه ای بود که این دیدار را تحت الشعاع قرار داد.

مراسم استقبال در کاخ ریاست جمهوری تازه ساخت ترکیه انجام شد و اردوغان در حالی با مهمان فلسطینی خود دست می داد که پشت سرش دسته ای از نظامیان زره پوش قرار داشتند که نیزه به دست و شمشیر به کمر ایستاده بودند.

انتشار تصویر این شانزده سرباز که در دو ردیف بر روی پلکان ایستاده بودند، واکنش بهت زده و گاهی تمسخرآمیز کاربران شبکه های اجتماعی را در ترکیه به همراه داشت.

منابع رسمی در ترکیه گفته اند که این شانزده سرباز نمادی از شانزده حکومت مهم در تاریخ ترک تباران هستند که از امپراتوری هون ها در سده دوم قبل از میلاد تا حکومت های سلجوقیان و گورکانیان و در نهایت امپراتوری عثمانی را شامل می شود.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، این نخستین بار است که از این گارد در استقبال از رهبران خارجی استفاده شده است.

با این حال، بعضی از کاربران اردوغان را به تلاش برای زنده کردن خاطره شکوه و جلال دوران عثمانی متهم کردند.

قدری گورسل، روزنامه نگار شناخته شده ترکیه ای در توییتر نوشت: 'سیرک عثمانی در کاخ.'

گروهی دیگر دست به کار شدند و با دستکاری این تصویر با کمک نرم افزارهایی مانند فتوشاپ، عکس بعضی از شخصیت های تخیلی فیلم ها را به آن اضافه کردند.

در یکی از تصاویر دستکاری شده، قهرمانان جنگ ستارگان در کنار اردوغان و مهمانش دیده می شوند. در عکسی دیگر، اردوغان در میان شخصیت های مجموعه ارباب حلقه ها قرار گرفته است.

حواشی دیدار اردوغان با محمود عباس در کاخی رخ داد که افتتاحش در اکتبر گذشته با جنجال به همراه بود.

حدود 600 میلیون دلار برای ساخت این کاخ که 1150 اتاق دارد، هزینه شده و آقای اردوغان آن را نماد ترکیه جدیدی می داند که در حال بناست.

اما مخالفان آن را تصویر حکومتی می دانند که آن را به حرکت به سوی خودکامگی متهم می کنند.

آنها همچنین اردوغان را متهم می کنند که با بزرگ کردن جلوه های دوران عثمانی سعی در تضعیف دستاوردهای حکومت سکولار در ترکیه دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری