کد خبر: ۹۸۰۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ۰۸:۵۱
خبرگزاری رویترز گزارش داد: جان کری وزیر امور خارجه آمریکا عصر سه شنبه برای انجام مذاکرات دو جانبه هسته ای با ایران وارد ژنو شد.
به گزارش اعتدال به نقل از این خبرگزاری، کری روز دوشنبه اعلام کرده بود که برای پیش برد بیشتر مذاکرات هسته ای، روز چهارشنبه با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار می کند.

رویترز همچنین نوشت: پس از انجام مذاکرات میان این دو دیپلمات ارشد ایرانی و آمریکایی، گفت وگوهای دوجانبه میان ایران و اعضای گروه 1+5 در روز پنجشنبه ادامه می یابد و در نهایت روز یکشنبه (28 دیماه) مذاکراتی جمعی بین همه طرف های درگیر برگزار خواهد شد.

عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه ایران و از اعضای ارشد تیم هسته ای همراه با ویلیام برنز قائم مقام پیشین وزیرامور خارجه و وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا در این گفت وگوها حاضر خواهند بود.

به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران بامداد امروز (چهارشنبه) عازم ژنو شد. ظریف را در این دور از مذاکرات، مجید تخت روانچی و عباس عراقچی معاونان وی، امیرحسین زمانی نیا معاون بین الملل وزیر نفت، حمید بعیدی نژاد، داود محمدنیا، محمد امیری و پژمان رحیمیان همراهی می کنند.

حجم غنی سازی ایران و جدول زمانی لغو تحریمها و مدت زمان توافق جامع، از مهمترین محورهای اختلافی میان طرفین است.

ظریف روز یک شنبه پس از رایزنی با همتای قبرسی خود در یک نشست مشترک خبری گفت: «حضورم در ژنو فقط برای مذاکره با وزیر خارجه آمریکاست؛ هدف از این مذاکرات این است که ببینیم می شود مذاکرات را تسریع کنیم و به جلو حرکت دهیم.»

ظریف درباره نتایج احتمالی گفت وگو با جان کری نیز گفت: «باید دید تا چه اندازه این مذاکرات برای رسیدن به راه حل مفید است. ما میزان مفید بودن این مذاکرات را همواره بررسی می کنیم.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری