کد خبر: ۹۷۸۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳ - ۲۳:۴۴
مراسم معرفی بهترین های فوتبال جهان در سال 2014
سومین توپ طلا بری کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو برای سومین بار عنوان بهترین بازیکن فوتبال جهان را به خود اختصاص داد.
 
به گزارش اعتدال ، مراسم معرفی برترین‌های فوتبال دنیا و برنده توپ طلای فیفا در سال 2014، از ساعت 21 به وقت ایران در مقر فدراسیون جهانی فوتبال در شهر زوریخ سوئیس برگزار شد و کریستیانو رونالدو توانست برای سومین بار عنوان بهترین بازیکن سال جهان را به خود اختصاص دهد. مانوئل نویر، سنگربان بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان، کریستیانو رونالدو، مهاجم پرتغالی رئال مادرید و لیونل مسی، مهاجم آرژانتینی بارسلونا برای کسب این عنوان با هم رقابت می‌کردند.
 
 در این مراسم مدعوین پس از عبور از فرش قرمز به سالن اصلی مراسم وارد شدند. رونالدو، نویر، مسی، راموس، دی‌ماریا، روبن، خامس رودریگس، دل‌پیرو، آنری، سیمئونه و ... به هواداران خود امضای یادگاری دادند.
 
در ابتدا تیم منتخب سال فوتبال جهان معرفی شد و11 مرد برتر با حضور روی سن جوایزشان را دریافت کردند و عکسی به یادگار گرفتند.
 
ترکیب تیم منتخب سال 2014: 
دروازه‌بان: مانوئل نویر
مدافعان: فیلیپ لام، سرخیو راموس، تیاگو سیلوا، داوید لوئیز
هافبک‌ها: تونی کروس، آنخل دی‌ماریا، آندرس اینیستا
مهاجمان: لیونل مسی، آرین روبن، کریستیانو رونالدو
 
همچنین "هیروشی کاگاوا" روزنامه‌نگار مسن و کارکشته ژاپنی روی سن حاضر شدو به پاس پوشش دادن ده جام جهانی به عنوان پیرترین خبرنگار ورزشی جهان، جایزه مخصوص فیفا ملقب به جایزه ریاست را از دستان سپ بلاتر دریافت کرد.
 
در ادامه "رالف کلرمن" از آلمان جایزه بهترین مربی سال در بخش زنان و "یواخیم لوو" سرمربی تیم ملی آلمان به عنوان بهترین مربی سال در بخش مردان را به دست آوردند. 
 
در بخش دیگری از این مراسم "خامس رودریگس کلمبیایی" برنده جایزه پوشکاش معرفی شد. او در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی گل دوم تیمش را به اروگوئه زد که با رای بیشتر بهترین گل سال انتخاب شد. گل رودریگس 42 درصد، گل استفانی روشه 33 درصد و گل فان‌پرسی 11 درصد آرا را به دست آوردند.
 
اما در بخش بهترین بازیکن سال فوتبال جهان "نادین کسلر" از آلمان به عنوان بهترین بازیکن زن و "کریستیانو رونالدو "بهترین بازیکن سال جهان معرفی شدند. روانالدو که در سال 2008 و 2013 دوبار توپ طلا را به دست آورده بود برای سومین بار این عنوان را تصاحب کرد.
 
کریستیانو رونالدو در شرایطی با کسب 37.66 درصد آراء به عنوان برنده توپ طلای سال 2014 معرفی شد که لیونل مسی با کسب 15.76 درصد آراء دوم شد و مانوئل نویر با کسب 15.72 درصد آراء به عنوان سومین بازیکن برتر دنیا در سال 2014 معرفی شد.‬

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری