کد خبر: ۹۴۹۹۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۹

 حسین موسویان در نشست "دیالوگ منامه" در پاسخ به توهین‌ وزیر خارجه کانادا درباره سردار سلیمانی گفت: آقای وزیر! در حالی که شما اوقاتتان را در کاخ های کشورهای منطقه و در هتل های فوق لوکس می گذرانید، سردار سلیمانی جانش را کف دست گرفته و در صحنه عملیاتی با داعش و تروریسم تکفیری مبارزه می‌کند.
 
به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، وزیر خارجه کانادا در سخنانی در اجلاس "دیالوگ منامه" مدعی شد که قاسم سلیمانی، نماینده ترور در منطقه امروز خود را به عنوان قهرمان مبارزه با داعش نشان می‌دهد.
 
حسین موسویان، معاون پیشین سیاست خارجی شورای عالی امنیت ملی که در آن نشست حضور داشت در پاسخ به این اظهارات وزیر خارجه کانادا گفت که" شما ایران را در مورد تروریسم داعش محکوم می کنید اما همه می دانند که تروریسم تکفیری داعش، جبهه النصره، طالبان و القاعده ریشه در یک ایدئولوژی خطرناک دارد که منزلگاه آن کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس (GCC) است و شما برای مبارزه با ریشه این ترور چه کرده‌اید؟ داعش و تروریست های تکفیری با پول و اسلحه کشورهای GCC ریشه کرده و پدید آمدند، برای مبارزه با این واقعیت تلخ چه کرده‌اید؟ اینها واقعیاتی است که کسی در این کنفرانس جرات ندارد در مورد آن حرف بزند."

1412758756027_127664_186.jpg
 
موسویان گفت: آمریکا رهبری اقدامات خصمانه علیه ایران را در 35 سال گذشته به عهده داشته است اما نقش مثبت ایران در مبارزه با داعش را مورد تقدیر قرار داده است. همین چند روز پیش جان کری، وزیر خارجه آمریکا نقش ایران در مبارزه با داعش را مثبت خواند. وقتی آمریکا در این مورد به نقش مثبت ایران اعتراف می کند چرا در این کنفرانس پیروان آمریکا، غیر منصفانه ایران را مورد سرزنش قرار می دهند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری