کد خبر: ۹۴۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۳ - ۲۲:۰۲

محمود عباس' رییس تشکلات خودگردان فلسطین روز شنبه در نشست فوق العاده اتحادیه عرب، با خطرناک خواندن اوضاع کرانه باختری، گفت: ما پیش نویس طرح عربی برای تشکیل کشور مستقل فلسطین را به شورای امنیت سازمان ملل ارایه خواهیم کرد.
 
به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، عباس در نشست فوق العاده اتحادیه عرب که برای بررسی تحولات فلسطین در قاهره برگزار شد، گفت: اوضاع کرانه باختری خطرناک و غیر قابل تداوم شده است.
 
وی افزود: همه نشانه ها و قراین حاکی از شکست میانجی گری آمریکا برای ادامه مذاکرات سازش با رژیم صهیونیستی است.
 
عباس در این نشست گفت: ما از 'جان کری' وزیر امور خارجه آمریکا خواستیم برای تدوین پیش نویس طرح تشکیل کشور مستقل فلسطینی و ارایه آن به شورای امنیت و همچنین فشار آوردن بر اسراییل جهت توقف شهرک سازی ها، با گروه های فلسطینی همکاری کند.
 
وی با بیان اینکه اگر مذاکرات میان دو طرف برگزار نشود، به هماهنگی های امنیتی خود با اسراییل پایان می دهیم، از کشورهای امضا کنده توافق ژنو خواست تا تصمیم های خود را درباره اشغالگری اسراییل به مرحله اجرا در آوردند.
 
رییس تشکیلات خودگردان فلسطین با بیان اینکه ما دولت اسراییل را به رسمیت می شناسیم اما دولت یهودی را هرگز به رسمیت نخواهیم شناخت، افزود: اسراییل باید بفهمد که تشکیل دولت فلسطین بدون نوار غزه ممکن نخواهد بود .
 
عباس ادامه داد: خطرناک ترین مساله فلسطین این است که اوضاع به همین منوال باقی بماند.
 
نبیل العربی نیز که در این نشست به سخنرانی پرداخت گفت: اتحادیه عرب از مراجعه فلسطین به شورای امنیت برای تشکیل کشور فلسطین و نیز تصویب قطعنامه تعیین ضرب الاجل برای پایان دادن به اشغالگری اسراییل حمایت می کند.
 
دبیرکل اتحادیه عرب با محکوم کردن اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی، تصریح کرد: اقدامات اسراییل در قدس قابل قبول نیست و اینکه این رژیم تلاش می کند قانون موسوم به 'کشور یهود' را به تصویب برساند، بیانگر آن است که اسراییل یک دولت نژاد پرست و آخرین رژیم آپارتاید در جهان است.
 
رژیم صهیونیستی به تازگی در نشستی (یک شنبه دوم آذر/23 نوامبر)، پیش نویس لایحه اعلام رژیم صهیونیستی به عنوان وطن ملی یهودیان را تصویب و اعلام کرد.
 
این لایحه قرار بود چهارشنبه گذشته (پنجم آذرماه/25 نوامبر) در کنست به رای گیری گذاشته شود اما به چهارشنبه هفته جاری (دوازدهم آذرماه/3 دسامبر) موکول شد.
 
منتقدان این طرح همچنین معتقدند که عملی کردن این تصمیم به نهادینه شدن تبعیض و نژادپرستی رژیم صهیونیستی علیه 1 میلیون و 700 هزار عرب مسلمان ساکن اراضی اشغالی فلسطین دامن خواهد زد

منبع: پایگاه خبری 'النشره

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری