کد خبر: ۹۲۲۰۲
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۳ - ۲۱:۴۳
وزیر امور خارجه چین در دیدار با فرستاده ویژه محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین بار دیگر بر حمایت پکن از مردم فلسطین تاکید کرد.
وزیر امور خارجه چین در دیدار با فرستاده ویژه محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین بار دیگر بر حمایت پکن از مردم فلسطین تاکید کرد.

به گزارش ایرنا ،«وانگ ایی» که روز دوشنبه میزبان «صالح رفعت» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین بود، گفت: چین همچنان بر حمایت خود از مردم فلسطین ادامه می دهد.

وی تاکید کرد: چین همواره از امور عادلانه مردم فلسطین پشتیبانی کرده و به پیشبرد مذاکرات صلح آمیز کمک خواهد کرد.

دیدار «وانگ» و «رفعت» عصر دوشنبه در محل وزارت امور خارجه چین برگزار شد.

وزیر امور خارجه چین همچنین یادآور شد که همه کشورها باید در پیشبرد مذاکرات نقشی فعال داشته و به از سرگیری مذاکرات کمک کنند.

به گزارش شینهوا، »وانگ» با تاکید بر اینکه پکن همواره از مبارزه عادلانه مردم فلسطین برای رسیدن به حقوق قانونی و تشکیل کشور مستقل حمایت می کند، افزود: چین بر این باور است که جنگ نمی تواند مساله را حل کند و گفت و گوهای صلح تنها راه صحیح است.

وی ابراز امیدواری کرد که فلسطین و اسراییل با استفاده از فرصت ها هرچه زودتر راهی برای حل مساله پیدا کنند.

وانگ در عین حال تصریح کرد که چین به عنوان یکی از اعضای دایمی شورای امنیت سازمان ملل، در یاری رساندن به روند گفت و گوهای صلح از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

«صالح رفعت» عضو کمیته اجرایی سازمان ملل نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از دیدگاه چین نسبت به خواسته های به حق مردم فلسطین، تشکر و قدردانی خود را از مواضع پکن اعلام کرد.

«وانگ ایی» وزیر امور خارجه چین همچنین سال گذشته سفری به فلسطین داشت که در جریان دیدار با محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین، یز حمایت همه جانبه پکن از مردم فلسطین تاکید کرده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری