کد خبر: ۹۰۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۳ - ۱۶:۰۴
رییس دستگاه قضا تلاش برای سلامت دستگاه قضایی را یکی از سیاست‌های مهم قوه قضائیه دانست و افزود: در این زمینه نیز بر اساس ساز و کارهای موجود نظارت مؤثرتر و مستمری در زمینه حسن انجام امور صورت می پذیرد و ان شاء الله با تشدید نظارت‌ها نخواهیم گذاشت چهره دستگاه قضایی مخدوش شود.
رییس قوه قضاییه با اشاره به مسئولیت‌های خطیر دستگاه قضایی در عرصه‌های مختلف، اظهار کرد: اجرای قضای اسلامی نیازمند وجود مقدماتی است و کار قضات نیز در برخی موارد با دشواری مواجه است.

آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه شورای قضایی استان خراسان رضوی در مشهد با اشاره به جایگاه رفیع قضا خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین وظایف دستگاه قضایی و شخص قاضی فصل خصومت بین مراجعان است و این فصل خصومت اگر بخواهد بر اساس موازین دقیق قانونی و شرعی صورت پذیرد، با همه مقدمات لازمه‌اش، کار بسیار دشواری است.

آملی لاریجانی اظهار کرد: در صورتی که قانون و تقوای الهی در مراحل انجام وظیفه دستگاه قضایی رعایت شده و در نظر گرفته شود خدمتی بزرگ به مردم شریف و بزرگوار و عبادتی عظیم در محضر حق تعالی است.

رییس قوه قضائیه با اشاره به جنبه‌های مختلف وظایف دستگاه قضایی افزود: امروز دستگاه قضایی با مشکلات متعددی مواجه است، اما از جمله وظایفی که هم اکنون بر عهده داریم انجام اقدامات آینده‌نگرانه است و تربیت نیروی کارآمد است.

آملی لاریجانی کمبود نیروی قضایی و اداری را در کند شدن روند انجام کارها بسیار مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: تلاش زیادی برای برطرف کردن مشکلات موجود در حال انجام است و گام‌های بلندی در تامین نیروی انسانی برداشته شده تا بخشی از فشارهای موجود بر قضات و کارکنان کاهش پیدا کند.

رییس قوه قضائیه با اشاره به حکم انتصاب دوره دوم مقام معظم رهبری و دیدار مسئولان عالی قضایی با معظم له و انتظاراتی که به دنبال آنها مطرح شده است، خاطرنشان کرد: با وجود نیروهای کارآمد، شریف و دلسوز و تلاش مضاعف علی رغم مشکلات موجود ان‌شاء الله در آینده شاهد تحولات مثبتی در سطح قوه قضائیه خواهیم بود.

رییس دستگاه قضا تلاش برای سلامت دستگاه قضایی را یکی از سیاست‌های مهم قوه قضائیه دانست و افزود: در این زمینه نیز بر اساس ساز و کارهای موجود نظارت مؤثرتر و مستمری در زمینه حسن انجام امور صورت می پذیرد و ان شاء الله با تشدید نظارت‌ها نخواهیم گذاشت چهره دستگاه قضایی مخدوش شود.

رییس قوه قضاییه داشتن تقوا و توجه به اوامر و نواهی الهی را نکته‌ای دانست که باید مورد توجه همگان به ویژه مسئولان در دستگاه قضایی قرار گیرد تا در مسیر حق گام بردارند.

آملی لاریجانی با تأکید بر اجرای سیاست‌های پیشگیرانه در قوه قضائیه افزود: پیشگیری از جرم یک مساله فراقوه‌ای است و نیازمند تلاش مضاعف درون قوه‌ای و حمایت‌های همه‌جانبه سایر قواست.

رییس دستگاه قضا اظهارامیدواری کرد: با استعانت خداوند متعال و تلاش گسترده و برنامه‌ریزی مناسب بتوانیم در دوره جدید منویات مقام معظم رهبری را محقق کنیم و شاهد حل بسیاری از مشکلات موجود باشیم.

آملی‌لاریجانی در ابتدای این جلسه با تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان ابراز امیدواری کرد به برکت این ایام خداوند توفیق خدمت و تحصیل رضای حق تعالی را به همه خدمتگزاران در دستگاه قضایی عنایت فرماید.

در این جلسه همچنین حجت الاسلام والمسلمین علی مظفری رئیس کل دادگستری خراسان رضوی و سیفی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گزارشی از فعالیت‌های دادگستری و سازمانهای تابعه قضایی استان را ارائه کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری