کد خبر: ۹۰۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۲
محمود عباس در سخنرانی خود درمجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد: بدون درخواست جدی و قوی بین‌المللی از اسرائیل برای عقب‌نشینی از سرزمین‌های اشغال شده، مردم فلسطین در نهایت به یک منطقه فقیرنشین تکه تکه شده می‌رسند.
محمود عباس در سخنرانی خود درمجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد: بدون درخواست جدی و قوی بین‌المللی از اسرائیل برای عقب‌نشینی از سرزمین‌های اشغال شده، مردم فلسطین در نهایت به یک منطقه فقیرنشین تکه تکه شده می‌رسند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشاتودی، محمود عباس،‌ رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنان خود خطاب به رهبران جهان در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: ما هرگز فراموش نمی‌کنیم و نخواهیم بخشید و اجازه نخواهیم داد که جنایتکاران از مجازات بگریزند. میزان نسل کشی بسیار بزرگ‌ است و لیست شهدا به خصوص کودکان، فهرست زخمی‌ها و معلولین و خانواده‌هایی که به طور کامل نابود شده و از بین رفته‌اند بسیار بلند است.

وی افزود: این غیر ممکن است، تکرار می‌کنم غیر ممکن است که به دور مذاکراتی برگردیم که به شکست منجر می‌شود و نمی‌تواند در مورد یک موضوع خاص به نتیجه برسد و به سوالات اساسی پاسخ دهد. مذاکراتی که اسرائیل نتیجه‌اش را با فعالیت‌های شهرک‌سازی و اقدامات وحشیانه اشغالگری از پیش تعیین می‌کند نه اعتبار دارد و نه جدیتی در آن و جود دارد. این مذاکرات نه معنی دارد و نه ارزش دارد که ما بخواهیم بر سر موضوع خاصی توافق کنیم که طی آن نه به اشغال‌گری اسرائیل خاتمه دهد و نه استقلال کشور فلسطین به پایتختی بیت المقدس با دربرگیری کل سرزمین‌های اشغال شده فلسطین در جنگ 1967 را در بر داشته باشد.

عباس تاکید کرد: اکنون زمان آن رسیده که اسرائیل به شهرک‌سازی‌های اشغالگرانه خود خاتمه دهد. من در مورد یک چارچوب زمانی برای عقب نشینی اسرائیل صحبت می‌کنم که طی آن به گفته ناظران انتظار می‌رود یک عقب نشینی ظرف سه سال انجام شود. ما در مورد چارچوب‌های زمانی متفاوتی در مذاکرات داخلی خود صحبت کرده‌ایم که بین شش ماه تا سه سال را در بر می‌گرفته اما بدون پذیرش شورای امنیت برای تعیین یک ضرب الاجل و تعیین هرگونه چارچوب بی‌معنی است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد: آینده پیشنهادی دولت اسرائیل برای مردم فلسطین در واقع یک منطقه فقیرنشین منزوی فلسطینی در یک سرزمین تقسیم شده بدون مرز، بدون حاکمیت در حریم هوایی، آبی و منابع طبیعی است که همواره تحت اقدامات شهرک‌نشینان نژاد پرست و ارتش اشغال‌گر قرار دارد و بدترین شکل آپارتاید را به نمایش می‌گذارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری