کد خبر: ۸۹۶۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۸
درگوشی های سینمایی؛
خسرو معصومی کارگردان فیلم «خرس» از بلاتکلیفی فیلمش می گوید و معتقد است اگر رک و راست بگویند که فیلمت را نصف کن تا بهت مجوز دهیم من قبول میکنم اما مشکل اینجاست که صریح تکلیف را مشخص نمی کنند! این فیلم دو سال پیش جایزه بهترین فیلم جشنواره بین المللی شانگهای چین را از آن خود کرده بود.

خسرو معصومی درباره وضعیت فیلم توقیفی خود گفت: همچنان بلاتکلیفم؛ اگر رک و راست بگویند که فیلمت را نصف کن تا مجوز دهیم من قبول می‌کنم.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی اعتدال ، خسرو معصومی که مراحل فنی فیلم «تابو» را در دست انجام دارد درباره وضعیت فیلم توقیفی «خرس» گفت: بیان کرد: همچنان در بلاتکلیفی به سر میبریم و به ما پروانه نمایش نمی‌دهند. چندین و چند بار اصلاحات لازم را بر روی فیلم انجام دادیم اما باز هم با فیلم مشکل دارند.
او که با نسیم گفتگو کرده ادامه داد: تکلیف را هم مشخص نمی‌کنند. مثلا اگر رک و راست بگویند که فیلمت را نصف کن تا بهت مجوز دهیم من قبول میکنم اما مشکل اینجاست که صریح تکلیف را مشخص نمی کنند.

معصومی در پاسخ به این پرسش که دلیل چنین روندی چیست گفت: میگویند منتظر بمانید وزیر از زیر تیغ درآید تا تکلیف مشخص شود! یعنی منتظرند که اوضاع آرام شود اما اینکه چقدر طول بکشد تا آرامش، معلوم نیست.
 

این فیلم که داستان مرد رزمنده‌ای است که پس از سال‌ها اسارت در هنگام بازگشت به منزل با ازدواج همسرش روبه رو می‌شود.در سال 1391 فیلم سینمایی «خرس» ساخته خسرو معصومی در نخستین حضور بین المللی خود، جایزه بهترین فیلم (جام زرین) پانزدهمین جشنواره بین المللی شانگهای چین را کسب کرده بود.فرهاد اصلانی، پرویز پرستویی و مریلا زارعی از جمله بازیگران این فیلم هستند.

به‌گفته معصومی، مدیران وزارت ارشاد دولت قبل، این فیلم را ضدجنگ می‌دانند، در حالی که او به هیچ‌وجه با چنین نگاهی به سراغ ساخت فیلم نرفته است. این فیلم چندماه پیش در سینما تک خانه هنرمندان به نمایش درآمده بود.

شایان ذکر است جوایز فیلم خرس در جشنواره فیلم فجر به شرح زیر می باشد: سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری (محمدرضا دلپاک) سی‌امین دوره جشنواره فیلم فجر / سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد (فرهاد اصلانی) سی‌امین دوره جشنواره فیلم فجر.

 

*  محمدرضا شریفی نیا: سینما هیچ تغییری نسبت به دوره های پیش نکرده است!


محمدرضا شریفی نیا میگوید وضعیت سینمای امروز نسبت به سالهای گذشته برای او تغییری نکرده و همچنان اگر به او پیشنهاد بازی در فیلم و یا مجموعهای شود، آن نقش را میپذیرد.

 

 


شریفی نیا درباره وضعیت سینمای این دوره نسبت به سالهای گذشته عنوان کرد: من تقریبا در هر دورهای به فعالیت بازیگری مشغول بودهام. به نظر من سینما هیچ تغییری نسبت به دورههای پیش نداشته است. همین که سینما به مسیر خود ادامه می دهد برای بازیگری که میخواهد فعالیت کند، کافی است. فرقی نمیکند در چه شرایطی فعالیت کنیم. مهم حضور بازیگر در سینما و تلویزیون است!!!

 


 «یک اتفاق ساده» پس از چهل سال در باغ فردوس روی پرده رفت

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی اعتدال به نقل از بانی فیلم ، گروه هنر و تجربه با نمایش یکی از متفاوت ترین آثار تاریخ سینمای ایران کارش را آغاز کرد. سهراب شهید ثالث چهار دهه پیش فیلمی را جلوی دوربین برد که بعدها یکی از الگوهای سینمای متفاوت ایران شد.

«یک اتفاق ساده» اتفاقی مهم در تاریخ سینمای ایران بود و شهید ثالث با سبک منحصر به فرد خود تعریفی تازه از رئالیسم در سینما بدست داد. این فیلم با سرمایه وزارت فرهنگ و هنر و با نگاتیوهایی که برای ساخت یک فیلم کوتاه در نظر گرفته شده بود جلوی دوربین رفت. به این ترتیب یکی از مهم ترین آثار سینمای ایران با کمترین بودجه و امکانات ساخته شد.

 

 

فیلمی که نام سهراب شهید ثالث را جهانی کرد و پس از فیلم فوق العاده «طبیعت بی جان» که در جشنواره برلین درخشش تحسین برانگیزی داشت نام سینمای ایران در عرصه های جهانی بیشتر از گذشته مطرح شد و هم اینکه خالق «یک اتفاق ساده» به آلمان رفت و در آنجا مشغول فیلمسازی شد. با توجه به اینکه نسخه با کیفیتی از فیلم «یک اتفاق ساده» در دسترس علاقمندان نیست نمایش این اثر سینمایی در افتتاحیه گروه هنر و تجربه فرصت مناسبی را برای دیده شدن یکی از بهترین های تاریخ سینمای ایران فراهم کرد.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری