کد خبر: ۸۹۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۸
یک مقام آمریکایی اعلام کرد: اوباما در حال حاضر برنامه‌ای برای دیدار با حسن روحانی ندارد، اما از این دیدار استقبال می‌کند.

یک مقام آمریکایی اعلام کرد: اوباما در حال حاضر برنامه‌ای برای دیدار با حسن روحانی ندارد، اما از این دیدار استقبال می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام آمریکایی روز پنجشنبه اعلام کرد که باراک اوباما رییس جمهور آمریکا برنامه‌ای برای دیدار با حسن روحانی رییس جمهور ایران در نیویورک در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در هفته آینده ندارد.

این مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش بشود، گفت: ممکن است جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا دیداری دوجانبه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران درباره برنامه هسته‌ای و برخی موضوعات دیگر در حاشیه نشست سازمان ملل برگزار کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر هیچ دیداری برنامه‌ریزی نشده است، اما رییس جمهور آمریکا همواره نسبت به برگزاری چنین دیدارهایی با روی گشاده استقبال می‌کند.

این مقام آمریکایی درباره برگزاری دیدارهای دوجانبه میان مقامات آمریکایی و ایرانی در روز پنجشنبه گفت: این دیدارها سازنده بوده، اما بسیاری از کارهای تکنیکی به عنوان بخشی از اقدامات برای دستیابی به توافق جامع نیاز است.

وی جزییاتی درباره دیدار دوجانبه مقامات ایران و آمریکا بیان نکرد.

این مقام آمریکایی با اشاره به روند مذاکرات ایران و 1+5 گفت: اگر ایران گام‌های لازم را بردارد، در این صورت تحریم‌ها می‌تواند برداشته شود.

وی درباره پیشنهادات ارائه شده از سوی ایران درباره تعداد سانتریفیوژها گفت: چنین پیشنهاداتی غیرقابل قبول است.

این مقام آمریکایی ادامه داد: سرعت بخشیدن به برنامه هسته‌ای در صورت شکست مذاکرات به روند مذاکرات کمکی نمی‌کند. هر دو طرف می‌دانند که اگر مذاکرات شکست بخورد، چه کاری انجام خواهند داد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری