کد خبر: ۸۸۹۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۳
درگوشی های سینمایی؛
من پروژه ای را کار کردم که فهمیدم دوبرابر دستمزدم را با امضای جعلی از اسپانسر گرفته‌اند و پایین تر از قیمت قرار داد به من پرداخت کردند. کیفیت پایین کارها باعث شده تا نتوانیم دستمزدمان را بگیریم و علاوه بر آن بی احترامی های زیادی مانند جعل امضا به ما می کنند.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی اعتدال، امین زندگانی از بازیگران خوش سابقه کشورمان که به تازگی با حضور در سریال شاهگوش با حضوری قوی در شبکه خانگی نزد مردم آمده بود،درگفتگویی که با بانی فیلم کرده پرده از پرونده ای برداشته که زنگ خطر مهمی است برای سینمای ما.

زندگانی ، اظهارداشت: من پروژه ای را کار کردم که فهمیدم دوبرابر دستمزدم را با امضای جعلی از اسپانسر گرفته‌اند و پایین تر از قیمت قرار داد به من پرداخت کردند. کیفیت پایین کارها باعث شده تا نتوانیم دستمزدمان را بگیریم و علاوه بر آن بی احترامی های زیادی مانند جعل امضا به ما می کنند. افراد زیادی بدون اطلاع و راهنما وارد عرصه تهیه کنندگی شده اند که خودشان هم نمی توانند کار اشتباهی را که انجام دادند جمع کنند.

 

 

او افزود: امیدوارم این مشکلات هرچه سریع تر تمام شود تا بازیگران و هنرمندان ما بتوانند در پروژه های زیادی حضور داشته باشند.

وی درباره قراردادهای جدیدش گفت: قراردادهای جدیدی به تازگی نبسته‌ام و فعلاً درباره فیلم سینمایی «غیرت» به کارگردانی حجت السلام امید آقایی صحبت هایی انجام داده‌ایم. فیلمنامه «غیرت» در حال بازنویسی و قرار است من در آن نقش یک روحانی را ایفا کنم. بازیگر سریال «طلسم شدگان» درباره کیفیت فیلم ها در سینما و تلویزیون گفت: متاسفانه کیفیت فیلم و سریال های ایرانی به شدت افت پیدا کرده و مخاطبان خودش را از دست داده است. عده ای از تهیه کنندگان هم از ترس ریزش مخاطب دیگر سرمایه گذاری در زمینه سینما نمی کنند.

 

 تکذیب سفر اتوبوسی مدیران صداوسیما به هلند


در پی انتشار شایعه ای مبنی بر سفر گروهی از مدیران سازمان صدا و سیما به هلند، اداره کل روابط عمومی رسانه ملی این موضوع را تکذیب و همکاران رسانه ای خود را به رعایت اخلاق حرفه ای توصیه کرد . به گزارش اعتدال، در این تکذیبیه تاکید شده است حضور فعالان رسانه ای در نمایشگاه های تخصصی دست آوردهای علمی و فناوری امری پسندیده و متداول است اما رسانه ملی در این نمایشگاه شرکت نمی کند .

 


علی انصاریان : سینما را با «قیصر» و «گوزنها» شناختم


علی انصاریان بازیکن سابق پرسپولیس همان قدر که اهل فوتبال است، دلبسته سینما است. او زمانی که با پیراهن پرسپولیس در فضای حرفهای فوتبال حضور داشت، صاحب اعتبار و هویت بود. جوانی عاصی که در زمین چمن محکم بازی میکرد و یک پرسپولیسی متعصب بود. حالا او در کلاسهای مربیگری شرکت و همزمان به سینما فکر میکند. حرفهایش را که بخوانید، علاقهاش به سینما و تصمیم جدیاش برای ادامه این مسیر را متوجه میشوید.

*با فیلم «کلاف» به نظر می رسد که خیلی جدی تر از قبل وارد کار بازیگری و در کل سینما شدی. چه اتفاقی افتاد که تصمیم گرفتی به عنوان تهیه کننده با شهرام شاه حسینی همکاری کنی؟


من با شهرام از حدود سال 80 در سریال «زیر آسمان شهر» ارتباط داشتم و در دفتر حسین فرح بخش و عبدالله علیخانی که از دوستان پدری من هستند صحبتهایی شد و یک خط فیلمنامه را برای من تعریف کردند که جذابیت داشت و گره های بسیار

* علاقه تو به سینما مربوط به چه دورانی می شود، خیلی ها از جمله من تصور می کنند که شما یک باره و از طریق فوتبال و روابط سمت این کار آمدید.


به گزارش اعتدال و به نقل از سوره سینما، انصاریان اظهارداشت:من از آن دسته از علاقمندان سینما هستم که در سینماهای لاله زار و میدان خراسان فیلمها را دنبال میکردم. فیلمهایی مثل «برزخی ها»، «دادا»، «دادشاه»، «فرار به سوی پیروزی»، «گذرگاه» و «بلمی به سوی ساحل» و «عروس» را در سینما تماشا کردم، عاشق سینما بودم و فوتبال را هم همان موقع در جنوب شهر دنبال میکردم.

*به بازیگر خاصی در سینمای هالیوود علاقه داری؟


من عاشق بازی رابرت دنیرو و آل پاچینو هستم. واقعا بازیهای این دو را خیلی می پسندم.

*اما معمولا عشق سینماها یکی از این دو بازیگر را بیشتر می پسندند.


 خب، من هم نسبت به آل پاچینو علاقه بیشتری دارم و اگر یادت باشد زمانی در پرسپولیس به من «اسکارفیس»  لقب داده بودند.

*در مورد بازیگران سینمای ایران و فیلم هایی که برای تو خاطره انگیز هستند و در ذهنت باقی مانده هم می توانی صحبت کنی؟


من سینما را با فردین و بهروز وثوقی شناختم.  در فیلم های سینمایی هم اولینهایی که در خاطرم مانده «قیصر» و «گوزنها» است. ورود فردین به سینما از بین ورزشیها بزرگترین اتفاقی بود که در سینمای ایران افتاد، فردین برای تماشاگر تداعی کننده تصویر یک قهرمان واقعی بود و در آثار سالمی بازی میکرد. پرویز پرستویی یکی از بهترینهای سینمای ایران است. با بازیهایش زندگی کردهام. با «دیار عاشقان»، «شکار»، «آژانس شیشهای» و همه فیلمهای خوبی که از او برای سینمای ایران یادگار مانده است.

و در خاتمه هم صفحه ویژه تصاویر خاص هنرمندان را در صفحه ویژه درگوشی های سینمایی اعتدال ببینید.

 هنرمندان و فرشته های کوچکشان

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری