کد خبر: ۸۶۰۵
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۰
با دستور رییس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس آغاز شد؛
بخش توسعه گاز نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل با ظرفیت 324 مگاوات صبح امروز (دوشنبه 27 تیرماه 90) با دستور رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس از مقبره شیخ صفی الدین اردبیلی به بهره برداری رسید

بخش توسعه گاز نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل امروز (دوشنبه) با دستور دکتر "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

بخش توسعه گاز نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل با ظرفیت 324 مگاوات صبح امروز (دوشنبه 27 تیرماه 90) با دستور رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس از مقبره شیخ صفی الدین اردبیلی به بهره برداری رسید.

مجری طرح نیروگاه های گازی سازمان توسعه برق ایران گفت: افزون بر یک هزار و 840 میلیارد ریال برای توسعه این نیروگاه سرمایه گذاری شده است.

"حبیب حاجی زاده" افزود: ظرفیت کنونی بهره برداری از این نیروگاه 630 مگاوات است که با بهره برداری از مرحله دوم، ظرفیت کلی آن به 954 مگاوات می رسد.

وی گفت: نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل در کیلومتر 30 جاده اردبیل - مشکین شهر و در زمینی به مساحت 80 هکتار احداث شده است.

وی تصریح کرد: در سال 87 فاز نخست این نیروگاه به طور رسمی به بهره برداری رسید و در همان سال این طرح به دلیل کیفیت و سرعت بالای ساخت و استفاده از بیشترین توان متخصصان داخلی در جشنواره شهید رجایی به عنوان طرح نمونه برگزیده کشوری انتخاب شد.

حاجی زاده هدف از ساخت این نیروگاه را توسعه کشاورزی، اقتصادی و صنعتی اعلام کرد.

وی همچنین اشتغال زایی، پایداری ولتاژ شبکه شمال غرب کشور و مبادله انرژی با کشورهای همسایه را از دیگر هدف های اجرای این نیروگاه برشمرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: