کد خبر: ۸۰۳۸۰
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۰
رئیس جمهوری در کنگره ملی تجلیل از ایثارگران ویژه شهدای فتح خرمشهر با اشاره به اینکه باید پیروزی خرمشهر را در تاریخ کشور تکرار کنیم، تصریح کرد که فرزندان انقلابی ایران در صحنه دیپلماسی برای بدست آوردن یک پیروزی دیگر همانند پیروزی خرمشهر، ایستادگی، مقاومت، صبوری و فداکاری خواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری حجت الاسلام والمسلمین دکتر "حسن روحانی" صبح امروز شنبه در این مراسم که همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهارداشت: تردیدی ندارم که ملت ایران در موضوع فناوری هسته ای در برابر فشار دیگران به پیروزی خواهد رسید.

رییس جمهوری گفت: ما با حفظ حقوق خود و منطق و استدلال در مقابل اعضای ۱+۵ ، قدم به قدم به پیش خواهیم رفت تا همه زنجیرهای تحریم را برای همیشه کنار بگذاریم و برای همیشه فناوری صلح آمیز را در اختیار داشته باشیم.

وی تصریح کرد: برای پیروزی های بزرگ و خلق پیروزی هایی همانند آزادی خرمشهر باید با هم هم صدا و متحد شویم و دست در دست یکدیگر دهیم.

رییس جمهوری افزود: ما باید در برابر توطئه های بیگانگان و برای دستیابی به اهداف ملی خود، به دنبال ایجاد حماسه های دیگری مانند فتح خرمشهر باشیم.

روحانی خاطر نشان کرد: در فتح خرمشهر ما به دنیا اعلام کردیم که نه به دنبال تصرف خاک دیگران هستیم و نه اجازه می دهیم یک وجب از خاک کشورمان در تصرف بیگانگان باقی بماند و امروز نیز در زمینه هسته ای نه بالاتر از حق طبیعی، قانونی و روشن خود قدمی برمی داریم و نه می گذاریم که دشمنان گوشه ای از حق ملی ما را زیر پا گذاشته و بخواهند زورگویی کنند.

وی با اشاره به اینکه توسعه به عنوان هدف در چشم انداز ۲۰ ساله کشور مطرح شده و باید موانع را در این مسیر برداشته، با فساد مقابله کرده و فضا را برای تحقق توسعه مهیا کرده و متحدانه خود را برای خیزشی بزرگ در این جهت آماده کنیم، گفت: دولت برای دستیابی کشور به توسعه با کمک ملت ایران، گام های بلندی برخواهد داشت.

روحانی افزود: امسال سالی است که باید با عزم ملی و مدیریت جهادی حرکت کنیم و ما در این دولت به حول قوه الهی بر غول تورم و رکود پیروز می شویم و راه اشتغال جوانان را به عنوان هدفی مهم باز خواهیم کرد.
رییس جمهوری تصریح کرد: خلق حماسه ای همانند فتح خرمشهر در آینده کشور، توسعه همه جانبه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران اسلامی است.
رییس جمهوری در این مراسم همچنین با اهدای لوح تقدیر از شماری از خانواده های شهدای فتح خرمشهر تجلیل کرد.

در این مراسم، سرلشکر حسن فیروزآبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی معاون رییس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور و جمعی از نمایندگان اقلیت های مذهبی حضور داشتند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری