کد خبر: ۸۰۲۰۵
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۸
 نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت : تیم مذاکره کننده مانند رزمندگان اسلام با صلابت و محکم بحث هسته ای را به نتیجه برساند.

به گزارش ایرنا، اسماعیل کوثری روز پنجشنبه در مراسم غبارروبی گلزار شهدای سوم خرداد در قم اظهار کرد: تیم مذاکره کننده فرزندان نظام هستند و باید به کار خود ادامه دهند و دولت نیز اقتصاد مقاومتی را شروع کند، نباید منتظر لغو تحریم ها باشیم.

وی افزود: همین گروه 1+ 5 که آن زمان جنگ را راه انداخت و با سلاح و تجهیزات به دشمن ما کمک کرد، امروز با حرف و مذاکره وارد عمل شده است.

کوثری ادامه داد: گروه 1+5 اگر بحث موشکی را به میان می کشد و خواستار پایین آوردن برد آن از دو هزار به 500 کیلومتر است ،خواهان تامین نظر و منافع رژیم صهیونیستی است.

وی ابراز کرد: این که قدرت های غربی پیچیده ترین تجهیزات را دارند نشان می دهد مسائلی که در مذاکره بیان می کنند تنها به نفع خودشان است و منافع مردم دیگر کشورها را لحاظ نمی کنند.

نماینده تهران در مجلس با اشاره به دوگانه برخورد کردن استکبار گفت: چند سال قبل نیز کشورمان در نامه ای به آژانس هسته ای اعلام کرد که راکتور تحقیقاتی تهران نیاز به سوخت 20 درصد دارد و کشورهای روسیه، فرانسه و آمریکا متعهد به تامین این سوخت بودند که به تعهد خویش عمل نکردند.

وی ادامه داد: حدود هشت الی ده ماه قبل از دولت روحانی، احمدی نژاد درخواست مذاکره را داد و صالحی وزیر امور خارجه سابق سه بار با آمریکا به پای مذاکره به صورت غیر علنی می رفت و نتایج را به نمایندگان مجلس ارایه می کرد.

کوثری افزود: در دولت جدید مذاکرات به صورت علنی دنبال شد ولی وزیر امور خارجه از صحبت ها و حتی توافقنامه ها به نمایندگان چیزی نگفت.

وی تصریح کرد: در نهایت بعد از توافقنامه در دبیرخانه شورای عالی امنیت و در مجلس شورای اسلامی کار تیم مذاکره کننده مورد کار کارشناسی قرار گرفت و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی راهکارهایی به این تیم ارایه کردند.

وی دربخش دیگری از سخنانش گفت: دشمنان قسم خورده اند به هر نحوی این نظام را از پای در آورند و یا حرکتش را کند کنند ولی به طور حتم بدانند سرداران امام (ره) و رهبر معظم انقلاب این راه را با صلابت ادامه داده و پرچم برافراشته شده را بر فراز کاخ های ظالمان به اهتزار در خواهند آورد و دنیا را پر از عدل و داد خواهند کرد.

کوثری افزود: در دفاع مقدس تفکر انقلابی و الهی باعث شد تا با تجهیزات کم با روحیه بسیجی و ایثار و با بهره گیری از فرهنگ عاشورایی در برابر صف آرایی دشمن ایستادگی کنیم.

وی ادامه داد: تحلیل سیاستمداران آمریکایی و قدرت های جهان در هشت سال جنگ از پای درآمدن ایران بود اما در چنگال الهی مردم قرار گرفتند.

کوثری با اشاره به سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: این روز هم یکی از روزهای ادامه دهنده حیات نظام جمهوری اسلامی است که مردم با کمترین تجهیزات نظامی و دفاعی بزرگترین پیروزی ها را کسب کردند.

مراسم غبارروبی و عطرافشانی مزار 60 شهید سوم خرداد استان قم با حضور فرماندهان بسیج دستگاه های استان، مدیران ، خانواده های شهدا و اقشار مردم برگزار شد.

استان قم در عملیات فتح خرمشهر حدود 200 شهید تقدیم انقلاب و جمهوری اسلامی کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری