کد خبر: ۷۹۰۶۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۹
اختصاصی اعتدال
قرار است در جلسه بعدی شورای 51 نفره منتخبان، گزینه نهایی ریاست دانشگاه انتخاب شده و در نهایت برای صدور حکم به رضا فرجی دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری معرفی شود. اما بیشتر اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه تهران و به خصوص اعضای شورای منتخبان بر این عقیده اند که از بین این 6 گزینه 2 نفر هستند که از شانس بیشتری برای ریاست دانشگاه تهران برخوردارند.

صبح روز گذشته جلسه شورای منتخب برای انتخاب رئیس دانشگاه تهران با حضور 51 عضو هیات علمی این دانشگاه برگزار شد و در نهایت 6 نفر برای انتخاب رئیس جدید دانشگاه تهران توسط این شورا به وزارت علوم  معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار اعتدال، رحیمیان، نیلی احمدآبادی و کمره ای از دانشکده فنی، حسینی از دانشکده دامپزشکی، موسوی معاون بین‌الملل دانشگاه تهران و امید سرپرست فعلی دانشگاه تهران 6 گزینه ای بودند که از سوی شورای منتخبان به عنوان گزینه های تصدی این دانشگاه برگزیده شدند.

قرار است در جلسه بعدی شورای 51 نفره منتخبان، گزینه نهایی ریاست دانشگاه انتخاب شده و در نهایت برای صدور حکم به رضا فرجی دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری معرفی شود.

اما بیشتر اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه تهران و به خصوص اعضای شورای منتخبان بر این عقیده اند که از بین این 6 گزینه 2 نفر هستند که از شانس بیشتری برای ریاست دانشگاه تهران برخوردارند.

از آنجا که دانشکده فنی دانشگاه تهران با 9 عضو، بیشترین سهم را در بین اعضای شورای منتخبان دارد، انتخاب 3 گزینه از دانشکده فنی در بین 6 گزینه ریاست این دانشگاه، حکایت از این دارد که احتمال انتخاب رئیس جدید دانشگاه از بین اعضای هیات علمی دانشکده فنی بیشتر است.

گفته می شود در جلسه نهایی تصمیم گیری برای انتخاب رئیس جدید دانشگاه تهران 2 گزینه دانشکده فنی به نفع گزینه دیگر که دکتر محمود نیلی احمدآبادی است، کناره گیری خواهند کرد تا در نهایت رئیس جدید دانشگاه تهران از دل این دانشکده بیرون بیاید. البته دکتر محمد حسین امید سرپرست فعلی دانشگاه تهران و معاون اداری مالی وزارت علوم هم از شانس بالایی برای تصدی ریاست دانشگاه تهران برخوردار است.

سوابق کاری و علمی 2 گزینه نهایی ریاست دانشگاه تهران بدین شرح است:

دکترمحمود نیلی‌احمدآبادی
مرتبه علمی: استاد
پردیس و دانشکده: پردیس دانشکدههای فنی - دانشکده مهندسی متالورژی و مواد
شرح فعالیت‌های علمی - پژوهشی
دکتر محمود نیلی احمدآبادی متولد 1335 اصفهان, فارغ التحصیل 1360 در مقطع کارشناسی دانشگاه  شیراز بوده و تحصیلات خود درمقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاه صنعتی شریف در گرایش شناسایی و انتخاب مواد در سال 1367 و درمقطع دکتری در دانشگاه توهوکو ژاپن درسال 1373 به پایان رسانده است.
وی در حال حاضر استاد رسمی و تمام وقت دانشکده مهندسی متالورژی و مواد دانشگاه تهران میباشد.
سوابق تحقیقاتی, آموزشی و اجرائی
- انتشار بیش از 47 مقاله درنشریات معتبر علمی و پژوهشی بین المللی و داخلی 24 JCR مقاله از نشریات Web of Science
- 23 مقاله در نشریات معتبر علمی پژوهشی و ترویجی غیر JCR
- انتشار بیش از 60 مقاله کامل در کنفرانسهای بین المللی و ملی
-انجام بیش از 20 طرح تحقیقاتی که 11 طرح آن با پشتیبانی کامل صنعت و نهاده ای خارج از دانشگاه بوده است.
- مجری و مدیر چندین طرح پژوهشی تحقیقات صنعتی 1367-1360
- تدریس در دانشکده فنی از سال 1373 تاکنون
- دبیر اولی کنفرانس مهندسی متالورژی ایران
- عضو هیأت تحریریه نشریه مهندسی متالورژی, آهنوفولاد و ....
- نایب رئیس انجمن مهندسی متالورژی
- معاون پژوهشی دانشکده فنی
- رئیس پردیس دانشکده‌های فنی
جوایز و نشان‌ها
- دریافت بورس تحصیلی دکتری وزارت علوم و تحقیقات و فناوری 1369
- طرح پژوهشی کاربردی قابل تقدیر دانشگاه تهران 1379

- استاد نمونه دانشگاه تهران 1382

- جایزه رتبه دوم پژوهش کاربردی جشنواره بین المللی خوارزمی 1383

دکتر محمدحسین امید

استاد تمام گروه مهندسی آبیاری و آبادانی د انشکده مهندسی آب وخاک، پردیس کشاورزی ومنابع طبیعی دانشگاه تهران،معاون اداری و مالی وزارت علوم،تحقیقات وفناوری وسرپرست دانشگاه تهران است. امید فارغ‌التحصیل رشته آبیاری در مقاطع کارشناسی وکارشناسی ارشد و مهندسی هیدرولیک درمقطع دکتراست.

سوابق اجرایی
محمدحسین امید درزمان ریاست رضا فرجی‌دانا،معاون دانشجویی وفرهنگی دانشگاه تهران بود و در دوران ریاست عباسعلی عمیدزنجانی ومدتی نیز دردوران ریاست فرهاد رهبر،عهده‌دارمعاونت اداری ومالی دانشگاه تهران شد.
محمدحسین امید سوابقی نظیر ریاست پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و ریاست پردیس ارس دانشگاه تهران را در کارنامه مدیریتی خود دارد.
در ۶ شهریور ۱۳۹۲،جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم،تحقیقات و فناوری،محمدحسین امید رابه عنوان معاون اداری و مالی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری منصوب کرد.
در ۲۹ بهمن ۱۳۹۲،باحکم رضا فرجی دانا، وزیرعلوم،تحقیقات و فناوری، فرهاد رهبراز ریاست دانشگاه تهران برکنارشده و محمدحسین امید باحفظ سمت جایگزین وی و سرپرست دانشگاه تهران شد.

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سایت تفریحی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۱۸
0
0
با سلام
وب پر محتوی و به روزی دارید ممنون از زحمتهای بی دریغ شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۴
0
0
با سلام

این دولت محترم واقعا دیگر آخر جرات و شجاعت است بابا جان شما را بخدا کمی جربزه. کمی جرات. آخر آب خنک را هم فوت می کنند این آقان که مبادا دهانشان بسوزد و بعد میل مفرمایند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری