کد خبر: ۷۸۲۱۶
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۲۱:۵۵
حاشیه‌های مراسم جشن یک سالگی مجموعه طنز دکتر سلام

مراسم جشن یک سالگی مجموعه طنز دکتر سلام با حضور شخصیت‌های سیاسی کشور در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد که استقبال چشمگیر دانشجویان و شعارهای آنان از نکات جالب این مراسم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم جشن یک سالگی مجموعه طنز دکتر سلام با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمد حسین صفار هرندی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد ودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی، حسن عباسی، حسین قدیانی، محمد غرضی، وحید جلیلی، حمید رسایی، صادق زیباکلام و جمعی از دانشجویان بسیجی کشور در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد که استقبال چشمگیر دانشجویان و شعارهای آنان از نکات جالب این مراسم بود.

*سالن برگزاری مراسم از 2 ساعت قبل از شروع برنامه با ازدحام جمعیت روبه‌رو شد به طوری که در راهروی منتهی به سالن نیز تعداد زیادی صندلی چیده شد تا میهمانان بتوانند بنشینند اما با این حال تعدادی از میهمانان به صورت ایستاده برنامه را دنبال کردند.

*پیش از شروع برنامه آهنگ‌های حماسی حامد زمانی پخش شد و دانشجویان با قرائت صلوات و شعارهای انقلابی فضای سالن را پر کرده بودند.

*حضور جانبازان در این برنامه از نکات جالب توجه بود.

*نصب بادکنک‌های بنفش و سفید در این برنامه نظر حضار را جلب کرد به طوری که آنها شعار می‌دادند «بادکنک بنفش دکتر سلام، نشانه تحقیر دکتر سلام»، «بادکنک سفید دکتر سلام، نشانه کلیپ دکتر سلام».

*ترکیدن بادکنک‌های بنفش در اواسط این برنامه بسیار مورد توجه حضار و حتی مجری برنامه قرار گرفته بود به طوری که مجری برنامه اشاره کرد تمام بادکنک‌هایی که تاکنون ترکیده بنفش بود و حتی صادق زیباکلام سخنان خود را اینگونه آغاز کرد که چرا شما از چند بادکنک بنفش اینگونه می‌ترسید؟.

*حتی حسن عباسی استاد دانشگاه نیز در سخنان خود وقتی یکی از بادکنک‌ها وسط سخنرانی‌اش ترکید گفت:‌این هم از نشانه‌های الهی است که می‌گوید وقت در حال گذر است.

*پیش از شروع برنامه کلیپ صداقت آمریکایی پخش شد و حضار شعارهای ضدآمریکایی سر دادند.

*مجری برنامه این مراسم را مراسمی در دوران «روحانی متشکریم» عنوان کرد و دانشجویان شعار «روحانی متشکریم و روحانی پشیمانیم» سر دادند.

*این برنامه با یک مسابقه پیامکی همراه بود به طوری که در این مسابقه حضار باید به این سؤال جواب می‌دادند که استراتژی دستگاه دیپلماسی کشور در حال حاضر چیست؟ 1- خوردن لگد از عقب، یک گام به جلو است، 2- خنده بر هر درد بی‌درمان دوا است، 3- همه خوردند، ما هم بخوریم.

*از نکات جالب توجه این برنامه کنایه مجری برنامه به جشن همسر روحانی در کاخ بود که به حضار گفت از ازدحام جمعیت و ایجاد ناراحتی برای شما عذرخواهی می‌کنم زیرا ما نتوانستیم در جایی مانند کاخ جشن بگیریم و حتی نمی‌توانیم به هر کدام از شما 5 سکه هدیه بدهیم یا شوی لباس و رقص لزگی برگزار کنیم.

*پس از آن کلیپ‌های طنزی پخش شد و سپس هنگام دعوت از هادی قاسمی مدیرعامل خبرگزاری دانشجو برای سخنرانی گفت: دل شیر می‌خواهد که با این کابینه امنیتی چنین برنامه‌ای اجرا شود و از اینکه هادی قاسمی در زندان نیست ابراز تعجب کرد.

*حضار در زمان سخنرانی قاسمی شعار «ما هم سکه می‌خواهیم» سر دادند و حتی شعارهایی در رابطه با آزادی بیان را فریاد می‌زدند.

*در ادامه کلیپ طنزی از حسن عباسی پخش شد و پس از آن کلیپ طنز از در و دیوار اتاق صادق زیباکلام پخش شد که مجری برنامه به عکس سعید حجاریان بر دیوار اتاق زیباکلام و علاقه وی به جهان پهلوان تختی اشاره کرد.

*پس از آن رضا احسان‌پور شعار طنزپرداز کشورمان دو شعر طنز خطاب به روحانی و احمدی‌نژاد خواند.

*یکی از نکات جالب توجه این برنامه روبوسی رسایی و زیباکلام بود که بسیار مورد توجه حضار قرار گرفت و تشویق‌های ممتدد آنها را به همراه داشت.

*حضار همچنین رفع توقیف روزنامه 9 دی را به رسایی تبریک گفتند.

*در میان سخنرانی محسن رضایی یکی از حضار فریاد زد و از تکیه کلام «الکی می‌گه» در سریال پایتخت استفاده کرد که رضایی گفت باید شما را به سریال پایتخت معرفی کنیم.

*پس از آن دانشجویان به عدم گزینش خود برای حضور در این برنامه اشاره کردند و گفتند ما بدون گزینش و داوطلبانه در این برنامه حضور پیدا کردیم.

*پس از آن نیز تئاتری با موضوع دانشگاهی پخش شد.

*در ادامه از سیروس مقدم کارگردان مجموعه پایتخت، شهرام شکیبا، قمیشی و مازیار بیژنی دستاندرکاران «قندپهلو»، فرهمند کارگردان مجموعه «حساس نشو»، مسعود ده نمکی کارگردان سینما و کامران نجف‌زاده مسئول برنامه «صرفاً جهت اطلاع» تقدیر شد.

*در این برنامه شهرام شکیبا گفت: ما هم مشکلی در کشور داشته باشیم به دشمنان خارجی ارتباطی ندارد.

*همچنین ده‌نمکی اظهار داشت:‌ امیدوارم کار بعدی‌ام طوری باشد که دشمنان باز هم عصبانی شوند.

وی افزود: احتمالاً عنوان برنامه‌ بعدی «نفوذی‌ها» است که در این هنگام حضار شعار «انصرافی‌ها» را سر دادند.

همچنین مجری برنامه در ادامه خطاب به حضار گفت: عاجزانه التماس می‌کنم که از دریافت یارانه انصراف دهند.

*در پایان برنامه کیک جشن یک سالگی مجموعه «دکتر سلام» توسط هادی قاسمی مدیرعامل خبرگزاری دانشجو بریده شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: