کد خبر: ۷۴۶۰۸
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
محمد مخبر دزفولی، کسی است که اگر تا چند وقت پیش فقط سیاسیون آن را می شناختند، اما با اقدامات ستاد اجرای فرمان امام نام او با واکسن کوید عجین شده است. حالا برحی گمانه زنی ها از صفحات شخصی اصولگرا تا سایت های اصلاح حاکی از آن است که «آقای واکسن» نیم نگاهی به صندلی ریاست جمهوری دارد!؟ حداقل این است که فعلا به عنوان یک یار ذخیره روی نیمکت اصولگرایان است، اگر دوباره مصوبه ای در مجلس وی را نیز محدود نکند.
 اعتدال: سایت انصاف نیوز با طرح احتمال کاندیداتوری ریسد ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، در معرفی او می نویسد: محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام متولد دزفول در استان خوزستان است.مخبر دارای دکتری مدیریت و برنامه‌ریزی توسعه اقتصادی بوده و مدرک دکتری دیگری نیز در رشته‌ی حقوق بین‌الملل دارد.

بنا بر آنچه در زندگینامه‌ی منتشرشده‌ی آقای مخبر در فضای مجازی آمده است، او تالیف کتاب‌هایی همچون «معاذیر معاف‌کننده مجازات‌ها در اساسنامه دیوان بین‌المللی کیفری، رهیافتی به توسعه اقتصادی توأم با عدالت، رشد اقتصادی شتابان در ایران و…» را در کارنامه دارد.

از جمله سوابق مدیریتی مخبر می‌توان به معاونت اجرایی و مدیرعاملی شرکت مخابرات خوزستان، مدیرعاملی شرکت مخابرات دزفول، معاونت بازرگانی و حمل‌ونقل بنیاد مستضعفان، ریاست هیئت مدیره بانک سینا، معاونت استانداری خوزستان و… اشاره کرد.

آقای واکسن آیا اسب پاستور زین کرده است؟


در تیر ماه سال ۱۳۸۶ محمد مخبر با حکم رهبری انقلاب به ریاست ستاد اجرایی فرمان امام منصوب و جایگزین جواد ایروانی شد.

مخبر اندکی پس از این انتصاب، بنیاد برکت را در ستاد اجرایی تاسیس کرد که ماموریت‌های آن، به این شرح اعلام شده است: ۱. مشارکت در توانمندسازی اقتصادی، توسعه‌ی کارآفرینی و اشتغال‌زایی، ۲. کمک به آبادانی و توسعه‌ی فضاهای آموزشی و فرهنگی – مذهبی، ۳. کمک به ارتقای سطح سلامت وتوسعه‌ی فضاهای بهداشتی و درمانی، ۴. ارایه‌ی خدمات حمایتی، بیمه‌ای و مالی به محرومین.


آقای واکسن آیا اسب پاستور زین کرده است؟


نام مخبر و ستاد اجرایی فرمان امام در سال‌های اخیر و در حوادثی همچون سیل فروردین۹۸، زلزله‌ی کرمانشاه و به ویژه بحران همه‌گیری کرونا بیشتر از قبل شنیده شده است.  شاید خبرسازترین اتفاق دوران مدیریتی او نیز به موضوع ساخت واکسن کرونا در نهاد تحت مدیریتی بازمی‌گشت.

آقای مخبر از چهره‌های جریان اصولگراست که بیش از سیزده سال است که در ستاد اجرایی فرمان امام مشغول فعالیت است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری