کد خبر: ۷۳۳۸۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۸
ناصر قوامی نماینده مجلس ششم:
خاتمی و شخصیت‌هایی شبیه به او، حاضر به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری نیستند/ قانون گذاران در کشور، شورای نگهبان و مجمع تشخیص هستند

 اعتدال: نماینده مردم در مجلس ششم گفت: صداوسیما با اصولگرایان همراه است به بیانی دیگر همچنان برخی شخصیت‌های اصلاح‌ طلب ممنوع‌التصویر هستند چراکه هیچ گاه اجازه نداده‌اند، خاتمی در صداوسیما 5 کلمه سخن بگوید.


«ناصر قوامی»، نماینده مردم در مجلس ششم، در گفت و گو با برنامه رابطه با قانون گذاری در مجلس یازدهم گفت: نمایندگان منشی شورای نگهبان هستند. قانون گذاری در مجلس تحقق پیدا نمی کند در واقع قانون گذاران در کشور، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند. مجلس یازدهم با رای ناچیز مردم و رد صلاحیت های گسترده بر سر کار آمد، بیش از این انتظار نمی رود که نمایندگان با طرح ها و لوایح خود تحول اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در کشور ایجاد کنند. 

قوامی ادامه داد:  قوانین باید جهت اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و بین المللی داشته باشد تاکنون چنین طرحی در مجلس یازدهم ارائه نشده و فقط با برخی از لوایح دولت موازی کاری شده است. مجلس یازدهمی نه تنها قوانین مصوب شان مفید نبوده بلکه برای کشور زیان آور است؛ دولت را به برخی موضوعات مکلف کردن منفعتی در پی ندارد.

نماینده مردم قزوین در مجلس ششم مطرح کرد: نمایندگان  شعارهایی می دهند که اصلا در راستای وظایف آنها نیست، ادعاهایی را مطرح می کنند که در مورد آن هیچ دلیلی نمی آورند. مشت گره کردن و فریاد مرگ برامریکا سر دادن در مجلس که به معنای بالا بردن شان و جایگاه مجلس و مقام نمایندگی نیست. در رابطه با بالا رفتن شان و جایگاه مجلس، مردم باید نظر دهند که آیا مجلس در راس امور است یا خیر. متاسفانه جایگاه مجلس در هر دوره تنزل پیدا می کند. 

او با اشاره به طرح های نمایندگان افزود: طرح های نمایندگان هیچ تاثیری در شرایط، زندگی و سفره مردم و اوضاع ممکلت ندارد، و فقط روز به روز نارضایتی را در کشور بیشتر می کند. اگر رضایتمندی مردم افزایش پیدا کرد در آن زمان می توان گفت که مجلس توانسته تا حدودی موفق عمل کند. 


او درباره بحث پایگاه اجتماعی اصولگرایان و اصلاح‌طلبان و اینکه چرا اخیرا اصولگرایان نگران پایگاه اجتماعی رقبای اصلاح‌طلب شده‌اند؟ گفت: مردم از اصلاح‌طلبان ناراحت و مایوس نشده‌اند بلکه از مشکلاتی که در کشور به وجود آمده و تحریم‌های که ترامپ علیه کشور اعمال کرده، ناراضی هستند. بخشی از مردم که طرفدار جدی اصلاح‌طلبان هستند بحث اصلی‌شان این است که فرضا اگر رئیس‌جمهوری، تعیین شود رئیس‌جمهور کاره‌ای نیست از این رو خاتمی هم گفته که رئیس‌جمهور فقط یک تدارکاتچی است.

او افزود: بنابراین اگر افرادی نسبت به اصلاح‌طلبان صحبتی می‌کنند بدین معنا نیست که پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان ضعیف شده است. اگر در کشور مردم جناحی را قبول داشته باشند باز هم اصلاح‌طلبان را قبول دارند اما اصولگرایان چون همراه با قدرت و نهادهای قدرت هستند با همراه بودن نهادهای قدرت با خودشان ممکن است، 10 درصد جمعیت را با خود همراه کنند.

قوامی با تاکید بر اینکه فکر نمی‌کنم پایگاه اجتماعی اصولگرایان، قوی تر از پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان است، عنوان کرد: اصلا چنین چیزی نیست ممکن است تعدادی از اصولگرایان تا حدودی از استقبال برخوردار باشند اما تعدادی دیگر همراهی بخشی از حاکمیت و صداوسیما را با خود دارند.

او اضافه کرد: صداوسیما با اصولگرایان همراه است به بیانی دیگر همچنان برخی شخصیت‌های اصلاح‌ طلب ممنوع‌التصویر هستند چراکه هیچ گاه اجازه نداده‌اند، خاتمی در صداوسیما 5 کلمه سخن بگوید. بنابراین فکر نمی‌کنم این اظهارات اصولگرایان درباره ضعیف شدن پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان به منزله هو کردن رقیب و شانتاژ باشد چراکه پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان، پایگاه اجتماعی محکمی است اما در انتخابات، شرط اصلی این است که گزینه اصلاح‌طلبان، مورد تایید قرار بگیرد. گزینه‌ای که اجماع اصلاح‌طلبان روی آن است اگر در انتخابات ریاست‌جمهوری مورد تایید قرار بگیرد و در عین حال گزینه‌های شاخص اصلاح‌طلبان نیز حاضر شوند ثبت نام کنند، وضعیت به گونه دیگری رقم خواهد خورد.

قوامی با بیان اینکه شخصیتی چون خاتمی حاضر نیست در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کند، ادامه داد: همچنین شخصیت‌های این چنینی حاضر نیستند در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کنند.

او در پایان اظهار کرد: بنابراین پایگاه اجتماعی اصلا‌ح‌طلبان به مراتب از اصولگرایان بالاتر است. به بیانی دیگر اصولگرایان درها را می‌بندند بعد می‌گویند پایگاه اجتماعی اصولگرایان بیشتر از اصلاح‌طلبان است. به عنوان مثال در استان قزوین، در انتخابات مجلس 98 دو کاندیدای رأی آور را ردصلاحیت کردند. .


اخبار اعتدال را در صفحات اینستاگرام دنبال کنید.

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
-
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
0
0
خخخخخخخخخخخخخخخخخ. خاتمی که صلاحیت نداره نمک میریزه!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۳
0
1
ادم شعور سیاسی داشته باشد وارد این بازی نمی شود انتخابات در ایران مرد .... هر که می خواهد بیاید رای نخواهیم داد
نام:
ایمیل:
* نظر: