کد خبر: ۷۰۹۸۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
اصولا بین رقبای سیاسی بر سر اینکه چه کسی می تواند حکمرانی بهتری داشته باشد، رقابت های انتخاباتی شروع می شود. نهادهای نظارتی تعیین می کنند که افراد یا گروه ها می توانند طبق قانون اساسی مجازند در چهارچون قوانین جمهوری اسلامی بر سر به دست آوردن قدرت رقابت کنند. اما این برای چندمین بار است که غیر مستقیم گفته می شود یک جناح عمله بیگانگان است. آیا مردم نامحرمند یا شما بی تقوا هستید؟ با سند و مدرک به مردم بگویید تا رئیس جمهور کشور جاسوس بیگانه نباشد!! و مردم به خواست دشمن رای ندهند؟!!
آیا این سخنان واقعیت است یا توهمات جناب حدادعادل می باشد؟

غلام علی حداد عادل مدعی شده است که نظام سلطه راضی نیست ما در انتخابات ۱۴۰۰دولتی از جنس مجلس داشته باشیم. شاید اگر هر فرد دیگری این سخنان را گفته بود می شود تعابیر دیگری کرد اما وی که اکنون تقریبا یکی از 10 چهره سرشناس جمهوری اسلامی است سوابق سیاسی او بیشتر از دهه دوم انقلاب اغاز شده است.

فردی بین اشرافیت و انقلابی گری. از داشتن داماد فرنگی گرفته تا ساختن مدرسه خصوصی از لاکچری بازی های ایشان است البته استفاده  وی از پیوند سببی اش از دیگر مواردی بوده است که سبب  شده همواره در محافل سیاسی و رسانه ای مورد نظر باشد. آخرین باری که وی مجبور شد واکنش نشان بدهد بر می گردد به ماجرای املاک بنیاد مستضعفان که در اختیارش بود.

حالا حداد عادل غیرمستقیم دولت را از بدنه نظام جدا کرده است و می گوید: « باید خدا را شکرکنیم که قوه قضاییه و مقننه در مسیر انقلاب هستند و قوه قضاییه پرانگیزه و مصمم در مبارزه با فساد است و مجلسی پدید آمده که با جدیت به دنبال حل مشکلات مردم است و رهبری آن را مجلس انقلابی می نامند.» 

وی در یک همایش انتخاباتی مربوط به تشکل های اصولگرا مدعی شده است: معلوم نیست در ماه‌های بهمن و اسفند و فروردین و اردیبهشت و خرداد چه اتفاق‌هایی بیفتد و پیوست تبلیغاتی دشمن با افکار عمومی چه بکند.

غلامعلی حداد عادل در ادامه مدعی می شود  « نظام سلطه راضی نیست که ما در انتخابات ۱۴۰۰دولتی از جنس مجلس داشته باشیم.» 

وی در جایی دیگر از سخنان خود هر گونه گشایش اقتصادی یا مذاکره را ترفند کشورهای متخاصم برای انحراف مردم و پیروزی رقبای اصلاح طلبان در انتخابات دانسته و می گوید«  در دهه ۶۰ از لحاظ انتخابات داخلی بود اما الان یک ضلع خارجی به آن اضافه شده که یک اهرم اقتصادی در دستش است.  مثلاً قبل از یک انتخابات به بهانه برجام پشت سرهم هیئت‌های اروپایی برای سرمایه‌گذاری به کشور می‌آمدند و بعد از انتخابات هیچ خبری از آنها نشد. بعید نیست که مقداری ارز آزاد کنند یا قولش را بدهند یا با معادلات پولی ‌و ‌مالی بازی کنند و قیمت ارز و سکه پایین بیاید و مردم به یک سمت و سوی بروند»

از دیگر سرفصلهای سخنان حدادعادل جملات زیر می باشد:
 • در دهه ۶۰ هر وقت انتخابات داشتیم رادیوهای بیگانه می‌گفتند در انتخابات شرکت نکنید ولی در دهه ۹۰ برای خبرگان لیست می دهند و برای مجلس و ریاست جمهوری فهرست می دهند و با فضای مجازی در خانه ها حضور دارند و راست و دروغ را مخلوط می کنند.

 • -  دشمنان می‌خواستند مردم گرسنگی بکشند تا در خیابانها شورش کنند.  ملت ایران این کار را نکرد و البته خود مردم به یکدیگر و نظامشان کمک کردند. به این ملت بزرگوار باید آگاهی داد و واقعیت ها را برایشان تجزیه و تحلیل کرد و آن وقت بر سر دوراهی ها یک سازماندهی سیاسی قوی مردم را از بلاتکلیفی نجات دهد.

 • - آمریکا با دستیاری اسراییل و همکاری اروپا و با به خدمت گرفتن حکومت‌های وابسته مثل سعودی برای ضربه یه این نظام الهی متحد شده‌اند.

 • -  همه ما امیدواریم که قوه مجریه ای پدید بیاید که راه درست و مردمی دو قوه قضاییه و مقننه را ادامه دهد.

 • - اگر دولت با مجلس و قوه قضاییه در حل مشکلات مردم و تحقق سیاست‌های نظام هماهنگ نباشد تلاش های مجلس عقیم و ابتر می‌ماند. باید کاری کنیم که قوه مجریه که امور کشور و اجرا بدست اوست؛  در تراز انقلاب باشد.

 • - در این ۷-۸سال یک باور در جامعه بوجود آمده که قوه مجریه در اداره کشور مشکل دارد. کم کاری و بی تدبیری و ناهماهنگی درونی دولت را همه می‌بینند و وقتی این گفت و گوهای اقتصادی تلویزیون را می بینم از مردم خجالت می‌کشم چون یک روز بحث گوشت و یکی روز فولاد و و روز دیگر بحث بورس است و روی هرچه دست می‌گذاریم، می‌بینیم که هم کم‌کاری و هم بدکاری و هم ناهماهنگی است.

 • قطعا مقداری از این مشکلات نتیجه تورم، تحریم و نبود تبادلات بانکی هست ولی همه مشکلات مربوط به این نیست.  «علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد» در این دولت تبدیل به «علاج واقعه بعد از وقوع خواهد کرد» شده است.

 • ما برای پیروز شدن تهمت نمی‌زنیم ولی مثال‌های بی‌تدبیری و نگاه های سیاسی نسبت به مسائل بین المللی از یکی دوتا گذشته است.

 • -  امروز ایران همانطور که به یک شبکه نیرومند دفاعی و امنیتی احتیاج دارد و الحمدالله نیروهای نظامی و امنیتی ما مجهز هستند، احتیاج به یک سازمان دهی سیاسی برای حضور آگاهانه مردم در عرصه سیاست داریم که یکی از آنها انتخابات است و این را بدانیم که همه مسائل سیاسی انتخاب نیست.

 • این اشتباه است که بخوابیم و دو ماه قبل از انتخابات بیدار شویم و پلاکاردها را در بیاوریم، نصب کنیم و بگوییم می‌خواهیم حزب بزنیم و کار سیاسی بکنیم. این نمی‌شود. باید تشکل مستمر داشته باشیم و در طول سال کار کنیم.

 •  همه امکانات خودمان را باید به صحنه بیاوریم و این اشتباه است که خیال کنیم چون در انتخابات مجلس پیروز شدیم حتما در ریاست جمهوری هم پیروز می‌شویم . این احساس اگر در ما به وجود بیاید، شکست قطعی است و کسی به کسی هیچ تضمینی نداده که نتیجه انتخابات ۱۴۰۰ چه‌ خواهد شد.

 • حدادعادل با بیان اینکه معلوم نیست در ماه‌های بهمن و اسفند و فروردین و اردیبهشت و خرداد چه اتفاق‌هایی بیفتد و پیوست تبلیغاتی دشمن با افکار عمومی چه بکند، خاطرنشان کرد: مسلما نظام سلطه راضی نیست که ما در انتخابات ۱۴۰۰دولتی از جنس مجلس داشته باشیم و حتما آنها برای اینکه این نتیجه به دست نیاید برنامه اقتصادی و سیاسی دارند و با افکار عمومی بازی می‌کنند.

 • -  در دهه ۶۰ از لحاظ انتخابات داخلی بود اما الان یک ضلع خارجی به آن اضافه شده که یک اهرم اقتصادی در دستش است.  مثلاً قبل از یک انتخابات به بهانه برجام پشت سرهم هیئت‌های اروپایی برای سرمایه‌گذاری به کشور می‌آمدند و بعد از انتخابات هیچ خبری از آنها نشد.

 • -  بعید نیست که مقداری ارز آزاد کنند یا قولش را بدهند یا با معادلات پولی ‌و ‌مالی بازی کنند و قیمت ارز و سکه پایین بیاید و مردم به یک سمت و سوی بروند.

 • - بزرگترین خطری که ممکن است انقلاب را تهدید کند فاصله گرفتن روحانیت از انقلاب و سیاست است و ما جدایی روحانیت از سیاست را تجسم عینی سکولاریسم می‌دانیم و این را دشمن می‌خواهد.

 • - سعی ما این بوده که عطر خوش جوان‌گرایی را در مجلس احساس کنیم و این کار شده است.

 • - از پیشکسوتان خواهش می‌کنم که برخی تند و تیزی‌های جوانان را تحمل کنند و از جوانان هم خواهش می‌کنم که دوگانه تازه ای تحت عنوان پیر و جوان ایجاد نکنند و جوان‌ها هم در درون خودشان و هم با بزرگترها متحد شوند.

 • -  احساس می‌کنیم که رقیب ما می‌خواهد دوگانه ای تحت عنوان مذاکره و جنگ خلق کند و این تله ای هست که نباید در آن بیفتیم.

 • -  رهبری می‌فرماید شرط ما برای مذاکره برداشتن همه تحریم‌هاست. عده ای می گویند اگر طرف مقابل به برجام برگردد ما هم برمیگردیم و این در حالیست که ما الان در برجام هستیم و تصور عده ای از پیروزی ‌شان در این است که دوران ترامپ را به دوران اوباما برگردانیم و اینکه اینطور وانمود کنیم که آمریکا بد نیست و ترامپ بد بود یک مغالطه بزرگ است.

 • - مگر قبل تر اینکه ترامپ روی کار بیاید در دوران اوباما رییس بانک مرکزی نگفت که بهره ما در برجام تقریبا صفر بود؟ بایدن هم معاون اوباما بود و اگر بیاید همان تقریبا صفر می شود و اینکه رهبری می‌گویند بازگشت ما به برجام شاید یه ضررمان باشد برپایه همین واقعیت هاست.


آیا این سخنان واقعیت است یا توهمات جناب حدادعادل می باشد؟


آیا این سخنان واقعیت است یا توهمات جناب حدادعادل می باشد؟


آیا این سخنان واقعیت است یا توهمات جناب حدادعادل می باشد؟

آیا این سخنان واقعیت است یا توهمات جناب حدادعادل می باشد؟


آیا این سخنان واقعیت است یا توهمات جناب حدادعادل می باشد؟

آیا این سخنان واقعیت است یا توهمات جناب حدادعادل می باشد؟


آیا این سخنان واقعیت است یا توهمات جناب حدادعادل می باشد؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
abc
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۳
0
0
دلار چنده عزیز؟
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری