کد خبر: ۷۰۱۸۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۴
انتشار فیلمی از اظهارات حسن عباسی که چندی پیش در یکی از دانشگاه‌های همدان صورت گرفته بود، واکنش‌های بسیاری را در پی داشت.

به گزارش صراط‌نیوز : «حسن عباسی که در نشست بررسی استراتژیک رویارویی موعود، با لحنی بسیار سطحی و نازل اهل بیت امام حسین (ع) را نام می‌برد به تقبیح نامگذاری برخی هیئات مذهبی می‌پردازد.

وی بدون اشاره به اینکه در سراسر کشور با وجود هزاران ذاکر اهل بیت (ع) چه تعداد از آنها میکروفون را بر سر خود می‌کوبند، به صراحت این اقدام ناپسند را مورد تمسخر قرار می‌دهد.

لحن زننده و دور از شأن حسن عباسی باعث شد تا بسیاری از ذاکرین و علما نسبت به این اظهارات وی واکنش نشان دهند.

البته در این میان برخی از رسانه‌های اجاره‌ای نیز تلاش ویژه‌ای را برای تطهیر فضا به کار گرفتند اما این اقدام هم موجب جلوگیری از واکنش‌ها نشد.

در همین راستا حاج حسین سازور با اشاره به اینکه به دفتر حسن عباسی مراجعه کرده تا علت این اظهارات وی و لحن ناپسندش را جویا شود، خاطرنشان کرد: «همین آقایی که این حرف‌ها را زده، در جایی از سخنان سخیف خود می‌گوید امام حسین معصوم بوده است، فرزندانش که دیگر معصوم نبودند.

با یک لحن سخیف می‌گوید «حسین معصوم بوده»!

جالب است که نام امام حسین علیه‌السلام را خیلی سبک معرفی می‌کند و جالب‌تر اینکه در بعضی از سخنانش از یک کافر بی دینی همچون «مارکس» و «دکارت» با لفظ «آقا» یاد می‌کند اما اینجا امام حسین را «حسین»!

این شخص اصلا نمی‌فهمد که ما عصمت آشکار داریم، عصمت مخفی داریم!»

سازور با اشاره به اینکه برادرانی که تریبون هیئت را در دست دارند باید دفاع کنند، در ادامه اضافه می‌کند: «اگر نگوییم که این آقا که سخنان سخیف را مطرح کرده است، مغرض بوده، قطعاً جاهل بوده است و یک انسان جاهل نمی‌تواند در جایگاه فعلی قرار گیرد. یک آدم جاهل نمی‌تواند مخاطب عاقل داشته باشد! جهال هستند! مردم ما می‌فهمند!

در این قصه خدا رو شکر برخوردها خوب بوده است ولی این کفایت نمی‌کند. دستگاه‌های قوه قضائیه که راس آن یک عالم استخوان‌داری است و بنده ایشان را می‌شناسم بایستی این فرد را بخواهند و از او بپرسند که این چه حرف‌هایی است که زده‌ای!»

در همین راستا حاح محمود کریمی ذاکر برجسته اهل بیت (ع) نیز در پایان مراسم شب شهادت حضرت رقیه (س) که در امامزاده علی‌اکبر چیذر برگزار شد، اظهار کرد: «به حق امیرالمومنین (ع) به دوای محبت خانم حضرت رقیه (س) که خیلی‌ها دارن بازی در میارن. بالاخره باید یکی یه پارسی بکنه دیگه. اگه قرار باشه مثل روز همه چی روشن باشه همه میان. بنی‌امیه جنایت کرده بودن، الان عباسی‌ها جنایت می‌کنن. بنی‌عباس جنایت می‌کنه. فردای قیامت ما با خانم رقیه میریم تو بهشت. خانم حضرت رقیه (س) دست ما رو میگیره. دیگه حتما که نباید خود بنی‌عباس بیان، حالا یکی میاد با همین اسم. ولی تهش میخوره ...

ای خدا به آبروی امیرالمومنین (ع) ... کاری نداره. آره من افتخار می‌کنم دیوانه‌ام. تو چشماتو باز کن ببینم کجا رو میبینی، من چشمامو بستم با اربابم راه افتادم. مثل یک بچه‌ای که دست میده تو دست باباش، کاری نداره کجا میره، میدونه باباش جای خوبی میبردش، من میدونم اربابم خوب جایی میبردم. تو چشاتو باز کن ببین، بعدم دستتو از تو دست بابات در بیار برو هر کاری دوست داری بکن. ما با امیرالمومنین می‌خوایم محشور بشیم. آقای ...

آی طائفه بنی‌عباس بدونید. بنی‌عباس روی بنی‌امیه رو سفید کردن. امام معصوم فرمود. بدونید ما لا اقل خیال خودمونو راحت کردیم. تو دیوانگی خودمون یقین داریم. بهتر از کسیه که در عقل خودش شک داره، یه روز اینوری میزنه، یه روزی اونوری میزنه. هر کی از عشق تو دیوانه نشد آدم نیست. حالا حساب کتاب کن.

البته روشنفکره ... بعد ....

میگن ما زورمون اینقدره دیگه. عبدالمطلب رفت گفت من صاحب شترهامم. این خونه هم صاحاب داره. من صاحب دل خودمم که اختیارشو دادم دست آقام. این خانومم بابا داره ... عمو داره ... داداش داره ...»
نام:
ایمیل:
* نظر: