کد خبر: ۷۰۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۴
یک مقام فلسطینی طرح جان کری برای سازش را طرحی برای تداوم اشغالگری خواند و گفت فلسطین این طرح را رد کرده است.

به گزارش فارس، روزنامه‌های اسرائیلی گزارش داده‌اند فلسطینی‌ها ضمن گفتن اینکه طرح جان کری، وزیر خارجه آمریکا به تداوم اشغالگری اسرائیل منجر خواهد شد با این طرح مخالفت کرده‌اند. روزنامه هاآرتص از قول یک مقام فلسطینی گزارش داد که فلسطنی‌ها ایده‌هایی که کری در سفر به سرزمین‌های اشغالی مطرح کرده است را رد کرده‌اند.

این مقام فلسطینی که خواسته نامش فاش نشود گفته وزیر خارجه آمریکا این طرح را پس از گفت‌وگوی جداگانه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ارائه کرده است. وی گفت: «طرف فلسطینی آنها را رد کرد چون آنها تنها به ادامه و حفظ اشغالگری منجر خواهند شد».

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا که به فلسطین اشغالی سفر کرده، امروز پنجشنبه در بیت‌المقدس با «بنیامین نتانیاهو» دیدار کرده بود. هدف از این سفر رایزنی در مورد توافق هسته‌ای با ایران و پیشبرد مذاکرات سازش میان تشکیلات خودگردان فلسطین و اسرائیل اعلام شده است. کری از زمان آغاز به کار خود به عنوان وزیر خارجه در دولت «باراک اوباما» بارها به فلسطین اشغالی سفر کرده است. وی تلاش می‌کند همزمان با پیشبرد مذاکرات سازش، نتانیاهو را در جریان روند مذاکرات هسته‌ای با ایران نیز قرار دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری