کد خبر: ۶۷۰۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۳
معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه حقوق شهروندی نخستین رسالتی بوده که برای معاونت حقوقی مشخص شده‌است، گفت: رویکرد دولت تعامل با حوزه است و همواره رئیس جمهور ما را به همکاری با حوزه علمیه و علما در تمامی زمینه‌ها تشویق می‌کند.

به گزارش تسنیم از قم، الهام امین زاده در دیدار با آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری با تبریک عید سعید قربان اظهار کرد: زیربنای تمام حقوق ما در کشور مبانی فقهی است و در صورتی که توجه لازم به فقه نشود در نهایت به بی بهره شدن از دریای عظیم علوم انسانی می‌انجامد. معاون حقوقی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت نیاز دارد که با حوزه علمیه و مراجع وعلما ارتباط و تعامل داشته باشد، رویکرد دولت تعامل با حوزه است و همواره رئیس جمهور ما را به همکاری با حوزه علمیه و علما در تمامی زمینه‌ها تشویق می‌کند.

وی تصریح کرد: در جامعه ما بسیاری از حقوق مردم به خوبی رعایت نمی‌شود و در بعضی مواقع قانونی برای برخی از حقوق مردم وضع نشده است، به همین دلیل تنظیم و تدوین سند جامع حقوق شهروندی نخستین رسالتی بوده که برای معاونت حقوقی در نظر گرفته شده است و رئیس جمهور به شدت پیگیر تدوین و اجرای این سند است. معاون حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به لزوم حقوق شهروندی تاکید کرد: تمامی افراد جامعه که از اتباع ایرانی به شمار می‌روند باید از یک سری حقوق اولیه و مشخص برخوردار باشند تا به زندگی که همراه با رفاه نسبی باشد دست یابیم.

وی آیات و روایات را حاکی از مراعات حقوق مردم دانست و خاطرنشان کرد: حق حیات، حق مالکیت، حق محیط زیست، تامین اجتماعی و حقوق مربوط به آموزش و بهداشت از جمله مواردی است که باید از زاویه دین به آن‌ها نگاه شود. امین زاده فاصله گرفتن از فقه را دارای مضرات فراوانی دانست و افزود: ما نباید از فقه فاصله بگیریم، هرچه بیشتر از فقه کمک و مدد بگیریم قطعا موفق می‌شویم و به سود ما است.

معاون حقوقی ریاست جمهوری به موضوع وحدت بین حوزه و دانشگاه نیز اشاره کرد و گفت: حوزه و دانشگاه از هم فاصله گرفته‌اند، درحالی که باید توجه داشت این جدایی به نفع جامعه نیست و برای این منظور خدمت شما آمده‌ایم که با استفاده از رهنمودهای شما راهکارهایی برای ارتباط بین دولت و حوزه و علما ایجاد کنیم. وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور بنده را مکلف کرده‌اند که سند حقوق شهروندی ایران با توجه به بیانات امام خمینی (ره) تدوین شود و به هیچ وجه غربی نباشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری