کد خبر: ۶۶۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۲
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پس از آنکه اعضای مجلس نمایندگان آمریکا به پیشرفت اندکی برای پایان دادن به بن بست بودجه ای این کشور که موجب کاهش تقاضا از سوی بزرگترین مصرف کننده نفت جهان گشته است، دست یافتند، قیمت نفت برنت امروز کاهش یافت و به 110 دلار در هر بشکه نزدیک شد.

باراک اوباما، روز سه شنبه گفت، تنها در صورتی مایل به مذاکره در مورد بودجه دولت با جمهوری خواهان خواهد بود که آنها با بازگشایی دولت و افزایش سقف بدهی ها موافقت کنند.

تتسو اموری، تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «وضعیت در آمریکا همچنان نامشخص است، اما من معتقدم که این موضوع در زمان خود حل خواهد شد و تاثیر زیادی بر بازارهای نفت نخواهد گذاشت.»

وی افزود: «باید به جای توجه به موضوعات سیاسی، بر عوامل پایه ای موثر بر بازار نفت تمرکز کنیم. ما می بینیم که بازار نفت همچنان از حمایت خوبی برخوردار است.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت پس از افزایش قیمت در جلسه گذشته برای سومین جلسه متوالی، امروز با 11 سنت کاهش به 110 دلار و 5 سنت رسید.

قیمت نفت خام آمریکا نیز با 14 سنت کاهش به 103دلار و 35 سنت رسید.

افزایش قیمت نفت در روزهای اخیر ناشی از کاهش ارزش دلار بوده که در نزدیکی پایین ترین سطح 8 ماه گذشته در نوسان بوده است. تنش های سیاسی در مصر و همچنین دستگیری یک عضو ارشد القاعده در لیبی توسط نیروهای آمریکایی نیز ریسک اختلال در عرضه نفت خاورمیانه و شمال افریقا را افزایش داده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری