کد خبر: ۶۵۵۵۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۲
فرمانده نیروی انتظامی گفت: وقایع اخیر نشان داد ایران در باشگاه برترین‌های جهان قرار دارد و قدرت‌های بزرگ خواستار همکاری با ایران هستند.

به گزارش خبرآنلاین، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی ایپاس سردار اسماعیل احمدی‌مقدم گفت: جمهوری اسلامی ایران با آغوشی باز، آمادگی دارد دستاوردهای خود را در حوزه پلیسی در اختیار دیگر کشورها قرار دهد.

وی با بیان اینکه میزان قدرت هر کشور نشان دهنده نقش و سهم او است ادامه داد: امروز ایران در تراز قدرتهای برتر دنیا قرار گرفته است و جزو قدرتهای درجه دوم محسوب نمی شود. امروز می خواهند با ما همکاری کنند و باید بگوییم که پذیرفتن جمهوری اسلامی ایران در روز فتح خرمشهر تثبیت شد. تا آن زمان هیچ کشوری با ما تماس نداشت اما به محض فتح خرمشهر، سیل تماس ها برقرار شد.

رئیس پلیس کشور با اشاره به اینکه دشمنان فکر می کردند بر اثر فشار روی مردم و مسئولان تغییرات ماهوی در کشور رخ می دهد، افزود: پس از 4 دهه دشمنان خواهان گفتگو با ایران شدند و بسیار مقدمه چینی می کنند تا مذاکره تلفنی یا دست دادن برقرار شود، این یک پیروزی بزرگ برای ایران است. البته اقدامات آنها هیچ دستاورد جدیدی نیست و نشان دهنده این موضوع است که هیچ برگ جدید دیگری برای اعمال فشار بر کشور ندارند.

احمدی مقدم در ادامه صحبت هایش به بازرسی ناجا اشاره کرد و گفت سه هزار آیتم در بازرسی از استان‌ها بررسی شده که بر این اساس از 100 به ناجا نمره 84 را می‌دهیم احمدی مقدم گفت:ممکن است میزان رضایت پلیس در هر شهرستان متفاوت باشد چرا که مجرمان در برخی از شهرها ممکن است اقدام به جولان دادن کنند.وی مهمترین دستاورد پلیس در 8 سال گذشته را اعتماد نسبی مردم به پلیس عنوان کرد.

نمایشگاه تجهیزات پلیسی

احمدی‌مقدم با بیان پیشرفت‌ها و توانمندی‌های پلیس در سالهای اخیر افزود: در اولین نمایشگاه تجهیزات پلیسی تنها محصولات خارجی وجود داشت در حالی که در 12 سال اخیر چرخش بزرگی ایجاد شده و به جرات می‌توان گفت که ما در عرصه‌ فناوری‌های پلیسی و ایمنی هر آنچه را که اراده کنیم می‌توانیم بسازیم و هیچ خط قرمزی نداریم.

وی با اشاره به نقش تحریم‌ها در توانمندسازی پلیس گفت: در اختیار قرار ندادن تجهیزات از سوی کشورهای دیگر باعث شد ما به فکر ساخت این تجهیزات در داخل بیفتیم و تجربیات ما نشان داده که ما با توجه به توان علمی کشور توانایی ساخت هرگونه تجهیزات را داریم.

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر به تحقق آیه شریفه «وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ»، به موضوع پلیس هوشمند اشاره کرد و گفت: پلیس، امنیت و قدرت هوشمند ترکیب منطقی و عقلایی قدرت‌های نرم و سخت است که در باید در کنار قدرت‌های اجتماعی و آموزشی قرار گیرند.

وی همچنین اعلام کرد اولین سامانه تولید بی‌سیم دیجیتال 'تتر' که پیشرفته‌تر از گوشی‌های موبایل است، توسط مراکز تحقیقاتی تولید و به زودی رونمایی می‌شودو در مورد تجهیزات پلیسی گفت: امروز سلاحهای نیروی انتظامی صد درصد داخلی است اگرچه در خصوص فناوری رایانه های خارجی باشد چرا که تنها دو یا سه کشور سرورهای رایانه ها را تولید می کنند/

دفاع مقدس

وی با گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان در 8 سال دفاع مقدس افزود:دفاع مقدس اولین عرصه‌ای بود که قدرت‌های شرق و غرب در کنار یکدیگر و در برابر یک ملت ایستادند. اما در پایان آنچه که بر کسی نشست عزم و اراده رزمندگان ما بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری