کد خبر: ۶۲۵۹۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
کلانتری: مردم به دلیل گرانی گوشت، شکار می‌کنند!
اعتدال: عیسی کلانتری رییس سازمان محیط‌زیست با اشاره به وضعیت شکار حیوانات در ایران گفت: در شرایط اقتصادی کنونی به‌خصوص در مناطق دورافتاده روستایی، افراد برای تامین گوشت به‌سوی حیوانات بی‌زبان هجوم می‌آورند!

 عیسی کلانتری رییس سازمان محیط‌زیست در گفگتو با روزنامه همشهری درباره افزایش شکار حیوانات توضیحاتی داد. بخشی از این گفتگو را می‌خوانیم:

قرار بود در مورد توقف تولید سلاح شکاری با وزارت دفاع مذاکره کنید. به کجا رسید؟


والله زورمان نمی‌رسد. در شرایط اقتصادی کنونی به‌خصوص در مناطق دورافتاده روستایی، افراد برای تامین گوشت به‌سوی حیوانات بی‌زبان هجوم می‌آورند. اما شرایط رو به بهبود است. فرهنگ مردم نسبت به محیط‌زیست بهبود یافته است. ولی وقتی با پدیده «۳میلیون اسلحه در دست مردم» مواجه باشید کار سخت‌تر می‌شود. اگر ۳هزار نفر از این افراد، متخلف باشند و در سال ۱۰یا ۱۵بار به شکار بروند، حدود ۴۰هزار راس از حیات‌وحش شکار می‌شود.


کلانتری: مردم به دلیل گرانی گوشت، شکار می‌کنند!

سازمان حفاظت محیط‌زیست دست پایین را در اجرای طرح‌های توسعه‌ای دارد. اخیرا اعلام شد ۵۴طرح عمرانی ملی بدون پیوست یا مجوز زیست‌محیطی در حال اجراست. چرا باید این اتفاق بیفتد؟

شروع بسیاری از طرح‌ها مربوط به سال‌های قبل است و هزاران میلیارد تومان هم برای هریک از آن‌ها هزینه شده است که اساسا توقف این طرح‌ها صرفه اقتصادی ندارد. از ۳ سال پیش تاکنون نیز هیچ طرح جدیدی بدون پیوست زیست‌محیطی اجرا نشده است. شخص رئیس‌جمهور هم دستور داده که حتی سازمان برنامه و بودجه، بودجه‌ای برای طرح‌های بدون پیوست زیست‌محیطی درنظر نگیرد. در واقع راه اجرای طرح‌های عمرانی بدون مجوز محیط‌زیستی بسته شده است. اما خب طرح‌هایی داریم که اجرای آن‌ها از ۲۵سال پیش شروع شده و پیوست زیست‌محیطی هم ندارد.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Denmark
|
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
0
0
نگوئید انقلاب برای ما چه کرد شما برای انقلاب چه کردید ؟ امام راحل عظیم الشان
امام راه مقاومت را برگزید و هزینه تسلیم بالاتر از مقاومت است مقام معظم رهبری
ما قرار بود شهید بشیم که نشد پولی هم برای تسلیم شدن نداریم بپردازیم اللهم فک کل اسیر : مردم
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری