کد خبر: ۶۲۲۲۱
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۴۴

 

*کیهان

توصیه آسیاتایمز به دکتر روحانی

«دولت جدید ایران باید مراقب باشد که موقعیت ایران در شرق و جهان سوم را تضعیف نکند».

روزنامه آسیاتایمز با انتشار این تحلیل به قلم کاوه افراسیابی نوشت: «رئیس‌جمهور جدید ایران که با حمایت همه‌جانبه از دولت سوریه نشان داده سیاست خارجی ایران روند همیشگی را طی خواهد کرد و احتمالا هنجارها و ارزش‌های وضعیت فعلی ضدسلطه جهانی جمهوری اسلامی را منعکس می‌کند. با این وجود به دلیل تغییر در لحن و شیوه گفتار و تمرکز دولت روحانی، نقش و سطح ورود ایران به سیاست جهان سوم احتمالا با موانع و مشکلاتی مواجه می‌شود. احمدی‌نژاد توانست قلب‌های فقرا و محرومان را به دست آورد به ویژه در زمان 9 بار سفر به نیویورک برای شرکت در سازمان ملل متحد و دیگر سفرهای خارجی‌اش. در نتیجه به رغم اینکه رسانه‌های غربی شخصیت وی را بشدت تخریب کردند، او به عنوان سیاستمدار شجاع و جسور جهان سوم مطرح شد.»

آسیاتایمز با اشاره به نابرابری‌ها و تبعیض‌های موجود در جهان می‌نویسد: «ایران از آغاز انقلاب اسلامی قصد داشته تا ملت‌ها را برای عدالت بسیج کند. هویت انقلابی جمهوری اسلامی اشتیاق به عنوان قدرتی تجدیدنظر کننده بر قدرت در عرصه‌ جهانی هنوز مطرح است. ماهیت موقعیت فعلی دوران بعد از دوران انقلاب که با سلسله قدرت جهانی مبارزه می‌کند به نماد هویتی ایران از سال‌ها شده است. بدون تردید روحانی مهارت‌های دیپلماتیک بیشتری برای حل مشکلات ایران و کاهش تحریم‌ها دارد، اما باید در مورد نیاز به حفظ شبکه همبستگی‌های ایران هوشیار باشد. اگر ایران مواضع طرفداری با غرب را اتخاذ کند این همبستگی‌ها را از دست می‌دهد.»این روزنامه در پایان نوشت: این احتمال نیز وجود دارد که ایران حتی با نزدیک شدن به غرب به دستاوردهای چندانی نرسد زیرا نباید خصومت‌های ذاتی غرب را فراموش کرد.

 زیاده‌روی در جعل امضا و بیانیه صدای سایت حامی فتنه را درآورد

انتشار بی‌رویه بیانیه‌های جعلی از سوی افراطیون و محافل مخالف‌خوان جمهوری اسلامی صدای اعتراض یکی از رسانه‌های فعال در فتنه سبز را درآورد.این محافل به ویژه طی چند ماه اخیر در پوشش محافل صنفی، فرهنگی، مطبوعاتی، دانشگاهی، سینمایی و... ضمن انتشار بیانیه‌‌های مجعول تلاش کرده‌اند مطالبات رادیکال و غیرقانونی خود را فراگیر و موجه جلوه دهند. سایت روز آن‌لاین در این زمینه نوشت: بیانیه‌نویسی برای برخی از فعالان به ویژه حوزه مجازی فضایی برای مطرح کردن آنها به عنوان یک فعال حقیقی فراهم کرده تا بیانیه‌ای به نام دیگران یا یک موضوع یا زندانی سیاسی- عقیدتی اما به کام شخص تهیه‌کننده تهیه شود. در این بیانیه‌ها شاهد اسامی افراد بسیاری هستیم که نه فعالیت خاصی در عرصه عمومی و مدنی داشته‌اند و نه فعالیت سیاسی شناسنامه‌دار و مشخصی داشتند و نه روزنامه‌نگار بوده‌اند.

نویسنده می‌افزاید: متاسفانه مهم جلوه دادن فرد از خود باعث شده است که نه تنها از خود هویت‌سازی جعلی کند بلکه بدون حرکتی خاص تنها با یک حس درونی اعتراض، خود را فعال سیاسی یا اجتماعی بداند.در ادامه این متن اعتراضی آمده است: در برخی از این بیانیه‌ها تنها برای ایجاد سر و صدا و مهم جلوه دادن بیانیه از اسامی فعالان سیاسی و اجتماعی بدون اطلاع و کسب اجازه از آنها سوءاستفاده می‌شود. مدتی است شاهدیم که این کار عمومیت پیدا کرده و باعث ایجاد دردسر برای فعالان حقیقی این عرصه شده است. متأسفانه تولیدکنندگان این نوع بیانیه‌ها بدون توجه به تبعات کارشان، نسبت به درج نام یک فعال در پای یک بیانیه در کنار اسامی افرادی دارای اختلافات فکری- سیاسی عمده با یکدیگر اقدام می‌کنند.

 این مسئله همچنین باعث ایجاد دردسرهایی برای افرادی شده که اصلا در جریان ماجرا نبوده‌اند.روز آن‌لاین با انتقاد از جعل نام اشخاص در این بیانیه‌ها نوشت: زمانی که بیانیه‌ساز برای ایجاد یک حاشیه امن سیاسی برای خود، کنشی سیاسی را به زور به نام کسی الصاق می‌کند و برای بالا بردن راندمان کاری فعالیت‌های سیاسی خود از هویت اجتماعی و سیاسی شخصی حقیقی استفاده می‌کند این نیز همان جعل و در حقیقت، تقلیل میدان سیاسی است نه بسط و توسعه آن.این سایت در پایان می‌پرسد: چگونه در کنش‌های سیاسی برخی از به اصطلاح‌ فعالان سیاسی و مدعی ارزش‌های دموکراتیک جایگاهی برای مصادره اسامی افراد و استفاده از هویت آن‌ها و اساسا چنین پنهان‌کاری باز شده است؟

آلت‌دست افراطیون با چه رویی می‌خواهد وزیر شود؟!

وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی جزو اعضای مستعفی دولت اصلاحات است که در اقدامی دسته‌جمعی و برای اعمال فشار به نظام تهدید به استعفا کردند.محمود حجتی از اعضای مرکزیت حزب منحله مشارکت و از مرتبطان با آقای منتظری و باند مهدی هاشمی است که بهمن سال 82 همنوا با افراطیون مجلس ششم -متحصنینی که برخی از آنها هم‌اکنون به خارج از کشور گریخته و پناهنده شده‌اند- از وزارت استعفا کرد.

روزنامه یاس‌نو ارگان رسمی حزب مشارکت دوم‌بهمن 1382 و در آستانه انتخابات مجلس هفتم در تیتر اول خود نوشت «استعفای وزیران و معاونین رئیس‌جمهور در اعتراض به فقدان شرایط آزادی انتخابات» و عکس محمود حجتی را در کنار تصویر محمدعلی ابطحی، صفدر حسینی، مرتضی حاجی، عبدالله رمضان‌زاده، موسوی لاری، احمد خرم، محمد ستاری‌فر، محسن مهرعلیزاده، علی صوفی، معصومه ابتکار و... منتشر کرد. در آن زمان تندروهای دولت و مجلس سعی داشتند با قانون‌شکنی و گردن کلفتی انتخابات مجلس را تعطیل کنند و انجام تحصن در مجلس و اعلام استعفای وزرا و معاونین آنها و استانداران آخرین تهدید این طیف بود.

در آن زمان برخی معاونین محمود حجتی نیز استعفا شده و حجتی نیز با حضور در مجلس از تحصن‌کنندگان حمایت کرده بود.
محمدعلی ابطحی معاون وقت خاتمی در همان شماره روزنامه یاس‌نو تصریح می‌کند «تمام کسانی که استعفا کرده‌اند در استعفای خود جدی هستند».اکنون سوال توأم با شگفتی ناظران و تحلیل‌گران این است که مدعی استعفا و آلت دست افراطیون در فتنه‌گری سال 82 اکنون با چه رویی می‌خواهد به دولت برگردد و کدام تضمین وجود دارد که وی سر بزنگاه مرتکب همان خیانت نشود؟! پرسش مهم دیگر این است که چنین افرادی چگونه از فیلتر ارزیابی رئیس‌جمهور گذشته‌اند؟ آیا تحمیلی در میان است؟!یادآور می‌شود عناصر مستعفی مجلس و دولت اصلاحات در سال 82 با بیانیه‌های حمایت آمریکا و اتحادیه اروپا مواجه شدند. در بیانیه‌های صادره تأیید می‌شد که به خاطر رد صلاحیت اصلاح‌طلبان کلیدی، انتخابات ایران مشروعیت ندارد.

نامزدهای گزینه معاونت در ریاست جمهوری

دبیر جدید شورای عالی امنیت ملی احتمالاً از میان محمد فروزنده و محمد شریعتمداری انتخاب می‌شود.در عین حال گفته می‌شود در صورت قطعی شدن وزارت محمدجواد ظریف در وزارت خارجه احتمالاً پرونده هسته‌ای به وی واگذار خواهد شد.به گزارش «ندای انقلاب»، روحانی قصد دارد تا زمان پایان بررسی رای اعتماد وزرا در مجلس شورای اسلامی از انتصاب برخی از معاونین خود و همچنین سخنگوی دولت خودداری کند.

از سوی دیگر شنیده‌ها حاکی از آن است که روحانی قصد تشکیل معاونت روحانیت را دارد و در همین راستا قرار است تا چندی دیگر حجت‌الاسلام شهیدی را به عنوان معاون رئیس‌جمهور در امور روحانیت منصوب کند.از سوی دیگر نسیم گزارش داد انتصاب محسن انصاری و علی‌محمد نوریان به ریاست بنیاد شهید و سازمان محیط زیست تقریباً قطعی شده است. انصاری اکنون قائم‌مقام سازمان بنیاد شهید است.

خبرهای غیررسمی همچنین از احتمال تشکیل معاونتی تحت عنوان معاون سیاسی و امنیتی رئیس‌جمهور با محوریت علی یونسی حکایت می‌کند اما نسبت این معاونت با وزیران اطلاعات و کشور هنوز روشن نیست.پیش از این از مرتضی بانک و محمد شریعتمداری به عنوان گزینه‌های معاونت اجرایی ریاست‌جمهوری، علی عسکری برای معاونت پارلمانی و صالحی امیری به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری یاد شده است.

ملی گازته: دولت ترکیه بایداز حلقه امنیتی اسرائیل خارج شود

یک روزنامه چاپ ترکیه از دولت آنکارا خواست از حلقه امنیتی اسرائیل خارج شده و تا دیر نشده روابط با تهران را بازسازی کند.ملی گازته نوشت: همه‌ چیز در خاورمیانه برای تأمین امنیت اسرائیل تدارک شده و آنکارا باید روابط با تهران را بهبود بخشد.علی حیدر آکسال نویسنده این تحلیل خاطر نشان می‌کند: خاورمیانه در یک اغتشاش و بحران که حل آن بسیار مشکل است به سر می‌برد. مسلمانان از چهار طرف احاطه شده‌اند و به سوی یک بن‌بست سوق داده می‌شوند. وابستگی برخی کشورهای عربی و اداره امور آنها توسط غرب دلیل این موضوع است.

به نوشته آکسال تحولات جاری در مصر نمایانگر روزهایی سیاه برای فلسطین است و آغاز مذاکرات نتانیاهو و محمود عباس بعد از کودتای مصر نیز نمی‌تواند تصادفی باشد و مسدود کردن مرز رفح و حمایت و کمک پادشاهان کشورهای عربی منطقه از دولت جدید مصر نیز چهره جدید این روند می‌باشد.وی افزود: پس از همگامی ترکیه با عربستان، امارات متحده عربی و قطر در مساله سوریه، آنکارا به یکباره در مورد رخدادهای مصر تنها گذاشته شد و در سوریه ترکیه نباید انتظار یک تحول مثبت در سوریه در صورت رفتن بشار اسد را داشته باشد چرا که ترکیه از تحولات در سوریه و منطقه بیرون رانده شده است و تظاهرات اخیر در ترکیه نیز هشداری به دولت آنکارا بود. جنگ سوریه در خدمت اسرائیل است.

این روزنامه‌نگار ترک معتقد است ترکیه با دست خود، به یک بن‌بست سوق داده شده است و مساله سوریه موجب دردسر ترکیه شده است.
ملی گازته می‌نویسد: چهره یک ترکیه منزوی در جهان متفاوت از دولت سوریه نمی‌باشد و شما حتی اگر با انتخابات نیز بر سر کار آمده باشید اگر غربی‌ها حساب شما را تمام شده بدانند دیگر ارزشی برای آنان ندارید.آکسال نوشت: ترکیه بدون اتلاف وقت مجبور به برداشتن گام‌های جدید است؛ ترکیه مجبور به بهبود روابط با ایران در کوتاهترین زمان است. ترکیه باید روابط خود با عراق را بهبود بخشیده و در مورد سوریه یک تصمیم جدید اتخاذ کند و در مورد سیاست‌های ترکیه در مصر، آنکارا باید حمایت تهران را جلب کند.

این روزنامه در پایان از ترکیه خواست پایگاه ناتو در خاک خود را تعطیل کند و افزود: ترکیه باید سامانه راداری ناتو را برچیند چرا که اهداف غرب آشکار شده است و آنانی که در مصر دست به کودتا زدند از کجا معلوم است که در ترکیه اقدام به این کار نکنند؟ یک سوریه تجزیه شده به نفع ترکیه است یا سوریه منسجم؟

*تهران امروز

سعید‌مرتضوی احضار شد

سعید مرتضوی دادستان سابق تهران در پی شکایت شکات پرونده پالیزدار به دادسرای کارکنان دولت احضار شده وامروزبرای ارائه توضیحات نسبت به اتهامات وارده در این دادسرا حاضر خواهد شد.قانون آنلاین نوشته: مرتضوی باید طبق آنچه که در احضاریه آمده پنج‌شنبه در ساعتی خارج از وقت اداری که شاید دلیل آن بیم از حضور خبرنگاران باشد، به این دادسرا مراجعه کند.پیمان حاج محمود عطار وکیل دادگستری و از شکات پرونده پالیزدار با تایید این خبر، گفته: احضاریه‌های متعددی برای مرتضوی ارسال شده که با توجه به قدرت و نفوذی که داشته تاکنون بی‌توجه به احضاریه‌ها در دادسرای کارکنان دولت حاضر نشده است اما این بار با توجه به شرایط فعلی احتمالا در دادسرا حاضر خواهد شد هر چند خارج از وقت اداری احضار شده است.

بیانیه دفتراحمدی‌نژاددرتکذیب نطق یک نماینده

دفتر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق طی بیانیه‌ای ادعای برخی از نمایندگان درباره ارتباط اعضای دولت نهم و دهم با هیات حاکمه آمریکا را تکذیب کرد.در این اطلاعیه آمده است: اظهار‌نظر یکی از نمایندگان در نطق صحن علنی مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی امور خارجه پیرامون دکتر احمدی‌نژاد و همکارانش کاملا دروغ و از پایه و اساس کذب محض است.

پرونده کهریزک به دیوان‌عالی ارسال شد

محسن افتخاری سرپرست دادگاه کیفری استان تهران درباره آخرین وضعیت پرونده کهریزک به تسنیم گفته: این پرونده و احکام صادره برای متهمان به دیوان‌عالی کشور ارسال شد تا قضات دیوان درباره احکام نظر دهند. وی همچنین درباره پرونده 3 نماینده مجلس هشتم مرتبط با فساد 3 هزار میلیارد تومانی گفته: احکام این 3 نماینده نیز تا هفته آینده صادر خواهد شد.افتخاری درباره اخبار منتشره مبنی بر تبرئه 2نفر از نمایندگان در این پرونده گفته: تا زمانی که حکم صادره به قطعیت نرسد هیچ اظهارنظری نمی‌توانیم بکنیم حتی اگر متهمان از اتهامات تبرئه شده باشند.افتخاری همچنین از ارسال پرونده متهم حادثه خیابان مدنی به دادگاه کیفری برای رسیدگی به اتهامات وی درباره ارتکاب قتل عمد اظهار بی‌اطلاعی کرده و گفته: چنین پرونده‌ای را در دادگاه کیفری مشاهده نکرده‌ام.این در حالی است که پیش از این، شهریاری بازپرس پرونده در گفت‌وگو با تسنیم از ارسال این پرونده به دادگاه کیفری و درخواست اولیای‌دم برای قصاص متهم خبر داده بود.

واکنش دری نجف‌آبادی به رسایی

در پی سخنان حمید رسایی، عضو جبهه پایداری، خطاب به وزیر اسبق اطلاعات، دری نجف‌آبادی نسبت به این سخنان واکنش نشان دادبه گزارش ایسنا، در این جوابیه که در جلسه علنی مجلس قرائت شد، آمده است: متاسفانه در صحبت‌های آقای رسایی به صورت غیرمستقیم نسبت به وزارت اطلاعات تحلیل‌های غلط و ناصوابی بیان شد که اولا خلاف واقع و به دور از حقیقت است، ثانیا بر خلاف مصالح کشور است و ثالثا تحلیل و مقایسه‌ها نیز دور از واقعیت‌ها بوده و نباید برای تخریب وزیر پیشنهادی خدمات دیگران را زیر سوال برد و آنان را تخریب کرد.

*جمهوری اسلامی

* یک روستائی اشکنانی کیف پول حاوی یک میلیارد و 170 میلیون ریال وجه نقد و چک پول را به صاحبش برگرداند. بخشدار اشکنان از توابع لامرد فارس گفت: "حیدرکهنوی" ساکن روستای کشکو این کیف را که حاوی یک میلیارد و 170 میلیون ریال وجه نقد و چک پول بود در اشکنان پیدا کرد. محمد جواد امیری افزود: این کیف متعلق به یکی از دامداران اشکنان و 117 میلیون تومان وجه نقد و مقادیری چک مسافرتی درون آن متعلق به کارگران و امانت مردم بود. یابنده با یافتن شماره تلفن از داخل کیف آن را به صاحبش باز گرداند. صاحب کیف نیز به نحو شایسته‌ای از این مؤمن امانت‌دار و نیکوکار تشکر کرد.

* اسناد نشان میدهند سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) علیه نوام چامسکی، نظریه‌پرداز و فعال ضد جنگ آمریکایی جاسوسی کرده است. به گزارش پرس تی وی، به موجب محتویات این اسناد نوام چامسکی زبان‌شناس معروف و فعال ضد جنگ در معرض جاسوسی سیا بوده است. وبلاگ مربوط به سیاست خارجی موسوم به تلگراف یادداشتی مربوط به خرداد 1349 نشان می‌دهد سیا خواستار اطلاعاتی مربوط به برنامه سفر چامسکی به ویتنام بوده است. سیا این اطلاعات را از اف بی‌آی درخواست کرده بود. سیا بارها مدعی شده است هرگز از چامسکی جاسوسی نکرده است.

* دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از توزیع شب نامه علیه رئیس‌جمهور و اسنادی علیه وزیران پیشنهادی در صحن علنی مجلس خبر دادند. کمال‌الدین پیرموذن نماینده اردبیل که در گفتگو با مهر، از انتشار این شب نامه در 10 صفحه خبر داده، گفت: در این بولتن، دکتر روحانی و وزرایش در قالب فتنه‌گران گنجانده شده‌‌اند. جعفر قادری نیز در گفتگو با مهر، از ارایه و پخش اسناد و مدارک در صحن علنی مجلس درخصوص وزرا خبر داد.

*آرمان

 دادگاه مهدی خزعلی برگزار شد

شنیده شد که وکیل‌مدافع مهدی خزعلی از برگزاری جلسه رسیدگی به پرونده مهدی خزعلی در شعبه اول دادگاه انقلاب به ریاست احمدزاده خبر داد. پیمان حاج محمود عطار درباره جلسه دادگاه، اظهار کرد: این پرونده با شکایت مدعی‌العموم و به اتهامات فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی برای بر هم زدن امنیت تشکیل شد. ایسنا نوشت؛ وی تصریح کرد: در جلسه دادگاه، نماینده دادستان با قرائت کیفرخواست و اعلام جرم علیه موکل، مجازات نامبرده را خواستار شد. اینجانب به همراه یکی دیگر از وکلای مهدی خزعلی از اتهامات وارده نسبت به موکل دفاع کردیم. حاج محمود عطار گفت: ادامه رسیدگی به این پرونده به جلسه دیگری موکول شد. وی یادآور شد: هفته آینده لایحه دفاعیه خود را تکمیل و به دادگاه ارائه می‌دهیم. این وکیل دادگستری افزود: موکل با قرار وثیقه آزاد است.

چمران: با محسن هاشمی دیداری نداشتم

شنیده شد که رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پس از برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران دیداری با محسن هاشمی و آیت‌ا... هاشمی نداشته‌ام. مهدی چمران با اشاره به اینکه جلسات شورای اسلامی شهر تهران به‌طور منظم تا پایان دوره سوم برگزار خواهد شد، اظهار کرد: اعضای شورا مکلفند تا پایان دوره در این جلسات حاضر شوند و در تمامی تصمیمات و تصویب مصوبات و طر‌ح‌ها شرکت کنند. وی خاطرنشان کرد: جلسات منتخبین مردم تهران در دوره چهارم نیز طبق روال خود هر سه‌شنبه بعدازظهر برگزار می‌شود که در این جلسات درخصوص چگونگی قوانین و آیین‌نامه‌های شورا بحث می‌شود. رئیس شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: تا به حال در هیچ جلسه رسمی و غیررسمی در خصوص گزینه آینده شهردار تهران صحبت نشده است ضمن اینکه بنده تأکید می‌کنم پس از چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران با هیچ‌کس ازجمله محسن هاشمی و همچنین آیت‌ا... هاشمی دیداری نداشته‌ام.

دفتر احمدی‌نژاد اطلاعیه صادر کرد

شنیده شد که دفتر رئیس‌جمهور سابق طی اطلاعیه‌ای عنوان کرد: هیچ یک از اعضای دولت نهم و دهم هیچ‌گاه و در هیچ مقطعی با احدی از مرتبطین رسمی یا غیررسمی هیات‌حاکمه آمریکا ارتباط و ملاقاتی نداشته‌اند. دفتر محمود احمدی‌نژاد طی بیانیه‌ای ادعای برخی از نمایندگان درباره ارتباط اعضای دولت نهم و دهم با هیات حاکمه آمریکا را تکذیب کرد. دربخشی از این اطلاعیه آمده است: اظهار‌نظر یکی از نمایندگان در نطق روز سه‌شنبه صحن علنی مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی امور خارجه پیرامون دکتر احمدی‌نژاد و همکارانش کاملا دروغ و از پایه و اساس کذب محض است.

توزیع شب‌نامه علیه روحانی درمجلس

شنیده شد که تلاش موافقان و مخالفان وزرا در ارائه مدارک و مستندات درخصوص ادعاهایشان در مخالفت و موافقان با وزرای پیشنهادی پررنگ‌تر از همیشه شده است. کمال‌الدین پیرموذن، نماینده اردبیل در این خصوص از انتشار شب‌نامه‌‌ای در صحن علنی مجلس علیه روحانی و وزرایش در 10 صفحه خبر داد. وی گفت: در این بولتن روحانی و وزرایش را در قالب فتنه‌گران گنجانده‌اند. جعفر قادری، نماینده مردم شیراز نیز از ارائه و پخش اسناد و مدارک در صحن علنی مجلس درخصوص وزرا خبر داد.

شکایت یک استاندار از فردوسی‌پور

شنیده شد که استاندار فارس گفت: توهین «فردوسی‌پور» به مردم شیراز و فارس را از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌کنم. مهرنوشت؛ صادق عابدین درخصوص برنامه این هفته 90 افزود: از رسانه ملی گلایه داریم چرا که شان این رسانه بالاتر از این است که به یک مجری اجازه دهد به اعتبار چهار میلیون نفر توهین کند. وی درخصوص وضعیت هیات فوتبال فارس نیز تاکید کرد: در حال پیگیری این بحث هستیم و به‌طور حتم از مراجع قانونی پیگیری خواهیم کرد.

ضرب و شتم یک زوج ایرانی در هند

شنیده شد که یک زوج ایرانی به‌شدت از سوی دو راننده تاکسی سه چرخه در یکی از محلات دهلی نو مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. روزنامه پایونیر، در گزارشی از دهلی‌نو نوشت؛ این حادثه زمانی رخ داد که این دو نفر بعد از خرید در محله «لجپت‌نگر» بازمی‌گشتند. جواهراتی که صنم 25 ساله و شوهر 28 ساله وی ساجد پوشیده بودند و همچنین جواهرات 600 هزار روپیه‌ای که آنان تازه خریده بودند به غارت برده شد.

پیامک‌هایی برای تخریب نجفی

شنیده شد که نطق منصفانه محمدعلی نجفی در مجلس که به زعم بسیاری از نمایندگان مخالف و موافقِ او قانع‌کننده بود و همه ابهامات را درمورد او و کل کابینه برطرف کرد، گویا با اقدامات تخریبی برخی افراد ناشناس مواجه شده است. خردادنیوز نوشت؛ پس از دفاع محکمی که محمدعلی نجفی در برابر انتقادات تند و تیز مخالفان خود در مجلس داشت، موج تخریب وی از سوی افراد و جریان‌های خاص و بعضا ناشناس آغاز شد. سیدسعید زمانیان‌دهکردی، نماینده شهرکرد و عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه مجلس دارای عقلانیت است و با موج‌سازی عده‌ای بی‌هویت رای خود را تغییر نمی‌دهد، افزود: دقیقا با سپری شدن دقایقی از پایان سخنان جناب آقای نجفی در مجلس، موج پیامک‌ها از منابعی ناشناس درجهت تخریب وی آغاز شد.

تکذیب نشان عدالت دانشجو

شنیده شد که یک منبع آگاه در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر دریافت نشان درجه2 عدالت به وزرای دولت دهم گفت: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری حتی پیشنهاد دریافت نشان درجه 2 عدالت را از رئیس‌جمهور سابق اخذ نکرده‌ است چه برسد به دریافت این نشان. پیش از این برخی از رسانه‌ها عنوان کرده بودند که تنها وزیر کشور، وزیر دادگستری و وزیر اطلاعات نشان درجه 2 عدالت را دریافت نکرده‌اند.‎

روحانی را به کاخ سفید دعوت می‌کنم

شنیده شد که کیت الیسون، سناتور دموکرات آمریکایی از ایالت مینسوتاست که در سال 2006، به‌عنوان نخستین نماینده مسلمان به کنگره راه یافت. المانتیور نوشت؛ الیسون 50ساله خاطرنشان کرده نخستین موضوعی که باید در مذاکرات مستقیم احتمالی بین ایران و آمریکا مورد توجه قرار گیرد، پایان دادن به درگیری‌های خونین در سوریه است. به‌طور حتم اوباما و رئیس‌جمهور جدید ایران باید با یکدیگر ملاقات کنند. او می‌گوید من روحانی را به کاخ سفید دعوت می‌کنم اما شاید او این دعوت را نپذیرد. درعین حال این احتمال وجود دارد که روحانی بتواند در اسلو یا جایی مانند استانبول با اوباما ملاقات کند.

*قدس

ادعای شاخ دار الکنانی

ایسنا: امیر الکنانی، از اعضای فهرست ائتلاف ملی عراق با طرح ادعای عجیب در گفت‌وگو با روزنامه‌ المستقبل عراق مدعی شد که موضع ایران در قبال حمایت از مالکی در حال تغییر است و آنها اکنون به دنبال شخصیتی جدید برای جایگزینی وی هستند!

برنامه‌ای برای جایگزینی اس300 نداریم!

ایسنا: رئیس شرکت انحصاری صادرات تسلیحات روسیه روس آبارون اکسپورت اعلام کرد که این شرکت هیچ برنامه‌ای برای ارایه جایگزین‌هایی برای پدافندهای دفاع موشکی اس300 به تهران -که روسیه از ارایه آن به ایران خودداری کرده بود،- ندارد.

چمران: با محسن هاشمی دیداری نداشتم
فارس: چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پس از برگزاری چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران دیداری با محسن هاشمی و آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی نداشته‌ام.

برگزاری دادگاه مهدی خزعلی

فرارو: پیمان حاج محمود وکیل‌مدافع مهدی خزعلی از برگزاری جلسه رسیدگی به پرونده مهدی خزعلی در شعبه اول دادگاه انقلاب به ریاست احمدزاده خبر داد.

پاسخ ستاد روحانی به یک نماینده
فارس: ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در ایام انتخابات در استان اصفهان نسبت به اظهارات عطاا... حکیمی یکی از نمایندگان مجلس در نخستین جلسه بررسی وزیران پیشنهادی رئیس جمهور در مورد محتویات یکی از جلسات دکتر روحانی در شهر اصفهان واکنش نشان داده و اظهارات مطرح شده را تکذیب کرد. این نماینده به عنوان مخالف کلیات کابینه، اظهاراتی را در مورد جلسه و سفر دکتر روحانی به استان اصفهان قبل از انتخابات بیان کرده است.

تحرکات صهیونیست ها در برلین علیه ایران
عصر ایران: برنامه سفارت ایران در مرکز فرهنگی و آموزشی یورانیا در برلین به علت فشارهای لابیهای حامی رژیم صهیونیستی و به بهانه ترویج خشونت و ترور و نفی موجودیت اسراییل، از سوی رئیس این مرکز فرهنگی لغو شد.

دفتر احمدی‌نژاد: تکذیب می کنیم
جهان: دفتر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق طی بیانیه‌ای ادعای برخی از نمایندگان درباره ارتباط اعضای دولت نهم و دهم با هیأت حاکمه آمریکا را تکذیب کرد.

آل خلیفه اینترنت را هم قطع کرد
تسنیم: همزمان با برپایی راهپیمایی‌های گسترده در سراسر بحرین مقامات این کشور خدمات اینترنت را با اختلال روبرو کرده و در برخی موارد قطع کردند.

اجرای زنده کویتی‌پور و آهنگران دربرج میلاد
فارس: برای اولین بار کویتی‌پور و آهنگران دو مداح برجسته دوران دفاع مقدس، در پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت در همایش برج میلاد حاضر می‌شوند و به اجرای زنده بخشی از آثار خود می‌پردازند.

ارسال نامه نظام پزشکی به روحانی
تسنیم: علی اصغر پیوندی، رئیس هیأت مدیره نظام پزشکی تهران گفت: با توجه به عدم امضای حکم رئیس منتخب نظام پزشکی کشور توسط احمدی نژاد، تاکنون 2 نامه برای حکم امضای تنفیذ به روحانی ارسال شده است .وی افزود:متاسفانه اکنون اداره نظام پزشکی کشور با اما و اگرها پیش می‌رود.

بستن یک کارخانه در زنجان به علت اعتراضات
الف: فیروز احمدی معاون سیاسی - امنیتی استانداری زنجان گفت: شرکت ملی سرب و روی به دلیل اجرایی نکردن مصوبات کمیته سرب و روی مبنی بر انتقال کارخانه و با توجه به درخواست شهروندان زنجانی و همچنین بنا به دستور استاندار، از روز 23 مردادماه به طور رسمی تعطیل شد.

سایت شخصی احمدی‌نژاد فیلتر نشده
تسنیم: عبدالصمد خرم‌آبادی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با رد ادعای فیلترشدن سایت احمدی‌نژاد، گفت: درخواست شخصی احمدی نژاد یا اشکال فنی برای میزبان سایت، عامل از دسترس خارج شدن این سایت بوده است.

تبلیغ تشیع در بخشی از مالزی ممنوع شد!
رسا: کمیته مشورتی قانون اسلامی! ایالت پاهانگ در کشور مالزی در اقدامی ضد اسلامی پیروی از مذهب تشیع و تبلیغ آن را ممنوع اعلام کرد.

خزایی سرپرستی‌اش را تکذیب کرد
ایسنا: خزایی، دبیر سابق ایرنا برعهده گرفتن مسوولیت سرپرستی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) را تکذیب کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری