کد خبر: ۶۲۰۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۴

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه بازدیدنجفی ‌از خانواده‌های فتنه طبق مصوبه شورای شهر بودگفت: تاسیس شوراهای آموزش و پرورش یکی از افتخارات آقای نجفی است، تصدی‌گری دولت به استانداران، فرمانداران و مردم ،در زمان آقای نجفی در مجلس شورای اسلامی در قالب قانون تصویب شد.

به گزارش اعتدال ، مهرداد بائوج لاهوتی در جریان بررسی صلاحیت وزیر آموزش و پرورش ضمن موافقت با وی تصریح کرد: یکی از نمایندگان مخالف آقای نجفی گفت که به آموزش و پرورش که از یادگاران شهید رجایی و باهنر است در زمان تصدی گری آقای نجفی در این وزارتخانه به اهداف این شهیدان لطمه وارد شد که باید در پاسخ به این نماینده گفت که در زمان دولت شهیدان رجایی و باهنر آقای نجفی مورد تایید آنها بود که به عنوان وزیر علوم انتخاب شد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در زمان آقای نجفی با همکاری آقای قرائتی نماز در مدارس پایه‌گذاری شد، ادامه داد: تاسیس مدارس غیرانتفاعی یکی دیگر از اقدامات آقای نجفی است که البته برخی نمایندگان می‌گویند تاسیس این مدرسه یک تحمیل برای مردم است که باید گفت تاسیس مدارس غیرانتفاعی هیچ تحمیلی برای مردم نیست اما کمکی در جهت کاهش بار مالی دولت است.

وی خطاب به نمایندگان ادامه داد: اگر مخالف مدارس غیرانتفاعی هستید، در قانون بودجه این را مطرح و این بار مالی را نیز به دولت تحمیل کنید.

لاهوتی با بیان اینکه صندوق ذخیره فرهنگیان، خانه معلم، درمانگاه ویژه فرهنگیان در زمان تصدی‌گری آقای نجفی در وزارت آموزش و پرورش تاسیس شد به اظهارات یکی از نمایندگان مخالف اشاره کرد و گفت: نماینده‌ای گفت که از آقای نجفی سوال کردم که آیا شما برای ریاست‌جمهوری کاندیدا می‌شوید که وی پاسخ داد کسی نماینده می‌شود که به نظام اعتقاد داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم در توضیح مطلب فوق ادامه داد: کسی که روزی در این کشور وزیر بوده است، کسی که رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، وزیر آموزش و پرورش و همچنین وزیر علوم در زمان شهید دکتر چمران بوده چطور ممکن است که به نظام اعتقاد ندارد.

لاهوتی با بیان اینکه اگر سه مقوله تعهد، تخصص و تجربه را در کنار هم بگذاریم، که خواست همه نمایندگان است آقای نجفی این سه مقوله را دارد گفت: تاسیس شوراهای آموزش و پرورش یکی از افتخارات آقای نجفی است، تصدی‌گری دولت به استانداران، فرمانداران و همچنین مردم در زمان آقای نجفی در مجلس شورای اسلامی در قالب قانون تصویب شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: تاسیس سه پژوهشکده، یک دانشگاه و تاسیس سازمان کودکان استثنایی از افتخارات وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بود ادامه داد: اگر برنامه‌‌ای که  دولت یازدهم در اختیار نمایندگان گذاشته، مطالعه می‌کردید، مشاهده می‌شد که آقای نجفی برای بیست محور از بیست‌ودو محور برنامه پنجم توسعه در حوزه آموزش و پرورش هدف دارد که این میزان توجه به قانون برنامه پنجم توسعه در هیچ دوره‌ای مشاهده نشده است.

لاهوتی افزود: یکی از نمایندگان اعلام کرد که وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از خانواده‌های فتنه بازدید کرده است که باید در پاسخ گفت: آقای نجفی در آن زمان عضو شورای شهر بود که بر اساس مصوبه شورای شهر به اتفاق هیاتی از این خانواده‌ها بازدید کرد.

وی افزود: بعد از اینکه این هیات از خانواده‌ها بازدید کردند، گزارشی از بازدید خود تقدیم مقام عظمای ولایت کردند و آیت‌الله گلپایگانی نیز این گزارش را از طرف رهبر معظم انقلاب به شورای امنیت کشور ارسال کرد.

لاهوتی در توضیح مطلب فوق اضافه کرد: اگر می‌گویید آقای نجفی از این خانواده‌ها بازدید کرده است، چرا بخشی از آن را می‌گویید اما این موارد را عنوان نمی‌کنید.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از نظر تعهد مراحل خود را طی کرده است، از نظر تخصص نیز مدرک دکترا دارد و کسانی که اعلام می‌کنند وی مدرک دکترا ندارد، می‌توانند آن را بررسی کنند؛ مگر می‌شود کسی مدرک دکترا نداشته باشد اما اعلام کند که دارای مدرک است.

وی افزود: سابقه ایثارگری، تجربه و سایر مسائل نیز در آقای نجفی دیده می‌شود.

لاهوتی با اشاره به اینکه امروز همه فرهنگیان چشم به راه تصمیم ما در مجلس هستند، تصریح کرد: اجازه دهید کسی که تصدی‌گری یک دوره وزارت آموزش و پرورش با تدبیر و تعهد در دوره خود دارد اقتصاد این وزارتخانه را دغدغه ما نمایندگان و همچنین فرهنگیان است با سابقه‌ای که در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی دارد اداره کند و نگرانی‌های اقتصادی را در این وزارتخانه از بین ببرد.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نیاز به یک تحول و تغییر دارد، گفت: آقای نجفی با تجربه‌ای که دارد می‌تواند این تحول را در وزارت آموزش و پرورش ایجاد کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان با بیان اینکه روزی در این کشور 18 میلیون دانش‌آموز با همین میزان کادر اداری وجود داشت خاطرنشان کرد: امروز 4 میلیون دانش‌آموز از 18 میلیون دانش‌آموزی که در گذشته وجود داشت، کاهش یافته اما باز هم همان دغدغه را داریم که برای رفع این دغدغه‌ها نیاز به تجربه و تخصص است و وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با سوابقی که دارد می‌تواند این وزارتخانه را به خوبی مدیریت کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری