کد خبر: ۶۲۰۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۷

یکی از بخش های خبری یک از رسانه های خوشنام که خود نیز سابقه قابل قبولی در امر اطلاع رسانی دارد در یک گزارش نه چندان بی ربط تحت عنوان ««چُماق لری» چه قدر واقعیت دارد ؟ » نوشت:

ماجرای چماق لُری و نطق جنجالی نماینده کهگیلویه و بهمئی ، یکی از حاشیه های پررنگ جلسه علنی صبح دوشنبه مجلس بود.حجت الاسلام «سید علی محمد بزرگواری»  امروز و در نطق خود در مخالفت با کابینه سخنانی جنجالی بیان کرد. از به کار بردن اصطلاح «چماق لری» بالای سر دولت تا «دله دزد» خواندن مهدی هاشمی رفسنجانی:« هر وزیری بخواهد به منطقه من نگاه ویژه نداشته باشد با چماق لری با وی برخورد می‌کنم، من لرتبار هستم.»

 ماجرایی که البته خودش هم مجبور شد درباره اش توضیح دهد: « منظور من از چماق لری یک اصطلاح محلی بود! سخنی به مزاح و البته یک اصطلاح را به کار بردم که برخی آن را چماقی برای کوبیدن ما کردند.»

از سوی دیگر،نماینده لُرتبار مردم کرج در مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین‌نامه‌ای نسبت به آنچه که توهین یک نماینده به قوم لر می‌خواند، انتقاد کرد. محمدجواد کولیوند در تذکری آیین‌نامه‌ای اظهار کرد: «یکی از ناطقین صبح بحثی را در تریبون مجلس مطرح کرد که آن هم توهینی به خطه و قوم بزرگ لر است و طرح آن اینجا خیلی جالب نبود که بگوید که اگر وزرایی معرفی شوند که مورد وثوق نباشند، آنها را با چماق لری می‌زنیم. وی با بی‌منطق خواندن این سخنان گفت که قوم لر مقابل دشمنان ایستاده‌اند.»

« نکته جالب اما، نتایج انتخابات ریاست جمهوری در استان های لرنشین بود. نگاهی به نتایج انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در این استان ها نشان می دهد که دو منتخب برگزیده استان های لرنشین برای ریاست جمهوری، چه کسانی بوده اند؟ »

استان لرستان:

تعداد کل شرکت‌کنندگان: 860 هزار و 867 نفر

حسن روحانی: 240 هزار و 655 رأی

محسن رضایی: 236 هزار و 451 رأی

 

استان چهار محال و بختیاری:

شرکت‌کنندگان: 134 هزار و 869 نفر

محسن رضایی: 211 هزار و 101 رأی

حسن روحانی: 155 هزار و 884 رأی

 

استان خوزستان:

تعداد کل شرکت‌کنندگان: 2 میلیون و 42 هزار و 521 نفر

محسن رضایی: 921 هزار و 570 رأی

حسن روحانی: 675 هزار و 495 رأی

 

استان کهگیلویه و بویر احمد:

تعداد کل شرکت‌کنندگان: 342 هزار و 24 نفر

محسن رضایی:142 هزار و 40 رای

حسن روحانی: 126 هزار و 395 رای

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری