کد خبر: ۶۰۸۵۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۱
مار که به مار بزند، شاه مار می شود و حسن آقای گزارش ما، شاه مار مردم این منطقه است.

به گزارش  افکارنیوز در روستای بالانیج ارومیه آدرس پیرمرد 92 ساله گزارش‌مان را از هر کسی که می پرسیدیم لبخند بر لبانش جاری می‌شد و خانه حسن آقا را نشان‌مان می‌داد. در این حوالی کمتر کسی پیدا می‌شود که نام حسن زَهَر معروف را نشنیده باشد، شاید به القاب و عناوینی متفاوت.

مردم روستا در مورد حسن، که 37 سالی می‌شود رفیق و همنشین پیک‌نیک است، می‌گویند: هر حیوانی که حسن زَهَر را نیش بزند یا گاز بگیرد چند ثانیه بعد دراز به دراز می‌افتد و زود می‌میرد!

تا کنون حدود 16 مار و چندین عقرب خطرناک در اثر گزش حسن آقا کشته شده‌اند نه آنکه حسن آقا بخواهد مارها و عقرب‌ها را بکشد، بلکه خطرناک‌ترین موجودات گزنده با نیش زدن حسن سریعا از پا درآمده‌اند.

همسایه حسن در خصوص این شاخصه عجیب و غرب می‌گوید: همه اهالی روستا می‌دانند که دلیل اصلی این اتفاق استفاده بیش از حد حسن آقا از مواد مخدر است و سم بدن حسن به حدی رسیده است که هر موجودی بخواهد او را گاز بگیرد سریعا از پا در می‌آید. البته این اتفاق برای اهالی روستا خیلی هم بد نشده است. هر کجای روستا که مار دیده می‌شود سریعا «حسن زهر» را صدا می‌زنند و وی در مقابل دریافت مبلغی مار را گرفته و یا به روش خودش می‌کشد!

شاه مار منطقه بالانیج در گفت و گو با ندای ارومیه از وضعیت پیش آمده اظهار ناراحتی کرده و می‌گوید: اینکه من با وجود این همه گزش و نیش سالم می‌مانم و در مقابل، حیوان متهاجم را می‌کشم، نشان از آن است که من به آخر خط رسیده‌ام. یعنی اینکه حسن، بدان این همه سال با بدنت چه کرده‌ای، حتی پشه‌ها و زنبورها هم پس از گزش من می‌میرند. مردم وقتی مرا می‌بینند می‌خندند و با انگشت نشانم می‌دهند.

وی در پاسخ به سئوالی، مبنی بر اینکه این نیش‌ها هیچ دردی برایت ندارد؟ اظهار داشت: چرا یادم هست سال 70 یک مار بسیار بزرگ نیشم زد که چند روزی نمی‌توانستم راه بروم و تب شدید کردم، اما آن مار هر چقدر هم که بزرگ و سمی بود، من از آن افعی‌تر بودم و آن را هم از پا در آوردم.

نیش عقرب‌ها و زنبورها دیگر برایم درد هم ندارد اما وقتی که مار نیشم می‌زند،در محل گزش احساس سوزش می‌کنم.

بنابر این گزارش، مصرف مواد مخدر با بدن انسان کاری می‌کند که نه تنها سموم وارده از موجودات دیگر به سلامت بدن انسان کارساز نمی‌باشد بلکه سموم وارده از بدن وی به بدن حیوان، آنها را از پای در می‌آورد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری