کد خبر: ۶۰۱۷۴
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۷

فدراسیون نهادهای مدنی افغانستان امروز پنجشنبه در نشست مطبوعاتی، خواهان به محاکمه کشیدن و اخراج "سید انور سادات" نماینده مردم استان سرپل از مجلس نمایندگان این کشور شد.


به گزارش آوا پرس، این درخواست در حالی مطرح می شود که گویا سید انور سادات؛ نماینده مردم استان سرپل در مجلس نمایندگان افغانستان ، روز چهارشنبه در نشست عمومی این مجلس ، قوم "پشتون" را در اکثر موارد متهم به بی ثباتی در این کشور کرد.


صدیق انصاری؛ رئیس فدراسیون نهادهای مدنی افغانستان به خبرنگاران گفت:"اعضای فدراسیون نهادهای مدنی افغانستان به منظور بی احترامی انور سادات؛ یک تن از اعضای مجلس نمایندگان به اقوام پشتون، خواهان به محاکمه کشیدن و اخراج وی از شورای ملی می باشند".


وی افزود که حضور چنین افرادی در جامعه به خصوص در شورای ملی باعث خدشه دار شدن وحدت ملی و افزایش بحران قومی در کشور خواهد شد.


رئیس فدراسیون نهادهای مدنی افغانستان بر وحدت مردم افغانستان تاکید کرده و گفت:"تمام اقوام افغانستان از گذشته تاکنون در کنار هم برای آزادی و استقلال کشور تلاش نموده اند؛ بنابراین نهادهای مسئول برای تحکیم وحدت بیشتر میان اقوام افغانستان، باید افراد سودجو را که مانع وحدت ملی می شوند، به سزای اعمال شان برسانند.


وی در ادامه به دولت و شورای ملی افغانستان هشدار داد که تا آخر ماه جاری به خواسته آنها رسیدگی کند؛‌ در غیر آن، دست به حرکت های مدنی و اعمال فشار خواهند زد.


این در حالی است که اظهارات دیروز آقای سادات، موجب بروز تنش در صحن مجلس نمایندگان این کشور شد و واکنش فیزیکی یکی از نمایندگان این مجلس را به همراه داشت اما به دنبال توضیح آقای سادات مبنی بر اینکه هدف وی، توهین به قومیت پشتون نه؛ بلکه انتقاد از دولت افغانستان  بوده است و به دنبال آن آشتی دو نماینده، به غایله ایجادشده پایان داده شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری