کد خبر: ۵۸۶۶۷
تعداد نظرات: ۲۵ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۶
انتظار می رود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به لحاظ سوابق و حجم گسترده معاملات گذشته، حال و آینده خود در شهرداری تهران یکبار با شفافیت و قاطیعت تمام موضع خود را در ارتباط با این پرونده و پرونده های مشابه پیدا و پنهان اعلام کند.
افشاگری حق شناس از فاجعه غارت در دوران مدیریت قالیباف
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: یکی از حوزه‌هایی که در نزدیک به ۲ دهه اخیر به شدت تحت تاثیر فساد سیاسی و اقتصادی بود، مدیریت شهری تهران است و بیش از سه سال تلاش شد با این فساد سیستماتیک مقابله شود.

به گزارش ایرنا،  محمدجواد حق شناس روز یکشنبه در جریان دویست و هفتاد و دومین جلسه شورا با ارایه نطق پیش از دستور اظهار داشت: در فرهنگ ملی و آموزه های دینی و مذهبی ما ایرانیان دو مفهوم عدالت و آزادگی جایگاه ویژه ای دارد و بر همین اساس است که مولای متقیان به مثابه سمبل عدالت و سرور و سالارمان حسین همچون سمبل آزادگی در دل و جان هر ایرانی زنده و جاوید باقی مانده اند.

وی گفت: شکی نیست که جامعه ایران همواره از بی عدالتی ها و مظلومیت ها نالیده و همواره با عنصری به نام فساد دست به گریبان بوده است.  

حق شناس با بیان اینکه هرگاه این فساد ریشه در سیاست داشته است به سرعت و عمیقا سایر جنبه های زندگی مردم را در بر گرفته و مایه فلاکت و بدبختی و عقب ماندگی بوده است، گفت: این فساد، فسادی است که امروز با همه وجودمان سایه سنگین آن را در زیست سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی جامعه لمس می کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: با وجود چنین فسادی است که هر روز شاهد بروز انواع و اقسام سوء استفاده های بزرگ و سرپوش های قانونی بزرگ برای فساد های بزرگ هستیم.  

افشاگری حق شناس از فاجعه غارت در دوران مدیریت قالیباف

حق شناس ادامه داد: جائیکه نه فقط عدالت و آزادگی و قانون بلکه منافع و امنیت ملی، توسعه و پیشرفت کشور وحتی رفاه و معیشت مردم در پیش پای منافع فردی و گروهی برخی صاحبان قدرت و ثروت قربانی می شود.  

حق شناس اظهار داشت: یکی از حوزه هایی که دست کم در دو دهه اخیر به شدت تحت تاثیر فساد سیاسی و اقتصادی بوده است مدیریت شهری تهران است.  

وی افزود: به خاطر داریم که شهردار سال ‌های ۸۴ تا ۹۶ در پایان دوره مدیریت خود با افتخار فرمودند که اصلاح طلبان در باتلاق شهرداری غرق خواهند شد.  

وی گفت: ایشان به خوبی به زوایا و عمق فساد و کلاف سردرگمی که برای مدیریت شهری جدید به میراث گذاشته شد با خبر بودند و به درستی از آن به عنوان یک باتلاق یاد کردند اما این تصور که اصلاح طلبان در این باتلاق غرق خواهند شد به تحقق نپیوست.

وی افزود: آنچه به میراث مانده بود انباشت در حد انفجار نیروی انسانی است که ظرف ۱۲ سال به ۶۵ هزار نفر رسیده بود، انباشت بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی با سود بانکی سرسام آور است که هنوز هم نتوانسته ایم از شر آن خلاص شویم.

وی افزود: ساختار و تشکیلات سازمانی به حد افراط و انفجار گسترده و ناکارامد، رویه و روندها و روزنه ها و شکاف ها و فرهنگ سازمانی ناسالم و عمدتاً فساد آلود که شهر فروشی ها و املاک نجومی، نقض گسترده طرح جامع و تفصیلی و نیز حریم شهر فقط بخش کوچکی از آن است.  

وی با بیان اینکه در چنین شرایطی مدیریت شهری تهران در دوره پنجم می توانست به سهولت با ادامه همان روند آمیخته به فساد شهر را اداره کند، اظهار داشت: می توانست همچون گذشته شهر را بفروشد از بانک ها قرض کند و با زد وبندهای گوناگون با صاحبان قدرت و ثروت، پروژه های بزرگ بسازد و  می توانست چند هزار نفر نیروی جدید استخدام کند و با بذل و بخشش ها و حاتم بخشی از جیب مردم برنامه ریزی سیاسی و انتخاباتی کند.  

عضو شورای تهران عنوان کرد که امروز افتخار شورای پنجم این است که همه تلاش خود را برای مقابله با این فساد سیستماتیک و جایگزینی شفافیت به کار گرفته است.  

به گفته وی، تردیدی نیست که فسادی چنین عمیق در سازمانی چنین گسترده را به سادگی و به سرعت نمی توان زدود، آن هم در جامعه ای که ریشه های فساد بسیار عمیق تر از وسعت مدیریت شهری و به گستردگی ابعاد ساختاری و سیستماتیک کشور است.  

وی با بیان اینکه تردیدی نیست که در همین دوره از مدیریت شهری نیز مصادیقی از فساد وجود داشته و خواهد داشت، گفت: اما این شورا از همان آغاز تلاش برای مبارزه با فساد سیستماتیک موجود در شهرداری را در دستور کار خود قرار داده است.  

حق شناس تاکید کرد: بر همین اساس یکی از پرونده های قضایی مربوط به فساد بزرگ و گسترده در مدیریت شهری سابق اخیراً مطرح و برخی اخبار جسته و گریخته در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده است که جای تأمل و رسیدگی دارد.

عضو شورای تهران عنوان کرد که اخبار واصله حاکی از آن است که براساس گزارش بخش نظارتی سپاه پاسداران موضوع فساد در پرونده گروه اقتصادی یاس در دستور کار رسیدگی قرار گرفته و قائم مقام  قالیباف شهردار وقت تهران به اتهام فساد مالی به ۲۰ سال زندان و بازگشت حدود ۴۸۰ میلیارد تومان اموال به یغما رفته محکوم شده است.  

وی افزود: اخبار حاکی از آن بود که رسیدگی به این پرونده به عهده رئیس ستاد کل نیروهای مسلح واگذار شده است و اطلاع رسانی ناقص و مبهم و اهمیت موضوع و ارتباط مستقیم آن با شهرداری، اینجانب را بر آن داشت که طی یادداشتی از سردار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درخواست کنم تا اطلاعات پرونده را در اختیار شورای شهر قرار دهد بلافاصله در پاسخ مراتبی اعلام شد که می تواند گام مثبتی در جهت روشن شدن ابعاد موضوع برای افکار عمومی تلقی شود.

وی ادامه داد: در پاسخ ستادکل نیروهای مسلح اعلام شده است که پرونده اولیه موضوع توسط مراجع نظارتی سپاه پاسداران تشکیل شده و توسط رئیس قوه قضائیه شعبه رسیدگی کننده ویژه در سازمان قضایی نیروهای مسلح مأمور رسیدگی به پرونده شده است.

وی گفت: اخبار دیگری که منتشر شده است نشان می دهد که در جریان تشکیل پرونده، رسیدگی انجام شده و حتی در رأی صادره هیچ توجهی به حقوق شهرداری تهران صورت نگرفته و عملاً شهرداری هیچ گونه نقش و جایگاهی در ماجرا نداشته است.  

حق شناس ادامه داد: این در حالیست که مشخصاً شهرداری تهران یک طرف کل این قراردادها و ذینفع اصلی بوده و اگر هم اموالی به یغما رفته است اموال شهرداری و به عبارت بهتر ثروت مردم تهران بوده است.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با طرح پرسش هایی گفت: حال سوالاتی مطرح است که لازم است پاسخ داده شود.

وی عنوان کرد: تشکیل دادگاه خاص همچون دادگاه ویژه روحانیت و دادگاه نظامی و سازمان قضایی نیروهای مسلح برای آن نیست که حریم امنی برای صنف خاصی در نظر گرفته شود برای آن است که به لحاظ اختیارات و مسئولیت های خاص این افراد رسیدگی دقیق تر و مقررات سخت گیرانه تری اعمال شود.

وی گفت: سوال این است که چرا و چگونه فساد یک مقام ارشد شهرداری که یک نهاد عمومی است به صورت غیر شفاف و بدون توجه به حقوق مادی و معنوی مدیریت شهری در دستور کار قوه قضاییه قرار گرفته و اطلاع رسانی و شفاف سازی لازم مد نظر قرار نگرفته است. آیا ابعاد این فساد در همین حدود بوده یا بسیار گسترده تر و پیچیده تر است و آیا شهردار وقت و سایر مدیران شهرداری یا سایر نهادها نیز در آن نقشی داشتند.

حق شناس عنوان کرد: شهردار تهران به شورای شهر و افکار عمومی گزارش دهند که چرا با وجود اخبار ناقصی که در جریان پرونده منتشر شده بود تا این حد در ورود به پرونده کوتاهی و تاخیر صورت گرفته است، چه اقدامات قضایی در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.  

وی گفت: تکلیف مطالبات کلان شهرداری شامل طلب ۵ هزار میلیارد تومانی و محکومیت ۴۸۰ میلیارد تومانی و تاخیر تادیه بازپرداخت این مبالغ از سال ۹۳ تاکنون و بازگشت آن به خزانه شهرداری چیست؟  

حق شناس در ادامه نطق خود گفت که پرونده هایی که باید در دستور کار پیگرد قضایی شهرداری قرار گیرد یا قرار گرفته است کدام است؟

وی اظهار داشت: انتظار می رود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به لحاظ سوابق و حجم گسترده معاملات گذشته، حال و آینده خود در شهرداری تهران یکبار با شفافیت و قاطیعت تمام موضع خود را در ارتباط با این پرونده و پرونده های مشابه پیدا و پنهان اعلام کند.

وی تاکید کرد که بر همین اساس و به حکم شرع و قانون و میثاقی که با مردم داریم از همکاران در شورای شهر و شهردار تهران تقاضا دارم در فرصت باقیمانده از این دوره مدیریت شهری و فارغ از هر گونه امیال سیاسی حول محور عدالت طلبی و آزادگی پیگیری موارد ذیل را در دستور کار خود قرار داده و نتایج آن را به استحضار ملت برسانند.  

عضو شورای تهران ادامه داد:  انتظار می رود حوزه های تابعه گزارشی از روند عملیات اجرایی شامل پیمان ها، قراردادهای اجرایی، معاملات، دیون و مطالبات، میزان تعهدات مالی، موارد ترک تشریفات، تخلفات، واگذاری ها، کارگزاری ها، املاک، تخفیفات داده شده، جذب منابع انسانی، لیست شرکتهای داخل و خارج از کشور، لیست خریدهای داخلی و خارجی عمده اموال منقول و غیر منقول شهرداری دارای سند یا فاقد سند، تغییرات پهنه ها و کاربری اراضی، حفظ حریم و کمربندی انبارها و محل دپو اموال و سایر موارد بنا به درخواست و یا تشخیص را تهیه و همچون کارنامه ای شفاف به شورای شهر ارائه کنند.

وی تاکید کرد که در اوایل دوره مدیریت شهری فعلی گزارش ویژه ای تحت عنوان گزارش تحویل و تحول تهیه و به شورا ارائه شده بود که لازم است با توجه به اطلاعات واصله جدید توسط شهردار تکمیل و به شورای شهر ارائه شود.  

وی با بیان این سوالات بسیاری وجود دارد که باید پاسخ داده شود، عنوان کرد: مردم می پرسند چگونه در حساب های شهرداری، این سازمان بیش از ۸۰ میلیارد به موسسات خیریه بدهکار است اما حساب و کتاب این خیریه ها ۵ تا ۷ میلیارد تومان دریافتی بیشتر از شهرداری را نشان می دهد.  

وی گفت: مردم می پرسند پروژه هزار و یک شب چگونه به ثمن ۱۶۵ هزار تومان در متراژ هکتاری در منطقه ۲۲ واگذار شده است یا اینکه املاک واگذار شده به بیمارستان تخصصی مغز در چه قالبی صورت گرفته است؟

حق شناس ادامه داد : چرا تمامی شرکت ها و سازمان های شهرداری فقط باید از شرکت سیما چوب خرید کنند و ما به التفاوت پولی که بابت ترک تشریفات مربوط به آن پرداخت می شده است الان کجاست؟ 

به گفته وی، موضوع وجوه مالی ناشی از فزوش تراکم و هولوگرام برای خیریه امام رضا چیست؟ و واگذاری زمین شهروند فرمانیه به بانک تات در چه چارچوبی صورت گرفته است؟

به گفته وی، تشکیل حدود ۳۰ شرکت و موسسه در قالب هولدینگ یاس چه داستانی است و چه مقدار هولوگرام و تراکم با چه ماموریت هایی به این شرکت ها واگذار شده است؟

وی ادامه داد که از این سوالات بسیار است و باید پاسخ داده شود.

 وی از اعضای شورا و شهردار  تهران و  اصحاب رسانه خواست توجه جدی و اهتمام ویژه برای پیگیری این موارد داشته باشند.


حق شناس تاکید کرد که علاوه بر مراتب فوق از شهردار انتظار می رود در خصوص مصادیق فساد چه در دوره گذشته و چه در این دوره علی الخصوص با توجه به دستگیری های اخیر در رعایت قانون و پیگیری حقوق مردم و برخوردهای قضایی لازم جدیت و قاطعیت کامل را نشان دهد و بدون هیچ اقمازی حقوق شهر را در دستور کار خود قرار دهند.

وی یادآور شد که اعضای این شورا در این مسیر یار و پشتیبان ایشان در مبارزه با فساد خواهند بود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۲۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۳
صالح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
6
8
زمان انتخابات نزدیک شد دوباره چرند گویی و مزخرف گویی این جماعت شارلاتان و وطن فروش اطلاح طلب شروع شد.
شما لطف کنید از فساد هم حزبیهای خودتون بگید
# 78
# 88
# 96
# 98
#صبح جمعه فهمیدم
#رشت الکتریک
#دشت مغان
#هفت تپه
#ماشین سازی اراک
#پتروشیمی کرمانشاه
#فولاد اصفهان
#ارز 4200
# 60 تن طلا
#بورس
#برجام
# ir256
#جیسون رضائیان
#دری اصفهانی
#کاوه مدنی
#نجفی
فواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
4
6
من جای شما بودم،،تا اطلاع ثانوی حرف نمی زدم،،،خجالت نمی کشید ،،،خودتون عرضه هیچ کاری رو ندارید،،هیچ کاری،،اونوقت به بقیه گیر می دید،،من اصلا کار نیستم،،........،،،به امید روزی که شما کمی شرم کنید از حرف زدن،،،بعد از فاجعه ای به نام حسن روحانی
اغماض
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
0
5
«... بدون هیچ اقمازی حقوق شهر را در دستور کار خود قرار دهند.» (-:
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
3
4
خدارو شکر شما رو داریم والا شهرمون نابود میشد.
بگذریم که دوستان بزرگتر شما کشور رو نابود کردند.
چقدر وقیح و پر روی هستید شما ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
0
5
باصرفاطرح سوالات صحیح نیست که فردیاافرادی رادرمظان تهمت قراردهیم وبعدابگوییم فقط برای روشن شدن حقیقت وکذابود.این شیوه ی درخواست رسیدگی به مجهولات نه شرعیست ونه اخلاقی وانسانی وبلکه غیرقانونیست ومجازات های اسلامی برایش وجوددارد.درکلیت سوالات وشبهات وابهام گویییهای آقای حقشناس تعجبست حتی یک استنادیاسندومدرک وقراین وشواهدکافی وحقوقی یاکیفری مطرح نشده واگرنتوانداثبات کندبایدبجرم افتراوسواستفاده ازمنصب ومانندآن مجازات شود.البته تک تک سوالات هم بایدرسیدگی شوندوپاسخ داده شوندوخاطی هرکه باشدمانندزمان کرباسچی بطورعلنی دادگاهش باشدتاسیه روی شودهرکه دراوغش وکلک باشد.ضمناازظاهرکلام این عضوشورای شهروبرخی افراددیگروبرخی مطبوعاتی هااحتمال نوعی حسادت وبدخواهی نسبت به قالیباف هم تداعی ذهنست زیراقبل ازمحکومیت افراد نبایدطوری صحبت کردکه باعث تخریب شخصیت شودوتاچیزی اثبات نشده دررسانه هابوق وکرناشودومتعاقب عکس آن درایدگناه کبیره است.ایضااگرمعاون یابرادریاآقازاده درجایی اشتباه کردنمیشودبابت اودیگری ومنتسبان اورابدنام محسوب نمود.مگردرطول تاریخ پیامبران وامامان(ع)مثل حضرت نوح(ع)وپسرش وغیره یابرادرآقایان روحانی وجهانگیری یاازگروهک تروریست بودن فرزندان برخی مسولین اسبق نبوده ونیستند.لازمست قوه قضاییه قبل ازانتخابات وقبل ازرسیدگی کمی به موضوع قالیباف به رسیدگی کیفی وماهیتی واصل احتمال؟ وقوع جرم وتخلف بپردازدوافکارعمومی راتوجیه کندوامثال حقشناس یاهرفرددروغزن احتمالی؟ رابه اشدمجازات برساند.قابل ذکرست نگارنده طرفدارفقط حقیقت است وفقط هوادارحقست.گذرزمان هم انشااله حقایق راعیان میکندوابهامات رفع میشوند.27/11/99
محمد کوشکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
4
8
آقایون اصلاح طلب چرا از وقتی آقای قالی باف رفتند یک متر به متروی تهران اضافه نشد و از هزاران کیلومتر بزرگ راه ساخته شده دیگر خبری نیست
شما هم مثل دولتتان به گردن دولت قبل بیاندازید
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
2
6
باید قالیباف در یک جلسه علنی محاکمه شود و همه ببینند که جریان چیست اگر تبرئه شد که در ریاست یکی از قوا بماند اگر نشد هم طبق قانون به اشد مجازات برسد.
راه حل طرح پرونده در یک دادگاه است
پاسخ ها
ایرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
خدایی اگه بخوان کسی رو محاکمه کنند بخاطر خسارت به ملت فکر کنم آقای قالیباف مقامش چهار رقمی بشه!!!
وقطعا روحانی جزو سه نفر اول ظریف ده نفر اول آخوندی بیست نفر اول وخلاصه کسانی که در این هشت سال مملکت را به ویرانه تبدیل کرده اند تقریبا همگی مستوجب محاکمه هستند.
قالیباف عشق مسکو
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
جناب آقا یا خانم ضد ایرانی
اتفاق خود قالیباف رتبه اول، اسحاق قالیباف رتبه دوم و هوشمند شرافت رتبه سوم جناب ادریس قالیباف رتبه چهارم زن قالیباف رتبه صفرم جواد شوشتری رتبه دهم و ........
ایرانی
| - |
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
قالیباف از آخرت و خداوند بترس ! به عنوان یک ایرانی از تو می خواهم به سوگندی که خوردی وفادار باشی
احمدی
|
-
|
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
0
7
واقعا می شود یک سرداری قائم مقام سردار قالیباف باشد و آن وقت بتواند بدون هماهنگی وی کل شهر را بچاپد؟؟؟
اگر فرض کنیم قالیباف آنقدر تعطیل است که قائم مقامش می تواند او را دور بزند و هزاران میلیارد تومان را هاپولی کند! چرا باید این قدر بی وجدان باشد که خود را برای یک سمت دیگر نامزد کند. در هر جای دنیا این افراد استعفا می دهند بعد می گویند غلط کردیم بعد می روند تا آخر عمر یک گوشه ای می نشینند و خفقان می گیرند.
مملکتی درست کرده اند خنده دارد
رئیس جمهور----- براردش به جرم مالی در زندان
معاون رئیس جمهور ----- برادرش به جرم مالی در زندان
رئیس مجلس------- قائم مقام و رفیق گرمابه و گلستانش به جرم مسایل مالی در زندان
.
.
.
.
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
1
4
قانون فقط برای اقشار ضعیف جامعه است . حضرات معاف هستند و مجاز به هر اقدامی.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
0
4
راستی چی شده بعد از سه سال حالا یادتون افتاده؟ اون موقع که اوج کارتون تو جلسات شورای شهر عوض کردن نام یک خیابان بود چرا این موارد را مطرح نکردید؟ چرا ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
1
3
آقای رییسی در یک آزمون عظیم هستید یا این آقایان دروغ می گویند که باید به خاطر نشر اکاذیب محاکمه شوند یا هم پیمان شما آقای قالیباف در این غارت دست داشته که باید محاکمه شود و سلامت دستگاه قضا را نشان دهید
پاسخ ها
محمد کوشکی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
این یک نمونش
وکیل محمدباقر قالیباف گفت: یاشار سلطانی به دلیل نشر اکاذیب نسبت به موکل در توئیت های منتشره، به تحمل ۱۳ ماه و یک روز حبس محکوم شد.
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
0
3
غارتگر دولتی بود که ارزش ریال را تا حدی کاهش داد که یک دلار شد سی هزار تومان.
قالیباف به اندازه یک روز دولت هم غارتگری نکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
0
1
باید دقیق برسی بشه نکنه اینم برای خرابکردن وجه‌ دکتر قالیباف برنامه دولت ناامید و همدستاشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
0
0
باید دقیق برسی بشه نکنه اینم برای خرابکردن وجه‌ دکتر قالیباف برنامه دولت ناامید و همدستاشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۷
0
0
جناب حق شناس ! دزدی اگر از جناح مقابل اقلیت باشد ، رشت است و در سدا و صیما دادگاهها پخش می شود ، نه از صاحبان زر و زور !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
1
0
با سلام
من هم موافق "ناشناس محترم" هستم جناب آقای رئیسی لطفا بدون در نظر گرفتن شرایط حزبی و رفاقتی و هم استانی بودنتان ، اگر آقای قالیباف دچار چنین خطایی شده اند درنگ نکرده و دستور محاکمه ایشان را صادر کنید .

ملت ایران جان و مال و اولادشان را ندادند که آقایان غارت کنند .

همین دیشب در شبکه افق و برنامه جهان آرا جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس دهم به صراحت گفت که :

42 سال است که فقط شعار دادیم و برای مردم هیچ کاری نکرده ایم و فقط به فکر اولاد و دارو دسته ی خودمان بودیم !!!!!!!!!!!!!


جناب آقای رئیسی ؛ اگر به آن عبارت العدل اساس الملک که بالای سرتان نصب کرده اید معتقدید و اعتقادتان راسخ است آقای محمد باقر قالیباف رئیس مجلس یازدهم را احضار کنید به دادگاهی بی طرف و غیر جناحی .
موسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
0
0
قطع درختان کهنسال و ساختن برج در کوچه و معبر شش متری بماند.
پیدایش منطقه ۲۲ با کلی برج سازمانی و مگامال و اینها هم بماند.
ساختن برج ها روی قنات و گسل و زمین‌های دارای معارض هم هیچ.
بدهی ها و تخلفات حدود ۷۰ هزار میلیاردی شهرداری هم به کنار.
حتی به پیدایش فساد سیستماتیک شهرداری در زمان آقای قالیباف هم کاری نداریم.
فقط اینکه اگر آتش سوزی یا هر اتفاق دیگری بیافتد چه کسی می تواند به برج های مناطق دو و یک و سه و حتی پنج امدادرسانی کند؟ مسیرهایش با چهاتا دونه ماشین قفل میشود. آنگاه آتش نشانی یا امداد چگونه به وقت نیاز میرسند!
آقای قالیباف نه برای فساد مالی و نه برای فساد مدیریتی ایشان باید محاکمه شوند بلکه محاکمه ایشان برای ریختن خون بیگناهان در آینده باید باشد. و البته امروزه نیز کم تلفات نداریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
1
2
قالیباف تهران رو خراب کرد، این جماعت اومدن تهران و مملکت رو آباد کردند. خودتون نظاره کنید ملت.
پاسخ ها
معینی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
آبــــــــــــــــــــاد ؟؟؟؟ !!!
فقط یکی از کارها و پروژه های شهرداری و شورای فعلی شهر تهران رو نام ببر . البته بجز تغییر نام خیابانها !!
محمد کوشکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
0
1
وکیل محمدباقر قالیباف گفت: یاشار سلطانی به دلیل نشر اکاذیب نسبت به موکل در توئیت های منتشره، به تحمل ۱۳ ماه و یک روز حبس محکوم شد.
گفتنی است پیش از این محمد علی نجفی و میرلوحی هم به دلیل نشر اکاذیب علیه شهردار اسبق تهران محکوم شده بودند. یاشار سلطانی هم به دلیل نشر اکاذیب و اتهام به شهردار اسبق تهران محکوم شده است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
0
0
خارج شدن قطار از ریل و بیمه بودن کشته شدگان، مزخرف بودن مسکن مهر، دیوارکشی خیابانها، رانت و ریختن دلار 4200، گلابی های برجام از جمله دلار 30 هزارتومانی، ادبیات منقلی برای منتقدین، وزرای ژنرال که بیش از 20سال وزیر و 10 سال هم معاون بوده اند و 30 سال حقوق جوانان را پایمال کرده اند و در قبله عالم شما آمریکا هم چنین موردی یافت نمیشود و .. و ...و .... برای اینها جشنواره افتخار برگزار کنید و از ملت طلبکار هم باشید. ضمنا با افتخار تا 1500 هم دوباره تکرار کنید
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری