کد خبر: ۵۸۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۴
اخبار ویژه روزنامه های امروز را می توانید در اینجا بخوانید.

*کیهان:

درس تاریخ به روحانی این است دولت ‌آمریکا همیشه خیانت می‌کند

«درس طولانی تاریخ به رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران این است که شما نمی‌توانید به آمریکایی‌ها اعتماد کنید و آنها اهل خیانتند.»

پایگاه اینترنتی کانترپانچ در تبیین این ارزیابی خود، به مرور برخورد خیانت‌آمیز دولت آمریکا با برخی مقامات سابق ایرانی و همچنین سران سایر کشورها پرداخت و نوشت: اکنون که یک میانه‌رو در ایران به قدرت رسیده، چه تغییری در سیاست غرب ایجاد می‌شود؟

روحانی از حمایت هاشمی‌رفسنجانی و محمد خاتمی دو رئیس‌جمهور سابق برخوردار بود. آن دو در دوره ریاست‌جمهوری خود حامی بهبود روابط با آمریکا از طریق نزدیک شدن به آمریکا در چارچوب همکاری بوده‌اند. اما هیچ یک در مقابل با هیچ نوع همکاری از سوی واشنگتن مواجه نشدند و همین منجر به احساس ناامیدی در آنان و بدبینی فزاینده نزد رهبر ارشد در این باره شد که آمریکا واقعاً به بهبود روابط یا همکاری با ایران علاقمند باشد.

کانترپانچ می‌نویسد: هاشمی‌رفسنجانی که در سال 1989 به ریاست‌جمهوری ایران برگزیده شد، شروع به بهبود روابط با آمریکا از طریق نشان دادن دوستی ایران کرد. «جرج بوش» پدر رئیس‌جمهوری وقت آمریکا به ایران وعده داد که چنانچه از اهرم خود در لبنان برای کمک به گروگان‌های آمریکایی که در آن کشور نگهداری می‌شدند، استفاده کند، از این اقدام تا مدت‌ها قدردانی خواهد شد و حسن‌نیت به دنبال خود حسن‌نیت می‌آورد. بنابراین رفسنجانی با موفقیت مداخله کرد و موفق به آزادی گروگان‌های آمریکایی شد.

 اما بوش در مقابل هیچ کاری نکرد و حسن‌نیت ایران موجب نشان دادن حسن‌نیت متقابل از سوی آمریکا نشد. واشنگتن در مقابل به رفسنجانی اطلاع داد که وی نباید انتظار قدردانی از سوی آمریکا را برای آزاد کردن گروگان‌های آمریکایی داشته باشد. در واقع ایران با آمریکا همکاری کرد، اما آمریکا به ایران خیانت کرد.

نویسنده این پایگاه خبری آمریکایی، با اشاره به اینکه نایستادن دولت ایران در کنار رژیم صدام در جریان حمله به کویت نیز تغییری در رویکرد خصمانه آمریکا ایجاد نکرد، می‌افزاید: پس از پایان دو دوره ریاست‌جمهوری رفسنجانی،‌«سیدمحمد خاتمی» اصلاح طلب در انتخابات پیروز شد. خاتمی مانند سلف خود خواستار بهبود روابط ایران با آمریکا بود. وی شروع به محکوم کردن هرگونه تروریسم و ابراز تمایل به پذیرش راه‌حل دو کشور در صورتی کرد که مورد درخواست فلسطینیان باشد که به معنی به رسمیت شناختن ضمنی دولت و کشور اسرائیل بود. سپس یازده سپتامبر فرا رسید و دوباره ایران با آمریکا هم‌سو شد و با آمریکا علیه القاعده و طالبان همکاری کرد.

 دست‌کم بخشی از ائتلاف شمال که تأمین‌کننده بسیاری از رزمندگان ضد طالبان در هنگام حمله آمریکا و همپیمانانش به افغانستان بود، توسط ایران تشکیل شده بود که آن را در اختیار آمریکایی‌ها قرار داد. ایران همچنین اطلاعاتی درباره اهداف متعلق به طالبان و القاعده در اختیار آمریکا قرار داد. نقش ایران در تشکیل دولت پس از سقوط طالبان حیاتی بود و به این کشور برای بازسازی ارتش افغانستان کمک کرد. اما جرج‌دبلیو بوش رئیس ‌جمهوری آمریکا در عوض هیچ چیزی به ایران نداد و بوش در مقابل حسن‌نیت و کمک قابل توجه ایران در ژانویه2002 ایران را در سخنرانی خود در محور شرارت جای داد. خاتمی حیرت‌زده شد.

کانترپانچ می‌نویسد: روحانی در حالی به مقام ریاست جمهوری می‌رسد که در دولت‌هایی خدمت کرده که این درس‌های دردآور را آموخته‌اند. درس تاریخ درباره همکاری برای روحانی این است که شما نمی‌توانید به آمریکایی‌ها اعتماد کنید. درسی که ایران و رئیس‌جمهوری تازه‌ آن از تاریخ آموخته همان درسی است که رئیس‌جمهوری سوریه همپیمان آنها از تاریخ سوریه آموخته است.

این گزارش تحلیلی می‌افزاید: سوریه در چند سال اخیر و پیش از آشکار شدن تمایل غرب به برکنار کردن (بشار) اسد از قدرت، مانند رفسنجانی و خاتمی، مشتاق اجرای آنچه بود که غرب از وی می‌خواست تا به آمریکا و اسرائیل نزدیک شود.نویسنده کانترپانچ با مرور سوابق تعاملات سوریه با آمریکا و نهایتاً خیانت واشنگتن به دمشق می‌نویسد: سایر دولت‌ها نیز درس‌های تاریخی مشابهی نظیر آنچه سوریه تجربه کرد، آموخته‌اند و آن اینکه تلاش‌ها برای همکاری با آمریکا در بهترین حالت با سکوت و در بدترین حالت با خیانت روبرو شده است. کره‌شمالی نیز دست به تلاش‌هایی برای همکاری با آمریکا زد که با پیمان شکنی و خیانت واشنگتن مواجه شد.

سایت اینترنتی کانترپانچ در پایان خاطرنشان می‌کند: اگر حسن روحانی نیازمند درس‌های تاریخی بیشتری درباره پیامدهای همکاری با آمریکا است، می‌تواند فقط از «معمر قذافی» (رئیس‌جمهوری لیبی) بپرسد چه چیزی در مقابل همکاری با آمریکایی‌ها در دستکم 8 بار تسلیم غیرعادی دریافت کرده که شامل همکاری‌های گسترده اطلاعاتی با آمریکا و انگلیس و همکاری درباره امحاء برنامه‌های تولید تسلیحات شیمیایی، میکربی و هسته‌ای لیبی می‌شود.

بنابراین در حالی که آمریکا در انتظار آن است که ایران و دیگر کشورها، حکومت‌های اصلاح‌طلبی روی کار آورند که خواستار همکاری با آمریکا هستند، ایران و بیشتر کشورهای جهان در انتظار روی کار آمدن یک رئیس‌جمهوری اصلاح‌طلب در آمریکا هستند که واقعاً خواستار همکاری با آنها باشد.

اپوزیسیون از این مستأصل‌تر پیدا می‌شود؟!

«مگر سکولاریسم (جدایی دین از سیاست) کف خواسته‌های اپوزیسیون نبود، پس چرا از یک آخوند حمایت کردید!».

این مطلب را شبکه صهیونیستی بالاترین خطاب به آن طیف از گروه‌های تندرو و اپوزیسیون نوشت با وجود دعوت یک سال گذشته به تحریم انتخابات، پس از مشاهده اوج‌گیری اشتیاق عمومی نسبت به مشارکت در انتخابات، فیگور خود را عوض کرده و مدعی حمایت از حسن روحانی شده بودند. بالاترین دراین‌باره می‌نویسد: نکته تأسف‌بار دعوت شما به شرکت در نمایش جمهوری اسلامی و دفاع از یک آخوند بود. چطور هم شعار دموکراسی سکولار می‌دهید و هم ادعای حمایت از یک آخوند را دارید.

پایگاه گویانیوز- از دیگر رسانه‌های وابسته به محافل ضدانقلاب- در تحلیلی مشابه نوشته است: در انتخابات اخیر، اپوزیسیون برانداز تقریبا یقین داشت که دعوت به تحریم این‌بار با استقبال گسترده مردم روبرو خواهد شد. نه تنها این گروه و بلکه حتی اصلاح‌طلبان نزدیک به حکومت به هیچ عنوان شرکت مردم را پیش‌بینی نمی‌کردند اما چگونه همان‌ها از کسی حمایت کردند که سالها نماینده و معتمد آیت‌الله خامنه‌ای در شورای عالی امنیت ملی بوده و به روایت بعضی‌ها حتی از سرکوب دانشجویان در تیر 78 دفاع کرده است؟

گویانیوز درعین حال اپوزیسیون را متوهم توصیف کرده و نوشته است: واقعیات تاریخی و تحلیل جامعه شناختی جامعه ایران نشان می‌دهد که هیچ یک از گروه‌های اپوزیسیون موجود، چه اصلاح‌طلب حکومتی، چه مذهبی، چه لائیک و سکولار، و چه سلطنت‌طلب نماینده اکثریت مردم ایران نیستند.

گویانیوز درباره علت دنده عقب گرفتن اپوزیسیون و جریان فتنه از تحریم انتخابات نوشت: علی‌رغم تحریم سالیان سال انتخابات در ایران، بخش قابل توجهی از مردم در حدود 70درصد در انتخابات شرکت می‌کنند.یکی از عناصر ضدانقلاب نیز در نشریه فرانسوی نوول ابزرواتور تصریح کرد: حسن روحانی هرگز اقتدار جمهوری اسلامی و رهبری را زیر سوال نبرده است. او هرگز از خط قرمزهای جمهوری اسلامی عبور نمی‌کند و به زودی اصلاح‌طلبان را ناامید خواهد کرد که خواستار آزادی بازداشت‌شدگان درگیری‌های 4 سال قبل هستند. جمهوری اسلامی آنها را برانداز می‌داند. روحانی همچنین از برنامه هسته‌ای ایران کوتاه نخواهد آمد.

برخی عناصر ضدانقلاب نیز معتقدند این هنر جمهوری اسلامی است که در سی‌وچهارمین سالگرد تأسیس خود، اپوزیسیون را مجبور کرده دست از تحریم انتخابات بکشند و در خدمت حاکمیت درآیند.همچنین وبسایت بخش فارسی العربیه در مطلبی به قلم کوروش الف (از عناصر ضدانقلاب) تصریح کرده است: بالاخره توهمات اپوزیسیون نسبت به حسن روحانی فرو خواهد ریخت.

 اگر گذری به سوابق وی داشته باشیم، متوجه می‌شویم او در طول سه دهه گذشته در خدمت جمهوری اسلامی بوده تا همکاری با اصلاح‌طلبان. او نقش ویژه‌ای در سرکوب اعتراضات [آشوب] سال 78 و همچنین حصر آقای منتظری داشت. او یاور حاکمیت و رهبری آن است. مواضع برخی از کنشگران مخالف جمهوری اسلامی درباره انتخاب روحانی بسیار کودکانه است.

... خاکت به سر ترقی معکوس کرده‌ای!

«در ایران دولت تغییر کرده نه نظام! کسانی از اپوزیسیون هربار با تنفر از شیخ یاد می‌کنند ولی حالا در انتخابات تغییر کرده‌اند. چه خوب گفت شاعر که: از دست‌بوس، میل به پابوس کرده‌ای. خاکت به سر، ترقی معکوس کرده‌ای».

این مطلب را پایگاه اینترنتی گویانیوز از رسانه‌های حامی فتنه‌سبز خطاب به برخی هم‌قطاران سابق خود نوشت که می‌کوشند پیروزی حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی را به نام خود یا اپوزیسیون جا بزنند. نویسنده این مطلب می‌افزاید: شیخ حسن روحانی حتی اصلاح‌طلب هم نیست و اصلاح‌طلبان حتی از ماه‌ها پیش اعلام کردند که در این انتخابات جایی ندارند.

گویانیوز تاکید کرده است: برخی مدعیان بعد از 34 سال هنوز نمی‌دانند که به پابوسی شیخ تنزل کرده‌اند.از سوی دیگر وبسایت بالاترین با مرور اظهارات رئیس‌جمهور منتخب درباره فتنه‌گران نوشت: برخی از دوستان ما خود را به خواب زده‌اند و طبیعتا کسی را که خود را به خواب‌زده نمی‌توان بیدار کرد.

بالاترین این فراز از سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی علیه عاملان تحریک به آشوبگری در 25 بهمن (موسوی و کروبی و خاتمی) را مورد توجه قرار داد که به خبرگزاری ایلنا می‌گوید: «در روز 25 بهمن عده معدودی به بهانه حمایت از مردم مصر و تونس به خیابان‌ها آمدند که اتفاقا در شعارهای آنها حمایتی از مردم مصر و تونس به چشم نمی‌خورد و متاسفانه با شعارهای ضدانقلابی، موجبات خوشحالی و بهره‌برداری آمریکا، رژیم صهیونیستی و ضدانقلاب را فراهم آوردند و موجب ناراحتی قاطبه مردم شریف ایران شدند.

 در واقع این حرکت ضداسلامی و ضدملی، از یک سو می‌خواست فریاد قاطعانه ملت ایران در روز 22 بهمن را تحت‌الشعاع قرار داد و از سوی دیگر وسیله‌ای برای انحراف افکار مردم منطقه از دشمنان اصلی یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی و شکست اخیر آنان گردد... حرکت 25 بهمن گروهی فریب خورده کاملا محکوم است و قوه قضاییه باید براساس وظایف ذاتی خود نسبت به این حرکت ضدانقلابی اقدام نماید.

 در این شرایط حساس منطقه‌ای که خیزش‌های مردمی با الگوگیری از انقلاب اسلامی مردم ایران آغاز شده است، هوشیاری و وحدت و انسجام مردم شریف ایران و در صحنه بودن آنان و اطاعت از رهنمودهای ولایت‌امر و رهبری نظام و مراعات نظم و قانون از همیشه بیشتر مورد انتظار است، که بحمدالله مردم مثل همیشه به بهترین وجه با هوشیاری و انسجام کامل در صحنه حضور دارند و گوش به فرمان مقام معظم رهبری می‌باشند».

جان کری: دولت سوریه سقوط کند تروریست‌ها روی کار می‌آیند

به گزارش خبرگزاری فرانسه از کویت، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که در ادامه سفر خاورمیانه‌ای خود به کویت آمده بود در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران که پرسیده بود «چرا مانند لیبی در سوریه دخالت نظامی نمی‌کنید»؟! گفت: برای اینکه سوریه، لیبی نیست.

جان کری در حالی از عدم دخالت نظامی آمریکا در سوریه سخن می‌گوید که دولت آمریکا با صراحت و به طور رسمی از ارسال سلاح برای تروریست‌های اعزامی به سوریه خبر داده است. اما، نکته درخور توجه در اظهارات وزیر امورخارجه آمریکا، اعتراف صریح- و شاید ناخواسته- وی به تروریست بودن جریانی است که با حکومت قانونی بشار اسد در ستیز است.

جان‌کری در توضیح سؤال یاد شده می‌گوید: «دخالت نظامی در سوریه برای کل منطقه خطرناک است زیرا ممکن است به نابودی دولت سوریه و سقوط ارتش منجر شده و باعث شود که افراطیون تروریست در سوریه به قدرت برسند، از این روی لازم است بحران سوریه از راه‌های دیپلماتیک و از طریق مذاکرات ژنو حل شود»!

به بیان دیگر، وزیر خارجه آمریکا اعتراف می‌کند که مخالفان دولت بشاراسد، افراطیون تروریست هستند و از آنها فقط باید برای تضعیف دولت سوریه و وادار کردن آن به امتیاز دادن در مذاکرات ژنو استفاده کرد چرا که به قدرت رسیدن آنها در سوریه می‌تواند برای کل منطقه خطرناک باشد. گفتنی است اشاره جان‌کری به ابراز نگرانی جدی کشورهای عربستان و قطر و اردن است که از انتقال قدرت در سوریه به تروریست‌های القاعده احساس خطر کرده و در هراس از کشیده شدن دامنه تروریسم به کشورهای یاد شده‌اند. نگرانی و اعلام خطری که مقامات عربستان، قطر، اردن و ترکیه در دو اجلاس موسوم به «دوستان سوریه» به طور جدی مطرح کرده بودند و هم‌اکنون دولت اردوغان در ترکیه با این خطر جدی روبروست.

*وطن امروز:

سوءقصد به سرکرده گروهک ‌تروریستی کومله

ابراهیم علیزاده، سرکرده کومله کمونیستی و عضو هیات اجرایی حزب کمونیست ایران در اردوگاه زرگویز، مقر استقرار کومله از سوی اطرافیانش مورد سوءقصد قرار گرفته است.

به گزارش بولتن‌نیوز، سرکرده کومله که نیمه‌های شب به دلیل مسمومیت شدید غذایی به یکی از بیمارستان‌های شهر سلیمانیه کردستان عراق منتقل شده و در شرایطی بحرانی بسر می‌برد به گفته پزشکان معالجش، احتمال مرگ وی بسیار زیاد است.

بر اساس گفته‌های یکی از اعضای کمیته مرکزی کومله در غذای سرکرده کومله، سمی مهلک و کشنده ریخته شده و در همین باره نیز تاکنون 2 تن از آشپزهای عراقی که سال‌هاست برای این گروه آشپزی می‌کنند، تحت بازجویی قرار گرفته‌اند. در حال حاضر اعضای کمیته امنیت کومله، تنها به این 2 آشپز مظنون هستند.

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد عبدالله مهتدی، سرکرده گروه موسوم به «کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران» در این قضیه دست دارد. عبدالله مهتدی یکی از رقیبان اصلی کومله علیزاده است و بارها تصمیم به قتل سران کومله کمونیستی گرفته است.

در حال حاضر کمیته امنیت این احتمال را هم می‌دهد که فرد یا افرادی از جانب مهتدی اجیر شده باشند تا سرکرده کومله کمونیستی، ابراهیم علیزاده را از طریق مسمومیت از بین ببرند.

بعد از انتشار این خبر در اردوگاه کومله، پیشمرگان و اعضای این گروه بشدت روحیه خود را از دست داده‌اند و تعدادی نیز ساز جدایی از گروه را نواخته‌اند.

درگیری جدید شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان

آقای کیوان عباسی مدیر شبکه من و تو که البته همزمان مدیر شبکه پورنوی‌ هاستلر تی‌وی در کانادا هم هست راه خیلی کثیفی برای درآمدزایی انتخاب کرده و آن راه هم چیزی نیست جز قاچاق دختران فریب‌خورده به کانادا برای سوء‌استفاده از آنها در ‌هاستلر و چند شبکه پورنوی دیگر.

حمید شب خیز، مدیر شبکه آی‌تی‌ان چندی پیش در فیس‌بوک خود مطلبی مبنی بر سنگ‌اندازی شبکه من و تو برای رفتن آی‌تی‌ان روی فرکانس من و تو نوشته بود. شب خیز قصد داشت با رفتن روی فرکانس شبکه من و تو بتواند مخاطبان بیشتری در ایران جذب کند ولی ظاهرا به گفته شب خیز، عوامل شبکه من و تو با لابی قدرتمندی که در دولت انگلیس دارند شب خیز را مجبور کردند فرکانس جدید خود را تغییر دهد.

به گزارش بولتن‌نیوز، شب خیز که به دلیل کم‌بیننده بودن شبکه آی‌تی‌ان و مشکلات عدیده این شبکه به دنبال ‌ترفندهای مختلف جهت جذب مخاطب است قصد داشت با رفتن روی فرکانس من و تو در زمان جابه‌جایی کانال‌ها در زمان پخش برنامه‌های کم‌بازدید شبکه من و تو، تماشاچیان را وادار به بازدید از شبکه خود کند.

 اینگونه ‌ترفندهای تبلیغاتی که شب خیز به دنبال آن است از انواعی از تبلیغات تلویزیونی است که معمولا برای فروش کالاهای بنجل و بی‌کیفیت یا مواردی مانند لوازم تقویت قوه باه از سوی فروشنده‌های دوره‌گرد و تقلبی استفاده می‌شود و کار شب خیز به جایی رسیده که حاضر شده از اینگونه کلاهبرداری‌های تلویزیونی برای جمع کردن مخاطب و البته کسب درآمد بیشتر از راه دروغ و دوز و کلک استفاده کند.

شبخیز در فیس‌بوک خود نوشته است: «چند روز پیش آقای اعتمادی از مسؤولان این شبکه با من تماس گرفت و کلی بد و بیراه نثارم کرد و مرا تهدید کرد که درباره لابی شبکه من و تو و مانع‌تراشی برای رفتن ما روی فرکانس حرفی نزنم در غیر این صورت برایم گران تمام می‌شود.

با این تهدید من مصمم‌تر شدم که پشت پرده کثیف این شبکه به ظاهر زیبا را برای مخاطبان عزیزم بیشتر روشن کنم. آقای کیوان عباسی، مدیر شبکه من و تو که البته همزمان مدیر شبکه پورنوی ‌هاستلر تی‌وی در کانادا هم هست راه خیلی کثیفی برای درآمدزایی انتخاب کرده و آن راه هم چیزی نیست جز قاچاق دختران فریب‌خورده به کانادا برای سوء‌استفاده از آنها در ‌هاستلر و چند شبکه پورنوی دیگر.

خانم رکسانا که برخی بینندگان شبکه من سال‌ها پیش وقتی خیلی جوان بود در شبکه من دیده بودند، به واسطه دوستی با خانم ایلگار مدت خیلی کوتاهی در آی‌تی‌ان کار کرده بود. هفته پیش رکسانا با من تماس گرفت و با‌ ترس و لرز ماجرای کار کردنش را در شبکه من و تو برایم گفت.

رکسانا که صدای خیلی خوب و قوی داشت به واسطه یکی از دوستان کیوان عباسی به این شبکه برای گویندگی رفته بود که به گفته خودش متاسفانه فریب عوامل این شبکه را خورده و بعد از رفتن به کانادا در دام این فریبکاران افتاده است».

*تهران امروز:

روایت زیباکلام از پایداری

صادق زیباکلام،استاد دانشگاه تهران در گفت‌وگویی با خبرگزاری آریا، درباره چرخش جبهه پایداری به سمت حسن روحانی گفت: درکنار به اصول پایبند نبودن، می‌توان گفت ملاک و معیار برای پایداری‌ها قدرت است یعنی اگر قدرت در دست احمدی‌نژاد باشد چرخش این جبهه به سمت احمدی‌نژاد است .

اگر قدرت به سمت آیت‌الله مصباح باشد چرخش آنها به سمت ایشان است، اگر احساس کنند قدرت می‌خواهد به دست دکتر جلیلی بیفتد به سمت دکتر جلیلی چرخش نشان می‌دهند و حالا به سمت حسن روحانی که رئیس‌جمهور شده است گرایش نشان می‌دهند.بنده بعید نمی‌دانم اگر خاتمی هم رئیس‌جمهور می‌شد پایداری‌ها به سمت ایشان چرخش می‌کردند و ظرف 24ساعت یادشان می‌رفت که 4سال متوالی آقای خاتمی را به عنوان عامل اصلی فتنه محکوم می‌کردند.

مشارکتی بالاتر از استانداردها

پرویز کاظمی اولین وزیری است که محمود احمدی‌نژاد از دولت خود کنار گذاشت. در گفت‌وگو با «عصر ایران»با بیان اینکه «مشارکت 72 درصدی ازاستاندارد‌های بین‌المللی بالاتر است» گفت: اتفاق خیلی خوبی افتاد و رئیس‌جمهور منتخب هم به واسطه رای بالا، حتما در شرایط و فضای خوبی کار خود را شروع خواهد کرد و ادامه خواهد داد.

وی با توجه به اشاره به مباحث مطروحه پیرامون اصولگرا یا اصلاح‌طلب بودن رئیس‌جمهور منتخب و دولت آتی گفت: به نظر من مردم در این چند سال با تمام وجود هزینه‌های افراط را حس کردند و به اعتدال و تدبیر رای دادند و دنبال این هستند تا مشکلات موجود به پایین‌ترین حد ممکن برسد تا از این طریق آرامش و البته آسایش برای عموم فراهم شود.

ما با همه آشتی هستیم

محمدرضا رحیمی در همایش روز ملی صنعت و معدن خطاب به بخشی از صحبت‌های رئیس خانه صنعت و معدن ایران گفت: صحبت‌های ایشان طوری بود که گویی در کشور نزاع عمومی وجود دارد که باید آشتی کنیم و انگار با مردم جهان قهریم در حالی که ما با همه دنیا آشتی هستیم و روابط خوبی داریم.رحیمی ادامه داد: شاید وضعیت ظاهری باعث چنین تقاضایی از سوی رئیس خانه صنعت شده است اما در کشور نیاز به آشتی ملی نیست و ما در آشتی ملی هستیم که اگر نبود پیشرفتی حاصل نمی‌شد.

ملک‌زاده تهدید کرد

به گزارش مهر،محمدشریف ملک‌زاده رئیس سازمان میراث فرهنگی در واکنش به مخالفان واگذاری مجوزهای صنایع دستی به بخش خصوصی در بدنه سازمان میراث فرهنگی گفت: هنرمند مسئول خودش است و اختیار دار است. بخش خصوصی یعنی هنرمند جدا از اتحادیه صنوف نیست. برخی در سازمان میراث فرهنگی مخالف واگذاری‌های امور به بخش خصوصی هستند. در این میان من دارم با تمام وجود از این طرح حمایت می‌کنم و همین جا اعلام می‌کنم بعضی از دوستان کارشناس که با این طرح مخالف هستند را بیرون بیندازیم چون این کار باید انجام شود.

احمدی‌نژاد «زمین سوخته» برجا می‌گذارد؟

غلامعلی جعفرزاده، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با فرارو درباره اقدامات اخیر دولت دهم گفت: «بنده اراده کرده بودم به چند دلیل دیگر در مورد آقای احمدی‌نژاد صحبت نکنم. یکی اینکه متاسفانه آقای احمدی‌نژاد دیگر اصلاح پذیر نیست و ما از ایشان ناامید شدیم؛ گرچه بنده به آقای احمدی‌نژاد گفته بودم اگر همین روزهای آخر هم توبه کند خدا قبول می‌کند و کمی کارهای خوب انجام بدهد تا در دل مردم خاطره خوش از وی به‌جا بماند.»

این نماینده مجلس گفت: «آنچه مشخص است اقدامات دولت فقط در حوزه‌هایی که گفته شد نیست و ایشان اکنون یکسری پول‌هایی را با عنوان مطالبه و غیره توزیع می‌کند و روندی را طی می‌کند که دولت بعدی تنها با یکسری خرابکاری روبه‌رو شود.»وی با بیان اینکه دولت به واقع مترصد این است که زمین سوخته تحویل دولت بعدی دهد گفت: «بنده فکر می‌کنم مجلس باید بلافاصله پس از اتمام تعطیلی به این مسئله ورود پیدا کند.»

جعفرزاده گفت: «ما 66 تخلف عمده از آقای احمدی‌نژاد در اختیار داریم که فعلا سه یا چهار مورد آن را به دادگاه ارجاع دادیم. ما کوتاه نخواهیم آمد و تا هر زمان که طول بکشد پرونده‌های تخلف دولت را به مرور تحویل مراجع قضایی خواهیم داد و اینگونه موارد هم که به آن اشاره شد جزو تخلفات ایشان است.»

 وی ادامه داد: «آقای احمدی‌نژاد باید بداند در روزهای پایانی حق ندارد برای دولت آینده ایجاد مشکل کند. آن هم دولتی که با رای اکثریت قاطع مردم روی کار آمده و شخص پیروز از مجموع 5 کاندیدای دیگر آرای بیشتری کسب کرده است.»وی افزود: «بنابراین این رویکرد دولت نوعی ضربه‌زدن به احساسات مردم و نادیده گرفتن خواست مردم است.»این نماینده اصولگرای مجلس خاطرنشان کرد: «متاسفانه آنچه از آقای احمدی‌نژاد بار آمده فعلا خرابی است؛ و ما تا چندین دوره فقط باید خرابی‌های آقای احمدی‌نژاد را ترمیم کنیم.»

احمدی‌نژاد از انتخاب روحانی خوشحال شد

مهدی کلهر مشاور سابق احمدی‌نژاد، در گفت‌وگو با خبر آنلاین درخصوص انتخاب روحانی گفت: نمی دانم تعبیر جریان سوم چقدر درست است. رنگی که آقای روحانی به عنوان رنگ انتخاباتی برگزید، بنفش بود که ترکیب آبی و قرمز است. این انتخاب معنی‌اش می‌تواند این باشد که منظورش ترکیب و تعادل را در نظر گرفتن است. نتیجه انتخابات شاید از نظر جریان‌ها عجیب باشد، ولی با نگاه جامعه شناسی سیاسی، آن 75 درصد اکثریت خاموش در میان کاندیدا‌ها به آقای روحانی گرایش پیدا کردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت:احمدی‌نژاد اگراصولگراها برنده انتخابات می‌شدند، خوشحال نمی‌شد. همان روزشمارش آرا من تماسی با ایشان داشتم و فهمیدم احمدی‌نژاد از انتخاب روحانی خوشحال شده است. این خوشحالی به اندازه‌ای بود که ایشان بر دیدار رئیس‌جمهور منتخب رفت. سابقه نداشت که رئیس‌جمهور به دیدار رئیس‌جمهور منتخب برود.وی درخصوص اینکه پیش‌بینی‌تان درباره اینکه در دولت جدید با جریان آقای احمدی‌نژاد چه برخوردی خواهد شد گفت:باید دید حوادث آینده به چه سمتی می‌رود.

 بنده خودم منتقد احمدی‌نژاد سال 88 هستم و مدافع احمدی‌نژاد 84. سال 84 و چند ماه قبل از حضور در انتخابات، کارهایی که ما می‌خواستیم انجام دهیم، برای ما روشن بود؛ کار ما ساختن بود. ولی کم‌کم یک گروه دیگری اضافه شد و بعد در سال 85 این وضعیت عوض شد. به مرور درگیری ما با اطرافیان ایشان شروع شد و احساس کردیم دولت از مسیر خودش خارج و اسیرحواشی شده است.

حاشیه‌هایی که بیشتر وقت کشور را می‌گرفت. ما با احمد‌نژادی شروع کردیم که خادم و خدمتگزار بود، ولی سال 88 خیلی از تصمیم‌ها به نحوی بود که من به عنوان مشاور رئیس‌جمهور نمی‌توانستم از آن دفاع کنم و مدافع تصمیماتی باشم که در «راهروهای دولت» گرفته می‌شد.

*جمهوری اسلامی:

- بعضی رسانه‌های خارجی درصدد اجرای استراتژی تخریبی "طرح سیل مطالبات" از دولت آینده هستند. این توطئه نرم قصد دارد با ارائه فهرست بلندبالایی از مطالبات و درخواست‌های فوری برای اجرا، دولت آینده را که در میان انبوهی از مشکلات و سوءمدیریت‌های سال‌های اخیر قرار دارد، در لاک دفاعی قرار داده و مردم را نسبت به انتخاب خود، دچار یاس و سرخوردگی کند. رادیو فردا وابسته به سازمان "سیا" مجری القای چنین توطئه‌ای شده است.

- با اینکه انتخابات 24 خرداد پیام روشنی برای افراطیون داشت، یکی از نمایندگان مجلس، دیروز گفت: "اولویت مردم، مسائل معیشتی است و به این دلیل به آقای روحانی رأی دادند". این سخن نشان می‌دهد بعضی از افراطیون حاضر به درک محتوای پیام انتخابات ریاست جمهوری نیستند و نمی‌خواهند این واقعیت را درک کنند که مردم با رأی خود دست رد بر سینه افراطیون زده‌اند. این نماینده، در ادامه اظهارات خود گفته است: "مردم از مطالبات انقلابی خود دست برنخواهند داشت". این، البته سخن درستی است که مفهوم آن با آنچه افراطیون درنظر دارند فاصله زیادی دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری