کد خبر: ۵۸۶۰۸
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳
چند روز از سخنان وزیر اطلاعات در تلویزیون نمی گذرد که ستاد کل نیروهای مسلح، جان کلام اظهارات وی را کذب خوانده و ادعای او درباره این که افرادی از پرسنل نیروهای مسلح در ترور شهید فخری زاده نقش داشته اند را تکذیب می کند. واقعیت خیلی تاسف بار است دقت شود ستاد کل نیروهای مسلح یک طرف است و وزارت اطلاعات یک طرف!
"انتظار می‌رفت وزیر محترم اطلاعات در اظهارات رسانه‌ای خود آن هم در پخش زنده، دقت بیشتری می‌نمود که بهانه‌ای به دست دشمنانستاد کل نیروهای مسلح: ادعای وزیر اطلاعات کذب است جنایتکار نظام همچون آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی نمی‌داد و از جایگاه خطیر وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) و شأن نیروهای مسلح مراقبت می‌کرد."


به گزارش اعتدال، در اطلاعیه ستاد کل نیروهای مسلح آمده است:

- اولا فرد مورد ادعای وزیر اطلاعات در سال ۹۳ در حال آموزش دیدن بوده است و در همان سال به دلیل مشکلات اخلاقی و اعتیاد اخراج گردیده است.

- ثانیا عضویت فرد مورد ادعا قطعی نبوده و روال نیروهای مسلح اینگونه است که ارزیابی‌های حین آموزش یکی از عوامل اصلی قطعیت در عضویت بوده که نامبرده به دلیل وجود مشکل اخلاقی و اعتیاد به عضویت رسمی درنیامده و در حین آموزش اخراج گردیده است.

- ثالثا وزیر اطلاعات حتما می‌دانند که وفق قوانین و مقرارت، افراد اخراجی از نیروهای مسلح از جمله فرد مورد ادعای ایشان پس از اخراج در سال ۹۳ با نیروهای مسلح به طور کامل قطع ارتباط نمونده و فاقد هویت نظامی می‌باشد و به همین دلیل جرم امنیتی وی همانند سایر آحاد جامعه در حیطه ماموریت و مسئولیت وزارت اطلاعات قرار می‌گیرد.

لذا انتظار می‌رفت وزیر محترم اطلاعات در اظهارات رسانه‌ای خود آن هم در پخش زنده، دقت بیشتری می‌نمود که بهانه‌ای به دست دشمنان جنایتکار نظام همچون آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی نمی‌داد و از جایگاه خطیر وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) و شأن نیروهای مسلح مراقبت می‌کرد.

اظهارات جنجالی وزیر اطلاعات

هفته پیش وزیر اطلاعات در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به ترور شهید فخری زاده از هجمه ها به وزارت اطلاعات انتقاد کرد و گفت: «وزارت اطلاعات دوماه و نیز پنج‌روز پیش از ترور محسن فخری‌زاده اعلام کرده بود دشمن به دنبال ترور شهید فخری زاده در آن نقطه است؛ فقط زمان را نمی‌دانستیم.» 

او افزود: «فردی که امکانات ترور را فراهم کرده بود از اعضای نیروهای مسلح بود بخاطر همین نتوانستیم جلوی ترور را بگیریم. از نیروهای مسلح کمک خواستیم قرار بود فردی را معرفی کنند که روی مسئله کار کنیم که متاسفانه ترور انجام شد.»

وزیر اطلاعات چند روز بعد این بخش از سخنان خود را اصلاح کرد و گفت فرد مورد نظر اخراجی نیروهای مسلح بوده و در خارج از کشور تحت تعقیب است. 

بخش دیگری از سخنان وزیر اطلاعات در برنامه تلویزیونی نیز خبرساز شد. انجا که او با بیان اینکه صنعت هسته‌ای ما یک صنعت صلح آمیز است، گفت: "رهبری صراحتا در فتوای خود فرمودند که تولید سلاح هسته‌ای خلاف شرع است و جمهوری اسلامی سراغ آن نمی‌رود و آن را حرام می‌داند اما اگر گربه‌ای را گوشه‌ای گیر بیندازند ممکن است رفتاری کند که گربه‌ای که آزاد است آن رفتار را نمی‌کند. اگر ایران را به آن سمت‌ها هل دهند تقصیر ایران نیست تقصیر کسانی است که ایران را به آن سمت هل دادند."

برخی نمایندگان مجلس این اظهارات را خلاف امنیت ملی دانستند و طرح سوالی را در این رابطه از وزیر اطلاعات ثبت کردند. اگر این سوال اعلام وصول شود علوی باید در مجلس در این باره توضیح دهد. 

انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
3
1
درواقع هردوناحیه کوتاهی وتعلل کرده انداماظاهراتقصیرعمدتابه وزیرمربوط میشودکه پیشگیری وواکنش سریع ازخودبروزنداده وناخواسته حادثه اتفاق افتاد.28/11/99
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۸
2
3
علوی بی عرض بودنش را توجیه کرده است
جواد
|
-
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
2
1
از وزیر اطلاعات نقاش چه انتظاری داریم؟
مکان و فرد مورد نظر را می دانسته اما زمان را نمی دانسته. خوب حفاظت ها رو تشدید می کردید.
فقط حیف به شهید فخری زاده که از دستش دادیم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
0
1
معلومه که وزیر حقیقت را می گوید.ولی مجبور شده است تحت فشار سخنش را عوض کند.یعنی کسی که دو ماه قبل ترور را می دانسته اطلاعاتی در مورد اخراج فرد نداشته است؟؟؟؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
0
2
اینکه وزیر با نیروهای مسلح هماهنگی کرده ولی واکنشی از طرف مقابل ندیده خودش گویای دسیسه داخلی هست.ارزشی ها کارخودشون رو کردن!!!!!!!!!!!!!!
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
2
0
بايد از رئيسِ وزير اطلاعات پرسيد كه چرا چنين شخص بي تدبيري را مسئول مهم ترين نهاد امنيتي كشور كرده . وقتي رئيس جمهور علناً در صحبت هايش نوكري خود را به آمريكا و غرب اثبات مي‌كند ، از وزيرش اين حرفها بعيد نيست . كشور آزاد و مردم فداكار را به گربه در فشار تشبيه مي كند . واي بر اين طرز تفكر و اينگونه حرف زدن .
سراج
|
-
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
2
0
سلام - اگر این آقا حرف نزنه کسی نمیگه لال است!!! آقا خودت را به گردن دیگری نینداز!
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری