کد خبر: ۵۷۳۱۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۷
با روی کار آمدن دولت جدید و پایان یک سال از عمر مجلس نهم کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در حال برگزاری انتخابات برای تعیین اعضاء هیات رئیسه جدید هستند. انتظار می رود ترکیب اعضا به گونه ای باشد تا با روی کار آمدن دولت جدید تعامل بین دولت و مجلس بیشتر شود.

انتخابات اعضا هیات رئیسه کمیسیونهای مختلف مجلس شورای اسلامی در آغاز سال دوم از شروع به کار مجلس نهم در حال برگزاری است و تا کنون تکلیف برخی از انها مشخص شده است.

انتخابات کمیسیون امنیت ملی به پایان رسید

دقایقی پیش جلسه اعضا کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی برای برای انتخاب اعضا هیات رئیسه این کمیسیون به پایان رسید.

به گزارش تابناک، نتایج انتخابات اعضا هیات رئییسه این کمیسیون به شرح زیر می باشد:

رئیس کمیسیون: علاالدین بروجردی با 14 رای
نائب رئیس اول : دکتر احمد رضا دستغیب با 20 رای
نائب رئیس دوم: منصور حقیقت پور با 14 رای
سخنگو          : نقوی حسینی با 13 رای
دبیر اول         : اقا صفری با 19 رای
دبیر دوم        : فتح الله حسینی با 17

گفتنی است که آقای احمدی یکی دیگر از کاندیداهای ریاست این کمیسیون بود و موفق به کسب 14 رای شد ولی نمایندگان عضو این کمیسیون با قید قرعه بروجردی را برای تصدی این مسئولیت برای یک سال دیگر برگزیدند.

میرکاظمی برای سال دوم رییس کمیسیون انرژی شد

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون، گفت: در جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس موضوع انتخاب هیئت رییسه این کمیسیون در دستور کار قرار گرفت، که در پایان اعضای هیئت رییسه و سخنگوی این کمیسیون با تغییراتی مواجه شدند.

با اشاره به جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس، گفت: در جلسه امروز(دوشنبه ۲۷ خرداد ماه) کمیسیون انرژی، موضوع انتخاب هیئت رییسه این کمیسیون در دستور کار قرار گرفت که در پایان، اعضای هیئت رییسه و سخنگوی این کمیسیون با تغییراتی مواجه شدند.

نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی، با بیان تغییرات ایجاد شده در هیئت رییسه کمیسیون انرژی، افزود: شمس اله بهمئی سخنگوی کمیسیون، علی مروی نایب رییس اول، سید حسین دهدشتی نایب رییس دوم، سید موسی احمدی دبیر اول و موسی احمدی نیز به عنوان دبیر دوم کمیسیون انرژی مجلس انتخاب شدند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، خاطر نشان کرد: در انتخابات هیئت رییسه کمیسیون انرژی، سید مسعود میرکاظمی با اکثریت آراء در ریاست این کمیسیون ابقاء شده است


حسینی عضو ناظر کمیسیون فرهنگی در هیات امنای کتابخانه‌ها شد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی گفت: با رای اعضای کمیسیون سید‌مرتضی حسینی به عنوان عضو ناظر کمیسیون فرهنگی در هیات امنای کتابخانه‌ها انتخاب شد.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در ادامه این جلسه نصرالله‌ پژمان‌فر گزارشی از ایام حضور خود و جمشید جعفر‌پور به عنوان اعضای کمیسیون فرهنگی در کمیسیون تلفیق ارایه کرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی همچنین از انتخاب اعضای هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی در دومین سال فعالیت خود در مجلس نهم خبر داد وگفت: با رای نمایندگان احمد سالک کاشانی رئیس، مرتضی آقا تهرانی نایب رئیس اول، بیژن نوباوه وطن نایب رئیس دوم، سیدعلی طاهری سخنگو، سیدمرتضی حسینی دبیر اول و لاله افتخاری دبیر دوم کمیسیون فرهنگی شدند.


هیئت رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس انتخاب شدند

غلامرضا مصباحی مقدم به عنوان رییس، تاجگردون و نادران، نواب رییس،جلیلی و سقایی دبیران و کاتب به عنوان سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس برای سال دوم مجلس نهم انتخاب شدند.

احمد امیرآبادی فراهانی در خصوص برگزاری انتخابات هیئت رییسه کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس برای سال دوم فعالیت مجلس نهم گفت:آقای غلامرضا مصباحی مقدم برای سال دوم نیز به عنوان رییس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تعیین شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:آقایان غلامرضا تاجگردون و الیاس نادران نیز به عنوان نواب رییس کمیسیون انتخاب شدند.

امیرآبادی فراهانی هم چنین تصریح کرد:آقایان اسماعیل جلیلی و محمد سقایی نیز به عنوان دبیران کمیسیون و آقای غلامرضا کاتب نیز به عنوان سخنگوی کمیسیون برنامه  و بودجه برای سال دوم  انتخاب شدند


سالک‌کاشانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شد

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر برگزاری انتخابات هیات‌رئیسه کمیسیون فرهنگی، گفت: احمد سالک‌کاشانی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی شد.

در تشریح نشست امروز ( دوشنبه ۲۷ خرداد) کمیسیون فرهنگی برای انتخاب هیات رئیسه سال دوم این کمیسیون، توضیح داد: احمد سالک‌کاشانی به عنوان رئیس کمیسیون فرهنگی برگزیده شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات واسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین با رای اعضای کمیسیون مرتضی آقا‌تهرانی به عنوان نایب رئیس اول و بیژن نوباوه‌وطن به عنوان نایب رئیس دوم کمیسیون فرهنگی انتخاب شدند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، از انتخاب سید‌علی طاهری در سمت سخنگویی کمیسیون فرهنگی خبر داد و گفت: اعضای کمیسیون فرهنگی سید مرتضی حسینی را به عنوان دبیر اول و من را به عنوان دبیر دوم کمیسیون انتخاب کردند.


اعضای هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس انتخاب شدند

اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس عصر امروز (دوشنبه ۲۷خرداد) انتخاب شدند.

جلسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس امروز عصر برگزار شد که در این جلسه اعضای هیأت رئیسه این کمیسیون به شرح زیر انتخاب شدند.

امیر خجسته به عنوان رئیس کمیسیون، محمدجواد کولیوند به عنوان نایب رئیس اول، محمد ابراهیم رضایی به عنوان نایب رئیس دوم و دخیل عباس زارع زاده مهریزی به عنوان سخنگو، سیدعیسی دارایی به عنوان دبیر این کمیسیون برگزیده شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری