کد خبر: ۵۶۰۱۲
تعداد نظرات: ۱۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
آیا همه مخالفان روحانی جاسوس هستند؟
در این که برخی از منتقدین توافق اخیر با آژانس مرزهای خرد و عقلانیت را در نوردیده و آنچنان آش را شور کرده اند که برادر کیهان نیز حالش دگرگون شده است شکی نیست، اما جای تعجب از حقوق دان گلاسکویی است که هر وقت عصبانی می شود به منتقدین خود انگ می زند. اگر حسن روحانی به عنوان رئیس شورای امنیت ملی می داند که دسیسه های جاسوسی در میان است با وزارت اطلاعات که زیر دست خودش هست هماهنگی کند و اگر بازهم ضعف بر ایشان غالب شد، به مافوق خود مراجعه کنند و از ایشان کمک بخواهند و اگر هم می خواهند فرافکنی کند بهتر است از ادبیات با کلاس تری استفاده کند و الکی کشور را به هم نریزد.
اتهام سنگین روحانی به منتقدین خود

اعتدال:  حسن روحانی در جلسه هیات دولت با تاکید بر اینکه باید با آژانس همکاری کنیم، گفت : می‌ترسم پشت پرده دستی در کار باشد.

بنابراین گزارش رییس جمهوری یادآور شد: ما گاهی تیرها را نمی بینیم، سوزش آن را از پشت سر حس می کنیم چرا که در میدان جنگ هستیم و آنها پشت سر هستند و از پشت تیر می‌زنند اما تیرهایی که از رو به روی ما می‌آید برای دشمن است و ما آن را می‌بینیم

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه هیچ قوه ای نمی‌تواند در امر قوای دیگر دخالت کند، گفت: اصل ۱۱۳ کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است که رییس جمهور مسوول اجرای قانون است نه ناظر.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جلسه هیات دولت با تبریک فرارسیدن میلاد امام علی (علی) گفت: من به عنوان رییس جمهور جامعه بار سنگنیی به دوش خود احساس می‌کنم، اصل ۱۱۳ به دوش من سنگینی می کند، اصل ۱۱۳ رییس جمهور کشور را مسئول اجرای قانون اساسی می‌کند هر کجای قانون اساسی صدمه ببیند این رییس جمهور است که باید فریاد بزند و از همه توان استفاده کند.


او ادامه داد: اصل ۱۱۳ کامل روشن و از بدیهیات است واضحات تفسیر ندارد کاملا روشن است رییس جمهور مسوول اجرای قانون است نه ناظر. چه طور در جامعه ما ببینیم مهم‌ترین اصل قانون اساسی نسبت به قوای سه گانه اصل ۵۷ است که استقلال سه قوه را بیان می‌کند.

روحانی تاکید کرد: هیچ قوه‌ای نمی تواند در امر قوای دیگر دخالت کند ما مداخله نداریم قوای سه گانه از هم استقلال دارند معنی استفلال را همه توجه کنید در پایان اصل ۵۷ قانون اساسی تصریح می‌کند این قوا مستقل از یکدیگر هستند قوه مجریه استقلال دارد و هیچ قوه دیگر نمی تواند در کار قوه مجریه دخالت کند اجرا با ماست.


قانون اساسی را به تعطیلی نکشانیم

رییس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: طبق قانون اساسی کسی که بار اجرا بر دوش آن است، رییس جمهور و وزیران هستند. این صراحت قانون اساسی است بنابراین نباید این قانون اساسی را به تعطیلی بکشانیم. نباید بگذاریم قانون اساسی تخریب شود.

وی گفت: این که به فردی به نام حسن روحانی اهانت می‌کنند مهم نیست، حالا فردی است که به آن اهانت کردند اما عنوان ریاست جمهوری غیر از فرد است. کسی حق ندارد که این عنوان را تخریب کند. این وظیفه همه ما است که عنوان را حفظ کنیم به خصوص این که ما به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده نزدیک هستیم و می خواهیم مردم مشارکت حداکثری داشته باشند.

روحانی اضافه کرد: این گونه می خواهید مشارکت حداکثری داشته باشند که چه کار کنند. رییس جمهوری انتخاب کنند که آن رییس جمهور از فردای انتخاب تابلو و سیبل همه تیرهای زهرآگین و فحاشی و تهمت شود. برای چه مردم این کار را بکنند مگر بیکار هستند که پای صندوق رای بروند.

رییس دولت دوازدهم تاکید کرد: من می ترسم پشت پرده دستی در کار باشد که بخواهند مردم را از انتخابات مایوس کنند و به مردم بگویند کجا می روید؟ چه کسی را می‌خواهید انتخاب کنید؟ اراده دست ما است نه دست شما، شما مردم کاره ای نیستید بنابراین نگذاریم که چنین فکری پشت پرده توسعه پیدا کند.

روحانی گفت: تمام آنهایی که توسط مردم انتخاب می شوند و یا توسط مردم انتخاب نمی‌شوند و طبق قانون انتصاب می‌شوند دارای احترام و جایگاه هستند بنابراین باید حواسمان در این شرایط حساس جمع باشد.

رییس جمهوری یادآور شد: ما گاهی تیرها را نمی بینیم، سوزش آن را از پشت سر حس می کنیم چرا که در میدان جنگ هستیم و آنها پشت سر هستند و از پشت تیر می‌زنند اما تیرهایی که از رو به روی ما می‌آید برای دشمن است و ما آن را می‌بینیم. سوزش سینه ما در میدان جنگ برای تیرهای دشمن است که به ما شلیک می‌کنند اما از پشت سر هرچه احساس سوزش می‌کنیم مال تیرهایی است که از پشت جبهه می‌آید.نگذاریم چنین کاری صورت بگیرد.

وی گفت: مثل این که یادمان رفته که در شرایط جنگ هستیم و تروریسم اقتصادی هنوز ادامه دارد. مثل این که یادمان رفته در این شرایط سخت کرونایی تحریم و کرونا از دو طرف برای ما مشکل ایجاد کرده است. توصیه‌های رهبری را فراموش می‌کنیم که چند بار تاکید کردند اخلاق و ادب اسلامی را رعایت کنید.

رییس دولت تدبیر و امید گفت: چرا توصیه رهبری را فراموش می‌کنیم؟ رهبری چند بار باید تاکید کنند که احترام یکدیگر را نگه دارید، اخلاق و ادب اسلامی را مراعات کنیم یعنی هر هفته و هر روز ایشان باید این را توصیه کنند چرا گوش نمی‌کنیم؟ وقتی رهبر انقلاب نکته‌ای را تاکید می‌کنند باید تا آخر عمر و برای همیشه آویزه گوش ما باشد و به آن عمل کنیم.

روحانی افزود: نگذاریم مردم مایوس شوند. اداره کشور پیچیدگی‌های بسیار فراوانی دارد، اجرای امور کار ساده‌ای نیست، با احساسات، هیجانات، فریاد، شعار که نمی‌توان کشور را اداره کرد، نمی‌توان در برابر دشمن مقابله کرد و نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد.

وی تصریح کرد: به اعتقاد من کسی که امروز از هر موضوعی مهمتر است، وحدت، اتحاد و انسجام مخصوصاً میان قوا است ما باید منسجم و متحد باشیم، نباید روبروی هم قرار بگیریم، ما باید کنار هم باشیم و دست یکدیگر را بگیریم، نباید مچ‌گیری کنیم باید دستگیری کنیم.

رییس جمهوری گفت: امروز وحدت و انسجام بزرگترین وظیفه ماست و آن چیزی که می‌توان دشمن را شکست دهد قانون نیست، بلکه وحدت، اتحاد و یکپارچگی است، مردم و اراده آنهاست هستند که می‌توانند دشمنان ما را به شکست بکشاند وگرنه نوشتن یک یک خط روی کاغذ که کاری نمی‌تواند انجام دهد.

یکی از آثار برجام گرفتن حربه از دست دشمن بود

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه علامت‌ها باید صلح آمیز باشد و عمل ما هم به صلح‌آمیز بودن کمک کند، اظهار داشت: دشمنان می‌گویند فعالیت شما صلح‌آمیز نیست. با گفتن ما، مردم و دوستان مادر دنیا قبول می‌کنند ولی دشمنان قبول نمی‌کنند. برخی از مردم هم می‌مانند که ما درست می‌گوییم یا بدخواهان. در اینجا نقش نهادهای تاثیرگذار بین‌المللی بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه من نمی‌گویم آن نهاد اشتباه نمی‌کند اما وقتی آن نهاد گفت که این کشور فعالیتش صلح‌آمیز است، آن حربه کند شده یا از بین می‌رود، تصریح کرد: یکی از آثار مهم برجام گرفتن این حربه از دست دشمن بود. همه بهانه دشمن پرونده پی‌ام‌دی بود. ما پی‌ام‌دی را بستیم. بزرگترین ضربه بر پیکره تبلیغات و سیاست‌های بدخواهان بسته شدن این پرونده بود.

رییس شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه ما محکم در برجام هستیم، خاطرنشان کرد: ممکن است تعهدات خود را بنا به دلایلی کاهش داشته باشیم ولی اصل برجام را قبول داریم و از برجام حفاظت می‌کنیم. ما بودیم که آن را حفظ کردیم. اگر ما صبر و تحمل در سه سال جنگ اقتصادی نمی‌کردیم، برجامی باقی نمی‌ماند.

روحانی با بیان اینکه برجام به خاطر صبر و مقاومت ملت ایران زنده است، ابراز داشت: آمریکا که از آن خارج شده و اروپا از ترس به خانه خود رفته بود. ما می‌توانستیم از آن خارج شویم ولی آن را حفظ کردیم. برای به کرسی نشاندن حرف‌مان، اینکه از صندلی اتهام پایین نشسته و در صندلی مدعی قرار بگیریم، راهش همکاری با آژانس است.

وی با تاکید بر اینکه وقتی راه همکاری با آژانس تخریب شود، راه و مسیر دیگری باقی نمی‌ماند، بیان کرد: آژانس در برابر ترامپ ایستادگی کرد. آنها از نیویورک به وین رفتند ولی موفق نشدند. مدیرکل وقت آژانس را به نیویورک بردند ولی ۱۵ بار گزارش داده شد که ایران به تعهداتش پایبند بوده است. یکی از جاهایی که ترامپ شکست خورد، این بود که از آژانس شکست خورد.

رییس‌جمهور اضافه کرد: ترامپ یک سال در برجام بود ولی می‌خواست از طریق آژانس برجام شکست بخورد. آمریکا و برخی دیگران می‌خواستند ایران را محکوم کنند که ایران همکاری نمی‌کند ولی آژانس اعلام کرد که ایران همکاری می‌کند. سه کشور اروپایی - که خیلی بدهکار به ما هستند - می‌خواستند حربه‌ای به دست آوردند که علیه ایران استفاده کنند. این حربه از آنها گرفته شده است.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان این که روابط با سازمان ملل برای ما اهمیت دارد، اظهار داشت: این ها مسائل سیاسی مهم است این ها را باید یک کسی فکر کرده باشد مطالعه کرده باشد سیاست و قانون بلد باشد و بگوید اینجوری نیست که آدم همین طوری حرف بزند ما به مقطعی رسیدیم که این مقطع سخت است یک قانونی وضع شده بود ما سر همان موقع حرف هایمان را گفتیم وقتی کاری مجلس انجام داد شد قانون کشور ما طبق قانون اساسی باید اجرا کنیم و اجرا هم کردیم.

وی ادامه داد: از این طرف می خواهیم قانون اجرا کنیم از این طرف قانونی است که اگر درست و حساب شده اجرا نشود همه ساختمان را تخریب می کند قانونش این است که باید پایه ساختمان را محکم کنیم اگر درست اجرا نشود این بلدوزر تمام ساختمان را خراب می کند.

روحانی یادآور شد: خیلی مراقبت می‌خواست که ما به قانون عمل کنیم اما روابط را با آژانس حفظ کنیم و از این مهم تر به دنیا بگوییم که ما حرکت صلح آمیز انجام می دهیم ممکن بود ما فردا بگوییم که آژانس برود بیرون، خب آژانس می رفت بیرون و فعالیت ما غیر صلح آمیز می شد، ولی قضاوت دنیا این می شود خیلی مهم بود.

رییس دولت دوازدهم گفت: کار بسیار بزرگی دولت جمهوری اسلامی ایران مثل همیشه انجام داده است این دولت دولت تدبیر و امید است و همه جا باید تدبیر خود را ثابت کند و این جا تدبیر خود را ثابت کرد هم قانون را اجرا کرد و ذره ای از قانون کوتاه نیامد اگر این قانون صد درصد است ما ۹۹/۹ را اجرایی نکردیم بلکه ۱۰۰ درصد به قانون عمل کردیم و اجرا کردیم.

رییس جمهوری اظهار داشت: ما هنرمندانه و هوشمندانه به گونه ای عمل کردیم که آژانس گفت ایران نمی خواهد با من همکاری نکند به نظر من یکی از روزهای بسیار خوب برای دولت تدبیر و امید بود همین هفته یکشنبه دوشنبه و سه شنبه از روزهای ماندنی تاریخ جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید بود قانون را ما اجرا کردیم به احسن وجه، قانون اجرا شد آرامش در دنیا برقرار شد مگر ما می خواهیم دنیا را بشورانیم علیه خودمان

روحانی اظهار داشت: دنیا آرام است ، آرامش دارد نقد می‌کنند از ما ولی انتقادشان نمی تواند تند و تیز باشد کار بسیار بزرگی انجام گرفت و اگر کسی بخواهد این توافق بین دولت ایران و آژانس بین المللی را مخدوش کند بازی در زمین دشمن است و بازی در زمین خودی نیست.
انتشار یافته: ۱۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
8
از زمانی که حل مشکلات کشور به دستگاه دیپلماسی سپرده شده اقتصاد ایران ورشکسته شد. دولت روحانی عامل ورشکستی اقتصادی ایران است. هیچ کشوری با دیپلماسی خارجی مشکلات داخلی خودش را حل نکرده است.
جوادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
6
قبل از مذاکره با امریکا....اول خودتان در سه قوه مستقل باهم صحبت کند وهمدیگر را قانع کنید . اگر توانستید با خارجی ها مذاکره کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
4
جفنگیات
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
1
4
متاسفانه آقای روحانی ومعاونانش وظریف وامثالهم چه ازمصدق السلطنه ی ساده اندیش وبه احتمالی سابقافراماسون؟و"غیرمسلم"؟ تادولت موقت بازرگان هاوجبهه ملی هاوبرخی افراددولتمردان فعلی لیبرال اندیش وغیرانقلابی بمعنای خاصش مشکلشان بطورطبعی وذاتیست که خیال میکننددشمنان استکباری اهل قانونمداری بین المللی وانسانی هستندواگربعبارتی بتوانیم دستاویزوبهانه ندهیم پس کاربزرگی وتاریخی کرده ایم اماای دل غافل که بهانه های دشمن زورگوتمامی نداردونقطه ضعف نشان دادن خواهدشدوحاصلش جری تروگستاخترشدن دشمن وحشی وعقب ماندگی ازپیشرفتهای علمی دربسترزمان میشود. 6/12/99
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
3
فکر کنم اگه اشتباه نکنم معمولا طرفدار روحانی بوده اید
کاری به قبل ندارم
موضعتون در مورد این قضیه ی اخیر خیلی خوبه
دمتون گرم
علی اصفهانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
3
خاک بر سر تون با اجرا کردن قانون هر جا به نفع شماست قانون میتراشید واجرامی کنید هر جا به ضرر شماست بهانه می اورید واگر رهبری نبود اجرا نمی کردید بر جام را تاری به دور خودتا ن تنیده اید ومردم را نمی بیند که با چه مشکلاتی که شما برایشان ایجاد کرده اید دست وپنچه نرم می کنند وای برشما .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
7
هشت سال. هشت سال عمر ما رو مشغول چرندیات خودتون کردید و بسیار بیش از آنچه درست کنید و راه بسازید خراب کردید و بیراهه ساختید و شدیم این.
مهمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
4
ایشان هم بلاخره می روند !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
1
0
قسمتی که خیلی از مدعیان در کنار نتانیاهو در مقایل ملت ایران هم صدا بودند ، قابل تامل نیست ؟
چون مردم هیچ صدایی ندارند ، نشانه حقانیت صاحبان ثروت و تفنگ است ؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
3
حاج حسن اونا حربه نمیخوان مگه حربه داشتن که از برجام خارج شدن اروپایی ها از تحریم تمکین کردن چرا ؟
بقیه چرا به آمریکا گوش دادن مگه ما خلاف کرده بودیم اینجا جنگل کره زمینه طبق قانون جنگل عمل میشه باید گردنت کلفت باشه تا تو بازی باشی غیر این باشه توپ بازی میشی آره عمو حسن اینجا زمینه قانون زمین اینه اگه شما از جای دیگه اومدی بهتره درس قانون زمین را یاد بگیری داداش غیر این باشه همین آشیه که پختی .
عبدالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
4
خیانت تمدید 3 ماهه برای خراب‌کردن پلهای پشت‌سر بازگشت ایران از ننگین‌نامۀ برجام بود و تمدید سرکاری رفع‌تحریم؛ تا وقت ضربۀ کمرشکن به ایران اسلامی، این دولتِ از دین و ملّت برگشته، گورش را گم کرده باشد
ناشناس
|
-
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
0
4
شما فقط بیخیال بعضی چیزها باشید تا خرداد برسه ما نخواستیم
دودل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
0
1
لطفا مردم را با این حرف ها گول نزنید این کشور مانند خانواده ای شده که معلو م نیست کی بزرگ خانواده است مادر یک حرف میزند پسر یک حرف دختر یک حرف
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری