کد خبر: ۵۶۰۰۲
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶

کنایه های سنگین یار غار احمدی نژاد به حداد عادل

اعتدال: آقای حداد مدعی است که مجلس هفتم بیش از هر مجلس دیگری از دولت دکتر احمدی نژاد حمایت کرد! این در حالی است که مجلس تحت زعامت آقای حداد در همان ابتدای کار دولت نهم، هفت وزیر معرفی شده از سوی ایشان را رد کرد و حتی اجازه تغییر ساعت کار بانک ها و ادارات برای روان سازی ترافیک شهرهای بزرگ را به دولت نداد!. چنین رفتاری از سوی مجلس در برابر هیچ رئیس جمهور دیگری در 42 سال گذشته مشاهده نشده است.


دولت بهار/ علی اکبر جوانفکر: آقای حداد عادل در مطلبی تحت عنوان "پاسخ به دکتر احمدی نژاد" ، اظهارات اخیرش را به "توصیه سخنگوی شورای نگهبان دایر بر ثبت نام نکردن رد صلاحیت شدگان در نوبت قبل" مستند کرده است، در حالی که آقای کدخدایی بعدا حرف خود را پس گرفته و آن را نظر شخصی اش و در حد یک توصیه عنوان کرده است.

آیا آقای حداد متوجه این حقیقت نیست که با پناه گرفتن در پشت اظهارات غیرمسئولانه آقای کدخدایی که اندکی بعد نیز آن را اصلاح کرده است، نمی تواند سخنان قیم مآبانه و خودبرتر بینانه خویش را برای افکار عمومی توجیه نماید؟

رئیس شورای ائتلاف اصولگرایان، اظهارات خود را که آشکارا به منزله مهندسی انتخابات از سوی شورای نگهبان تلقی شد، پس گرفته و گفته است که سخنانش چیزی بیش از یک "پیش بینی، برداشت و تحلیل شخصی " نبوده و تصمیم گیری در باره صلاحیت نامزدها با شورای نگهبان است.  

آقای حداد مدعی است که مجلس هفتم بیش از هر مجلس دیگری از دولت دکتر احمدی نژاد حمایت کرد! این در حالی است که مجلس تحت زعامت آقای حداد در همان ابتدای کار دولت نهم، هفت وزیر معرفی شده از سوی ایشان را رد کرد و حتی اجازه تغییر ساعت کار بانک ها و ادارات برای روان سازی ترافیک شهرهای بزرگ را به دولت نداد! چنین رفتاری از سوی مجلس در برابر هیچ رئیس جمهور دیگری در 42 سال گذشته مشاهده نشده است.

وی ادعا کرده است که آقای احمدی‌نژاد، مصوبات مجلس را پس از تأیید شورای نگهبان برای اجرا ابلاغ نمی‌کرده است. اولا حتی یک قانون نیز وجود ندارد که ایشان ابلاغ نکرده باشد، ثانیا از آقای حداد می خواهم برای اثبات ادعای بی اساس خود، فقط عنوان یک قانون ابلاغ نشده را اعلام نماید.

علاوه براین، رئیس جمهور مجری قانون اساسی است و سوگند یاد کرده است که پاسدار قانون اساسی باشد، بنابراین او حق دارد از ابلاغ هر قانونی که مراحل تصریح شده در قانون اساسی را طی نکرده است، خودداری نماید.

آقای حداد در عین حال پذیرفته است که مجلس هفتم با دولت نهم و رئیس جمهور، مخالفت کرده و دلیل آن را دفاع از حقوق  ملت و نمایندگان دانسته است! در حالی که حقوق ملت در قانون اساسی کاملا مشخص شده و رئیس جمهور پاسدار آن است و نمایندگان مجلس به عنوان وکلای مردم نیز حقی بیش از آنچه در قانون برای آنان مشخص شده است، ندارند.

دکتر احمدی نژاد روز یکشنبه این هفته به هنگام بازدید از کتاب فروشی های خیابان انقلاب با اشاره به رهنمود امام خمینی(ره) که گفته اند "مراقب باشید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان نیفتد"، نسبت به "نقش آفرینی کسانی که قبل از انقلاب دست فرح پهلوی را می بوسیدند و سپس تغییر چهره داده و سوپر حزب‌اللهی شدند" هشدار داد.

یک ضرب المثل قدیمی می گوید "حرف را زمین بینداز صاحبش آن را برمی دارد" و آقای حداد که خودش را مخاطب سخنان مزبور دانسته، در جوابیه اش به دفاع از خود پرداخته است.

رئیس شورای ائتلاف اصولگرایان در این جوابیه، به ملاقاتش با خانم پریوش سطوتی همسر شهید دکتر فاطمی برای جلب نظر وی و تشویق او به مخالفت با دولت دهم، هیچ اشاره ای نکرده است که این امر را می توان به منزله تایید سخنان دکتر احمدی نژاد در این زمینه تلقی کرد.

البته وی توضیح نداده است که در ملاقاتش با همسر شهید فاطمی چه مسائلی مطرح شده است و اصولا چرا بلافاصله پس از این ملاقات، ماموران امنیتی محل اقامت وی را مورد هجوم قرار داده و کامپیوتر وی را با خود برده اند.

وقتی آقای حداد می گوید که مرتبط بودن ماجرای عکس دست بوسی فرح با دستگیری همسر دکتر فاطمی دروغ است، معنایش این است که وی از حقیقت ماجرا اطلاع دارد! بنابراین باید از نگاه خود، به تشریح ماجرا برای مردم می پرداخت.

در واقع رئیس شورای ائتلاف اصولگرایان در جوابیه خود، اصل ماجرای توقیف کامپیوتر خانم فاطمی در حمله شبانه ماموران امنیتی به محل اقامت وی و بازداشت 26 روزه و اخراج او از ایران را پذیرفته است اما در عین حال خود را از این موضوع کنار کشیده و دلیل آن را به آن مقامات امنیتی احاله داده است!

وی همچنین به موضوعاتی از جمله پروندۀ دستگیری و بازجویی و زندان خود و اخراجش از دانشگاه در سال‌های قبل از انقلاب اشاره کرده است که اولا هیچ ارتباطی با موضوع مورد بحث ندارد و ثانیا این پرونده، نمی تواند توجیه گر رفتارهای ایشان در سالهای پس از انقلاب باشد.

آقای حداد مدعی انجام کمک هایی به دکتر احمدی نژاد شده است، بدون آنکه بگوید منظور وی از این کمک ها چه بوده است! مردم حق دارند بدانند که ایشان از این ادعا چه منظوری داشته است؟ وی همچنین در سخنان مبهم دیگری مدعی ناسپاسی دکتر احمدی نژاد در حق بزرگان کشور شده است. او باید مشخص می کرد که منظورش از بزرگان کشور چه کسانی هستند و ناسپاسی های مورد ادعای وی چه بوده است؟

رئیس شورای ائتلاف اصولگرایان در قبال سایر سخنان دکتر احمدی نژاد از جمله مخالفت 16 ساله اش با ایشان و فشار حداکثری در سال 84  برای کنار رفتن خادم ملت ایران از صحنه انتخابات به نفع کاندیدای مورد نظر او (علی لاریجانی) سکوت اختیار کرده است!

آقای حداد اظهارات اخیر دکتر احمدی نژاد را به معنای ورود ایشان به صحنه انتخابات توصیف کرده است در حالی که رئیس جمهور سابق بارها اعلام کرده است خواستار هیچ پست و مسئولیتی نیست، مشروط بر آنکه کشور را به درستی مدیریت کنند و از بار سنگین مشکلاتی که بر اثر سوء مدیریت و ناکارامدهای غیرقابل انکار بر دوش مردم گذاشته شده، کاسته شود.  

پاسخ خود را به آقای حداد با همان شعری به پایان می برم که دکتر احمدی نژاد در سال 1390 خطاب به ایشان گفته است:  

«تا که از خال رخ یار خودم مسحورم -  من از این دایره جن و ملک بیرونم
به رقیبان قدحی تا همه هشیار شوند  -  خود ببینند که هم عاقل و هم مجنونم»

انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Russian Federation
|
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
3
اگراقلایکی ازذینفعان دردادگاه ثابت میکردافکارعمومی میتوانست داوری کند!
مهمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
0
0
همکاری با دولت به معنای قبول هر لایحه و انونی از طرف دولت، قانونی و یا غیر قانونی نیست !
قانون، قانونه!
عبدالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
1
1
اینقدر بی‌دین و احمق نیستم تا با شرکت در انتخابات سقیفۀ لعینه، آخرتم را فدای دنیای رذل‌ترین ناکسان (سیاسیون) کنم ولی امّا پیشگویی میگفت: آخرین رئیس جمهور ایران احمدی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۷
0
0
احمدی نژاد فهمیده برای پیشبرد برخی امور حاکمیت ، آلت دست بوده ؟؟؟ حتی به قیمت بر هم زدن وقوانین و معیشت کشور و اما در جهت اقتدار برخی نهاد ها!! امتیازات نامشروع به برخی نهاد ها !!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
0
0
اولا جناب آقای دکتر احمدی نژاد اسمی از این شخص نبردند دوما اگه ایشان از ماجرای دستبوسی خبر نداشتند و شخص ایشان نبودندو براش این عمل چندش آور به قول خودش چرا به خودش گرفته نا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزکی آقای حداد داد بیداد افتاد
ناشناس
|
-
|
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۹
0
0
درودبردکتراحمدی نژاد ایران تورامی خواهد
mohammad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۱
0
1
اگر در ایران دموکراسی هست چرا امثال اقای احمدی نژاد ولو مخالف رهبری نباید در معرض انتخاب مردم قرار گیرد چرا حداد وامثالهم از ایشان میترسند ؟ به نظر هر ادمی با هوش متوسط میداند که شورای نگهبان یعنی اصل دیکتاتوری
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری