کد خبر: ۵۵۵۳۹
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶

بهترین مناطق دارای شهرک های ویلایی در اطراف تهران

شهر تهران به داشتن آب و هوایی آلوده، ترافیک و شلوغی بسیار معروف است. زندگی در کلان شهر تهران خسته‌کننده و پر از دغدغه است و هر فردی نیاز دارد تا چند روزی را در منطقه‌ای خوش آب و هوا، سرسبز و به دور از استرس و بحث‌های کاری سپری کند.

خیلی از افراد و مردمانی که در شهر تهران ساکن هستند، تمایل دارند با سفر برای چند روز هم شده آب و هوا عوض کنند. هنگامی که اسمی از سفر و آب و هوای تمیز به میان می‌آید، ناخودآگاه خیلی از مردم یاد شمال افتاده و شهرهای شمالی را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنند.

شهرهای شمالی همیشه انتخابی خوب و زیبا برای سفر بوده و به دلیل داشتن آب و هوایی خوب و تمیز همه سال شهروندان زیادی به شهرهای به آنجا سفر می‌کنند. اما اگر وقت محدود باشد و فقط برای یک روز نیاز به عوض شدن آب و هوا باشد آیا باز هم شهرهای شمالی گزینه مناسبی است؟

تهران شهری شلوغ و پرهیایو بوده که همه روزه مهاجران کاری و مردم زیادی را در خود جای می‌دهد. اما اطراف تهران با شهر تهران کاملا متفاوت بوده و یکی از انتخاب‌های خوب و درست برای فرار از ازدحام شهر و هرج و مرج‌های روزانه است.

بهترین شهرک‌های ویلایی در اطراف تهران را می‌توانید با جستجویی ساده در اینترنت و یا پرس و جو کردن پیدا کنید. این شهرک‌ها انتخابی خوب برای فرار از روزمرگی بوده تا بتوانید حتی شده برای چند ساعت در آنجا آب و هوایی عوض کنید.

همانطور که گفته شد شهرهای شمالی همیشه انتخابی زیبا و خوب هستند اما اگر وقت سفر را نداشته باشید و یا نتوانید طولانی بودن مسیر را تجمل کنید، چه باید کرد؟

شهرهای اطراف تهران و مناطقی نظیر لواسانات، دماوند، شهریار، فشم و بسیاری دیگر از مناطق، انتخابی مطمئن و جایگزینی مناسب برای سفرهای طولانی هستند. در سال‌های اخیر به دلیل آلودگی آب و هوا و ازدحام جمعیت بالای شهر تهران، مهاجرت معکوس و خرید ویلا در اطراف تهران بسیار رایج شده است. لواسانات، دماوند، شمشک، کردان،طالقان، فشم و شهریار به دلیل داشتن آب و هوایی مطلوب و همینطور کوتاهی فاصله‌ای که با شهر تهران دارند از مقاصد و مناطق پرطرفدار به حساب می‌آیند.

طالقان

طالقان یکی از شهرهای سرسبز استان البرز که در 90 کیلومتری شهر کرج واقع شده است.

طالقان از 86 روستای بسیار زیبا و سرسبز تشکیل شده که قدم زدن در باغ های زیبا و بکر آن لذتی وصف نشدنی دارد. جدا از باغ‌ها و ویلاهای زیبای شهر طالقان می‌توان به آثار گردشگری طبیعی و باستانی این شهر نیز اشاره کرد که جاذبه‌هایی نظیر چشمه‌های آب گرم، آبشارهای زیبا و غارهای شاخص از جمله جاذبه‌های این شهرستان است.

شهریار

شهریار شهرستانی است که به نگین سرسبز تهران و یا عروس استان تهران معروف بوده و در غرب این استان واقع شده است. شهریار دارای باغ‌های میوه فراوان، تالارها، چایخانه‌ها و زمین‌های کشاورزی متعددی است.

ارزان‌ترین ویلاهای اطراف تهران را می‌توانید در این شهرستان پیدا کرده و در عین ارزانی از آب و هوای مطلوب و خوب شهریار نیز بهره ببرید.

فشم

میگون، اوشان و فشم سه منطقه پرطرفدار و محبوب در شهرستان شمیرانات در شمال شرقی تهران به حساب می‌آیند. این محله‌ها که به صورت عام به اوشون فشم معروف بوده در نزدیکی پیست اسکی شمشک، دربندسر و دیزین قرار دارند.

اوشون فشم دارای آب و هوای بسیار تمیز و زمستان‌هایی سرد می‌باشد که چایخانه‌ها، رستوران‌ها و سفره‌خانه‌هایی که در جاده موجود است به محبوبیت این شهرها می‌افزاید.

دماوند

حتما تاکنون اسم کوه دماوند به گوشتان خورده است. شهرستان دماوند با فاصله 74 کیلومتری در شرق استان تهران پس از عبور از اتوبان بابایی و محله‌های تهرانپارس و حکیمیه قرار دارد.

شهرستان دماوند دارای پوششی بسیار سرسبز، آب و هوایی فوق العاده، کوچه‌های انبوه از درختان قدیمی و بلند می‌باشد و در قلب آن رودخانه تار واقع شده است. این شهرستان در سال‌های اخیر به عنوان شهر نمونه گردشگری انتخاب شده که از جاذبه‌های گردشگی آن می‌توان به آبشار آیینه رود، چشمه اعلا، برج شیخ شبلی، آبشار تیزاب و منطقه زیبای دشت مشا اشاره نمود.

درآخر

زندگی در کلان شهرها علی‌الخصوص کلان شهر تهران بسیار خسته‌کننده و پر از استرس است. هر فردی نیاز دارد تا برای ریکاوری و به دست آوردن آرامش چند روزی را در طبیعتی سرسبز و منطقه‌ای آرام سپری کند.

داشتن یک ویلا و یا ملک در اطراف تهران گزینه‌ مناسبی برای افرادی که در شهر تهران ساکن هستند، می‌تواند باشد تا در زمان شلوغی و فرار از استرس چند روزی را در آن ویلا و یا ملک سپری کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری